Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi van akkor, ha más országban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha más országban 2 leszbikus nő összeházasodik és utána visszaköltözik Magyarországra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ugye magyarországon nem megengedett az egynemű házasság. De ha mondjuk hollandiában összeházasodunk, és pár év múlva úgy gondoljuk hogy inkább visszajövünk magyarországra akkor fel kell bontani a házasságot? Vagy mi lesz?
2012. jún. 12. 19:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Hm, sajnos én a gyerekvállalós kérdésre nem tudok válaszolni. De ha Magyarországon nem elfogadott, akkor én helyetekben tényleg letelepednék külföldön, ahol elfogadják. Remélem sikerül Nektek! :)
2012. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mind1, melyik országban házasodtok össze. Ha Magyarországon akartok élni, értelmetlen kimenni is, mert az itteni jog nem ismeri el az egyneműek által kötött házasságot. Hollandiában házastársnak számítotok, de itt nem . A gyerekvállalásnál sem fogják azt figyelembe venni, hogy ti külföldön házasnak számítotok.
2012. jún. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha egyedülállónak hazudod maad, mehetsz mesterséges megtermékenyítésre. sajnos a párod nem lehet a gyereked másik szülője hivatalosan, de halálod esetére kinevezheted gyámnak a végrendeletedben. aztán remélem, valamikor csak változnak ezek a homofób törvények. sok boldogságot!
2012. jún. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
12%

Homofob törvények?

Azért ennek komoly okai vannak, miért van ez kitalálva.

Isten megteremté Ádámot, utána Bélát...

2012. jún. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Svájcban élek és itt hivatalosan nem ismerik el az egyneműek házasságát. Ha összeházasodtok Hollandiában akkor ott házastársnak számítotok, de amint belépsz Mo vagy esetleg Svájc földjére nem lesztek házasok. Két független ember. Ezért érdemes hivatalos végrendeletet írnotok, mert ugye öröklés szempontjából se tartoztok össze.


Szóval Svájc. Gyönyörű ország, de nagyon nehéz munkát találni. A munka pedig alapfeltétele az engedélynek, mert ennek hiányában 3 hónapot lehet itt tartózkodni, illetve csak engedéllyel lehet lakást bérelni, telefon Abo-t venni vagy egyszerűen csak létezni. Perzse, ha jó végzettségetek van, akkor máris könnyebb. Én jogi végzettséggel nem találok itt munkát, mert ugye én a magyar jogot tanultam. Nyelv: tényleg német, de itt a sweiczher deutsch-ot beszélik, ez keverék nyelv és kantononként változik. Iszonyat nehéz megérteni, beszélni pedig bevándorló sose fogja. A párom svájci, ő tanít a berni dialektusos nyelvre és iszonyat nehéz. Persze mindenhol beszélik a hochdeutschot, az más kérdés, hogy nem szeretik.

Abból a szempontból viszont toleránsabbak, hogy nem bámulják meg az egynemű párokat az utcán és teljesen mindegy honnan jöttél, mosolygva fogadnak.

Bármi kérdésed lenne szívesen válaszolok :)

2012. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Hollandiaban sem egyszeru a leszzbikus gyerekvallalas jogi reszbol igen de sok korhaz nem vallal IVF csak hetero paroknal vallasi alapokra hivatkozva A legkonnyebb egy iu otthon ismert vagy ismeretlen donorral itt a partner batyat szoktak legtobszor felkerni igy a babat rokoni szallak fuzik mindket anyahoz.Lehet vegrendelet irni es bejegyzet eletarsi kapcsolat is fontos. A nem szulo anya hollandiaban orokbe fogadhatja a babat de ezek bonyolult dolgok orokosodes egy kulon szak ha azonosnemuekrol van szo.Nem is beszleve ha valasra lathatasra es gyerekelhelyezesre kerul a sor. Sok sikert a kis csaladhoz azt hiszem ha nyugodtan akartok elni hollandia egy jo hely itt teljessen elfogadott a leszbi homo csalad es az iskolaban is ugy tanitjak a lanynak fiu vagy lany baratja lesz majd ez azert jo hogy a gyerekben ne alakuljon ki szorongas ha sajat neme fele vonzodik.
2012. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A Forgács intézetben van mesterséges megtermékenyítés olyan nőnek aki nem házas, papíron kell egy férfi élettárs és papíron leírják, hogy nem lehet gyereketek eü ok miatt csak mesterségesen. Csak aki kihordja az lesz a törvényes képviselő vagyonkezelő szülő, végrendelettel lehet örökhagyó a másik jelen esetben nő, ha meghalnál arra az esetre rendelj gyámot a gyereknek és a barátnőd legyen a gyám.

Egyszer kihordhatod a saját petesejteddel a gyerekedet egyszer az ő petesejtjével vagy külön -külön szültök idegen spermával.

És igen a tudomány mai állása szerint két petesejtből nem lesz gyerek, férfi is kell hozzá. Ezt még a jog sem fogja megoldani soha,a klónozást meg nem engedik.

2013. márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Mi van ha Hollandiában összeházasodom meleggel, örökbe fogadunk egy gyereket majd idejövünk Magyarországra?


Akkor itt Magyarországon nem a mienk a gyerek s le kell adni valahova?

2013. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18as, erre én is kíváncsi vagyok, de elvenni a gyerekét valakinek, csak azért mert meleg...nagyon remélem nem történhet meg ilyesmi.
2014. jan. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

18-19-nek

Hollandiában is csak a magyar hatóságon keresztül tudsz örökbe fogadni, gondolhatod a végeredményt.


"...a nemzetközi Egyezménynek megfelelően a nemzetközi örökbefogadási ügyekben a Szociális és Munkaügyi Minisztérium Gyermek- és Ifjúságvédelmi Főosztályának keretén belül működő Központi Hatóság működik közre a nemzetközi örökbefogadások intézésében. Az Egyezmény szerint nemzetközi örökbefogadás minden olyan örökbefogadás, melyet követően a gyermeket külföldi lakhelyükre viszik az örökbefogadók, ami azt jelenti, hogy a külföldön élő magyar állampolgárok is csak a Központi Hatóságon keresztül fogadhatnak örökbe."

2014. jan. 22. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!