Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szeretnénk templomi esküvőt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk templomi esküvőt, párom meg van keresztelve, én nem, és így a pap nem vállalja. Hogy legyen?

Figyelt kérdés

Párom és a családja reformátusok (párom nem gyakorolja a vallását, de konfirmált és meg van keresztelve). Én nem vagyok vallásos, megkeresztelve sem vagyok, de a pap kéri erről az okmányt, anélkül nem vállalja a szertartást. Kellemetlen így akármelyik vallású paphoz odamenni, hogy kereszteljen meg, mert szükségem van rá, de nem látok erre más megoldást. Volt még így valaki? Mit csináltatok?

(Hozzáteszem, hogy nem mondanám meg, hogy nem vagyok vallásos, de annyira tisztelem az egyházakat, hogy rossz érzés legyen ezt hazudnom.)És másik templom sem jöhet szóba, mert külföldön, kis faluban tartjuk, ott csak egy református templom van.

Előre is köszönöm a segítséget!



2012. máj. 18. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Adtunk a papnak borítékban pénzt, és már nem is volt gond, hogy nem vagyok megkeresztelve. Ennyi.
2012. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
reformátusoknál lelkész van. ha nem vagy ateista miért nem keresztelkedsz meg?
2012. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérd meg ugyanazt a lelkészt, hogy kereszteljen meg, ha ez ennyire fontos nektek. De ha ez nem megoldható akkor ne tartsatok templomit, elVégre ha egyikőtök se igazából vallásos akkor sok értelme nincs...
2012. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Keresztelkedj meg. En ref. vagyok a férjem kat. és nem kérdezett a pap tolunk semmit. Még azt sem, hogy meg vagyunk e keresztelkedve. En konfirmáltam, a férjem bírmált. Szerintem ez is papfuggo.
2012. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Csodálkozom, mert a református lelkész összeadja a párt akkor is, ha csak egyikük református. Állj elé, és mondd hogy szeretnéd ha megkeresztelne. Nem utasíthatja el. Lám annyira egyenes vagy, hogy nem hazudsz, és ne akard pénzzel elintézni, mert nem minden pap korrupt. Igenis vannak kivételek. Persze, ők sem csak igével élnek... Legfeljebb a szertartás után adományoztok egy kisebb összeget az egyház javára.
2012. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindenképpen adományozunk a templomnak. A pap pedig nagyon rendes, neki mindegy milyen vallású lennék, csak legyek megkeresztelve. De mondjuk azt sem tudom, hogy ez egy felnőtt embernél hogy zajlik :) Ateista vagyok, de tiszteletben tartom ha valaki vallásos. Párom nagyon szeretne egyházi esküvőt, a családjában is szokás, meg sem fordult a fejemben, hogy ne egyezzek bele. Csak laikus vagyok a témában.
2012. máj. 18. 15:47
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Beláthatod, hogy a sors útjai kifürkészhetetlenek. Nem vagy te annyira megrögzött ateista, mert ha az lennél eszed ágában sem lenne megkeresztelkedni még a vőlegényed kedvéért sem. Felnőtt embernél éppen úgy zajlik a keresztelés , mint a gyereknél, de ezt a lelkész elmondja részletesen. ( Ezt a zárójelt a vájt fülűeknek írom: Megint megszólított valakit a damaszkuszi úton. Hála.)
2012. máj. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tudom itthon,legalábbis amikor én meg akartam keresztelkedni,az úgy zajlott volna,hogy néhányszor el kellett volna mennem hittanórára a paphoz,aztán megkeresztelt volna.
2012. máj. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Fel sem ajánlotta, hogy keresztelkedj meg? Érdekes egy lelkész...


Nálunk simán összeadták úgy a bátyámat és a sógornőmet, hogy nem volt a sógornőm megkeresztelkedve. Így neki nem kellett az keresztre esküt tenni, hanem a szívére. (mi katolikusok vagyunk)

Annyit kért tőle a pap, hogy keresztelkedjen majd meg, ha úgy érzi, hogy eljött az ideje.


Szerintem a refkó lelkésznek is fel kellet volna ajánlania.

De ha ateista vagy, akkor gondolom ugyan mindegy, hogy megkeresztelkedsz e, vagy sem. Hiszen neked ez úgy sem jelent semmit. Akkor miért nem vágsz bele?

2012. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keressetek másik papot, némi pénzért -sajnos- elfelejtik a szabályokat.

Egyébként ha nem vagy ateista, keresztelkedj meg, nem olyan bonyolult. De nem is értem, ha a párod sem gyakorolja a hitét és te sem vagy keresztény, minek a templomi esküvő? Mert szép?

2012. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!