Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi van akkor, ha más országban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van akkor, ha más országban 2 leszbikus nő összeházasodik és utána visszaköltözik Magyarországra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ugye magyarországon nem megengedett az egynemű házasság. De ha mondjuk hollandiában összeházasodunk, és pár év múlva úgy gondoljuk hogy inkább visszajövünk magyarországra akkor fel kell bontani a házasságot? Vagy mi lesz?
2012. jún. 12. 19:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor visszajöttök Magyarországra ám itt hivatalosan nem fogtok házastársnak számítani.
2012. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A külföldön kötött házasságot Magyarországon is anyakönyvezni (honosíttatni) kell. Enélkül Mo.-n nem lesz elismerve a házasságkötés.

A ti esetetekben nem fogják anyakönyvezni.

2012. jún. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Semmivel sem vagyunk különb emberek mint, ti azért mert a saját nemünkhöz vonzódunk. Én sem szólok be azért mert te különböző nemüvel vagy boldog, akkor neked sincs jogod beszólnod azért mert én a lányokat szeretem...


Köszönöm a válaszokat. Szóval akkor ha visszaköltözünk magyar országra akkor előtte el kell válnunk? Vagy a visszaköltözés után csak nem vagyunk többé házasok és kész? Vagy ez így hogy megy? Van valami különösebb hivatalos útja?

2012. jún. 12. 20:06
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lesz.
2012. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon létesíthettek bejegyzett élettársi kapcsolatot, ez sok mindenben olyan, mint a házasság.

Ehhez nem is kell Hollandiába utazni!

2012. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem ezért akarunk elutazni. Svájcba szeretnénk menni, csak ott még nem tudom hogy lehet-e házasodni 2 lánynak. Csak hollandiáról, meg kanadáról tudok. Azért akarunk svájcba menni, mert szeretjük a német nyelvet, és szeretnénk kicsit ott élni, nyelvtanulás céljából, illetve munka céljából.
2012. jún. 12. 20:27
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elválni. Egész egyszerűen Mo.-n nem lesztek elismerve házastársakként.
2012. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem kell elválni. Egyszerűen nem lesztek bejegyezve Magyarországon, mint házasok. Nekem is külföldi esküvőm lesz, és majd csak jövőre fogom honosíttatni a házasságot. Addig Magyarországon nem fogják tudni, hogy házas vagyok.
2012. jún. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, ki milyen nemhez vonzódik, ugyanolyan értékű ember. Sajnos nem vagyok tapasztalt ez ügyben, kedves kérdező, de remélem, nagyon boldogok vagytok-lesztek. Mindenképp akartam neked egy pozitív választ is írni. Az undorító rasszisták véleménye meg soha ne érdekeljen!!!

Sok boldogságot!

2012. jún. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat.


És azt szeretném még megkérdezni, hogy a gyerekvállalás az hogy működik mo-n ilyen esetben? Mert törvény szerint nem fogadhatunk örökbe együtt gyereket, és megtermékenyítést se csinálhatunk együtt, szóval akkor nem lehet semmiképp se ő is a gyerek gyámja? Hogy lehetne ezt kiküszöbölni?

2012. jún. 13. 05:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!