Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg ilyen tragédia, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ilyen tragédia, hogy nem csak a lánykérés és az esküvő körül jár az eszem?

Figyelt kérdés
A párom megkérte a kezem, 11 év és 2 gyerek után, tehát nem siette el a dolgot. :) Persze, nagyon örülök, de nem vagyok az a fellegekben úszó, másról beszélni sem tudó menyasszony, aki éjjel nappal az esküvőt szervezi. A párommal megbeszéltük, hogy csak egyszerű polgári szertartás lesz, a szűk családot és a legjobb barátokat hívjuk meg, utána egy ebéd nálunk (én fogok sütni, főzni) és ennyi. Nászajándékot nem kértünk, ha valaki mégis akar valamit adni akkor a gyerekeknek hoz valamit. Ezt mindketten jónak éreztük így, a rokonaim és a barátaink is, de a párom családjából többen megróttak, hogy biztos nem is szeretem már a páromat, mert sokkal boldogabbnak kellene lennem, nem kellene így elrontanom az esküvőt és egyébként is sokkal többet kellene az esküvőről beszélnem...
2012. jún. 28. 07:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

11 év után már éppen ideje,hogy összeházasodjatok. De ez most már csak formaság.

A párod rokonsága valószínűleg úgy gondolja,hogy megtiszteltetés számodra,hogy feleségül vesz. Ezért kellene boldognak lenned. Pedig,ha valóban "tisztességes" lett volna a párod,már az első gyerek születése ELŐTT feleségül vesz.

Ne törődj a rokonsággal. Csak az a fontos,hogy ti megértsétek egymást.

2012. jún. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi év és 2 gyermek után minimum ennyi kijár neked. Ha mindezt "időben" meglépi a párod, akkor, abban az időben te is többet beszéltél volna róla. = Ezt mondd nekik.
2012. jún. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális a hozzáállásotok - elvégre nem a rokonságnak házasodtok össze, hanem kettötök ügye.

Egy ilyen esküvö - családi körben, általad készitett ebéddel - sokkal bennsöségesebb tud lenni, mind a ma divatos rongyrázós, pénzszórós lakodalmak.


Más kérdés, hogy én házasság elött nem szültem volna gyerekeket, de ez csak a privát véleményem.

2012. jún. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eredetileg mi sem úgy terveztük, hogy a gyerekek után házasodunk, de így alakult. A terv az volt, hogy építkezés, házasság (akkor még nagyobb lakodalom volt tervben), gyerekek, de az építkezés közepén kiderült, hogy jön a fiunk és onnantól legkevésbé az esküvőn volt a hangsúly, inkább azon, hogy legalább odáig eljussunk, hogy a ház lakható legyen. Ezután már nem is nagyon foglalkozott egyikőnk se az esküvővel, mert tökéletes volt így is. Hogy honnan jutott ez a párom eszébe pont most, fogalmam sincs.

A párom családjának felháborodásához az is hozzátartozik, hogy nem lesz se külön ruha véve erre az alkalomra, se gyűrű és ráadásul még a férjem nevét sem veszem fel, szóval most nem én vagyok a legkedvesebb rokonuk.

2012. jún. 28. 08:02
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha meg nagy fehér ruhában vonulnál be a templomba két gyerekes anyaként, akkor meg az lenne a gondjuk? Szerintem 11 év elég jó képe a szereteteknek köztetek, a papír itt már csak formaság.
2012. jún. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Egy kolléganőm is 11 év után házasodott meg a férjével. Nem abroncsos ruhája volt, hanem csináltatott egy talpigérő fehér egyenes szabású ruhát. Ez egy köztes megoldás.


Én fehér ruháshoz nem ragaszkodom, de a jegyűrűhöz igen. Szeretem a gyűrűket. 36/N

2012. jún. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha már 11 éve együtt vagytok és van 2 gyereketek is akkor teljesen normális, hogy nem az esküvőn jár az eszed, ilyenkor már sokkal fontosabb a család, a gyerekek, az esküvő tényleg csak formaság, nem fog megváltozni tőle semmi, miért kellene nagy banzáj? A rokonsággal ne törődj, hárítsd át a párodra őket ha nem tetszésüket fejezik ki, mert főként tőle függött, hogy most házasodtok meg.
2012. jún. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is van már 2 kicsi, de nem is tudom mikor lesz esküvőnk.

Én világéletemben utáltam ezt a megkérték a kezem, végre értelmet nyert az életem című felfogást... Valahogy mostanában kezdett el úgy foglalkoztatni a dolog, hogy azt érzem, tulajdonképpen már szeretném is. (Mi megragadtunk ott, hogy el vagyunk jegyezve, mert ezután 2 hónappal jött az első bébi, és az egész kérdés háttérbe szorult). Ha most elkezdeném szervezni, engem sem forgatna fel fenekestől a dolog. Már azt is nagy előrelépésnek érzem, hogy egyáltalán kezdek lelkesedni. Nem vagy egyedül. A "korlátolt" (bocs a kifejezésért, nem találtam jobbat hirtelen) rokonokkal meg nem is érdemes foglalkozni. Általában mindig találnak vmi kivetnivalót, ha van rajtad sapka azért, ha nincs, azért.

2012. jún. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Én "rosszabb" vagyok mint te (család szemszögéből).


Mi alig 2 éve vagyunk együtt,ebből másfél együtt élve,gyerek tervben csak pár év múlva.Lassan házasodunk,de nem lesz semmi felhajtás,csak egy szép ruha,két gyűrű,egy szolid vacsi kb 15 főnek,semmi templom,semmi hajnalig tánc.

engem és páromat is irrtál,van jobb helye annak a pénznek,és amugysem szeretnivaló a tágabb rokonság,és annyira nem is foglalkoztat,igazából 2 tanu is elég lenne.

Nem köt le a menyasszonyi ruhák,teremdiszitések,csicsás koszoruslányok nézegetése,és ez idegesiti mindkét szülőpár,nagyszülőt.

Dolgozunk,utazgatunk,csak egy papir arról hogy szeretjük egymást.Enélkül is szeretnénk,de praktikus összeházasodni (kellett már azt hazudnom korházban hogy a felesége vagyok,nem adtak volna infót)

2012. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 év után házasodunk össze. Nem lesz felhajtás, egyszerű nyári ruha (piros!:-), virág a hajamban, lábamon egyszerű lapos sarkú szandál. Csak polgári szertartás és utána ebéd a négy szülővel, három testvérrel, a két tanúval és annak partnereivel. Pont. Ez így kábé 50 ezer mindenestől. Nem lesz esküvői torta, a gyűrűink azok lesznek, amiket 5 éve együtt vettünk egy törökországi nyaralás alkalmával, bár nem eljegyzési célból. Mi fizetünk mindent, itt mindenki csak meghívott lesz. Nincs belevau. Az én tágabb családom persze ki van akadva, mert nem lesznek meghívva, nem jöhetnek enni-inni. A barátokkal rendezünk előtte való héten egy világraszóló bulit.

A rokonságom meg pont lesz@rom.:-)

2012. jún. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!