Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet református esküvőnk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet református esküvőnk?

Figyelt kérdés
Én meg vagyok keresztelve (kat.), de nem voltam sem elsőáldozó, sem bérmálkozó. Párom volt elsőáldozó (nincs megkeresztelve). Egyikünk sem gyakorolja a kat. vallást. Lehetne szerintetek református esküvőnk? Ha igen, miken kell átesni előtte?
2012. máj. 21. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Én katolikus vagyok és elvált, a párom református és elvált, plusz még özvegy is, és a reformátusok csont nélkül összeadnának, míg katolikuséknál már a sokadik kört futjuk...

Sokkal engedékenyebbek. Nem mondom,hogy ez jó vagy rossz, egyszerűen máshogy állnak a dolgokhoz.

2012. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá! Hogy elsőáldozott a párod, ha nincs megkeresztelve??
2012. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetett elsőáldozó, ha nincs megkeresztelve. Legalábbis katolikus rend szerint.


Ettől függetlenül lehet református esküvőtök, csak azt nem értem pontosan, minek. Ha reformátusok vagytok, vagy azok szeretnétek lenni, akkor nem az esküvő a kérdés, hanem fel kell keresni a református gyülekezetet, amelyikbe járnátok, és ők elmondják, mit kell tenni.

De mivel az a gyanúm, hogy csak az esküvőre kéne, aztán soha többet az életben templom közelébe se mennétek, szerintem az egésznek sok teteje nincs.

2012. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Adott kér katolikus, akik református esküvőt akarnak? Szerintem nem kivitelezhető. Katolikus lehetne és polgári.
2012. máj. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
KÉrdező, elmondod, miért szeretnétek ref. esküvőt?
2012. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A katolikus és a református esküvő is egy vallási szertartás. (Magyarországon főleg, itt ugyanis a hivatalos bejegyzés is mindenképp szükséges, míg egyes európai országokban a templomban megtörténik az anyakönyvezés is).

A katolikus esküvőt katolikus párok, a református esküvőt református párok tartják. Vegyes házasságnál nyilván megegyezés kérdése, hol legyen.

Ez nem olyan, mint hogy fehér virág legyen-e a dekor vagy rózsaszín. Bemész a templomba és kérsz egy református esküvőt? Ha csak háttérnek kell a fotókhoz, akkor bármelyik templom elé odaállhatsz...

2012. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan gondolom, pont azért kérdezem a kérdezőt, jó lenne, ha válaszolna...
2012. máj. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Előttem már leírták, a párod nem lehetett elsőáldozó, ha nem volt megkeresztelve.

Ettől függetlenül katolikus esküvőtök lehet, mert jogilag elég, hogy csak az egyik fél legyen megkeresztelve.

Református részről pontosan nem tudok nyilatkozni, de úgy tudom, hogy az egyik félnek ott is reformátusnak kell lennie. (De javítson ki valaki nyugodtan, ha tévednék)

2012. máj. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én eredetileg nem akartam egyházi esküvőt, és a párom sem ragaszkodik hozzá éppen ezért, mivel nem vagyunk nagy templomba járók. A szülők erőltetik kissé a dolgot. Gondoltam csak tájékozódásképpen utánaérdeklődök. Egyszer voltam egy református esketésen, és az nagyon tetszett. Közelebb áll hozzám, mint a katolikusoké. Még gondolkodok a dolgon, egyenlőre tájékozódni akartam csak. Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 22. 09:18
 10/12 anonim ***** válasza:

KÉrdező, azt még azért elmondanád, hogy volt ez az elsőáldozás a párodnál?

Mindenkinek szíve joga azt tenni, amit akar, de engedj meg pár észrevételt.

1. Én szülőként biztosan nem erőltetném rá a gyerekeimre ezt, mert nem ettől leszel jó keresztény, és a házasságod se lesz tartósabb, se jobb.

2. Én gyerekként bizony ellent mondanék EBBEN a kérdésben a szüleimnek, hiszen szabad akaratomból kell hogy döntsek erről, hiszen most kezdem meg az önálló, felnőtt életemet.

3. Én vallásos emberként azt tanácsolom Neked, semmiféle külső ráhatás miatt ne esküdj templomban, mert semmit nem ér. Nem vallásos emberként semmivel sem leszel gazdagabb, mellesleg a gondolom vallásos szüleid is kellemetlenül fogják magukat érezni, mert ők tudják a legjobban, hogy papírkutyaság az egész.

Ha egyszer megérint az, ami miatt a vallásos párok templomban esküdnek, akkor Te fogod magad szégyellni, amiért a külsőségek és a ráhatás miatt megtetted azt, ami nem szívből jött.

Én magam hosszú idő óta vívódok azért, mert nem érzem méltónak magamat és az életemet arra, hogy Isten elé járuljak.

Dönts belátásod szerint, kívánom a legjobbakat!

2012. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!