Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Római katolikus esküvőnél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Római katolikus esküvőnél mindkét félnek meg kell lennie keresztelve, vagy elég ha az egyik megbérmált, de a másik meg sincs keresztelve?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Rossz hír:

Mindkét félnek bérmálkoznia kell

De szerencséd van, fogsz találni olyan papot aki egy nap alatt megcsinálja a keresztelést elsőáldozást és bérmálkozást

Ez viszont nem olcsó mulatság!

2010. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
én úgy tudom, hogy mindket fél megkell legyen keresztelve
2010. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
72%

Mind a kettőnek kereszteltnek kell lennie, hogy a házasságban, mint másik szentségben részesülhessenek. (És valóban csak így van "értelme" a templomi esküvőnek, ha valóban hiszik is, ami ott történik. Tapasztalatból mondom...:))

Egy boldog több éve házas feleség

2010. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kieg.

Sőt unokatesóméknak amikor esküvőjük lett volna a katolikus pap a szülőkkel 18 éves koruktól fogva visszamenőleg meg akarta fizetteni az egyházadót

Ezért lett aztán református esküvő

Ott egye meg a fene az egészet!

Nálunk csak polgári volt pl. 28 N

2010. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Hát én ismertem olyat,akinek nem is kellett megcsináltatni a keresztelkedést sem meg végülis a bérmálkozást sem,és összeesküdhetett,mert a férjének mind megvolt!

Biztos infó,rokon vagyok velük.Közeli.Nem pletyka.

2010. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2010. aug. 30. 12:23
 7/16 anonim ***** válasza:
85%
megbérmálni a pap nem tud, csak érsek vagy esperes, de nem mindenik pap veszi olyan szigorúan a bérmálást, én ismerek olyant aki nem volt megbérmálva és mégis összeadta a pap, a keresztség az már fontos, de akát akkor is megtud keresztelni
2010. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Reverzális ellenében elvben kereszteletlennel is össze kell, hogy adjon, ha katolikus vagy.
2010. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

NEM IGAZ! Májusban volt az esküvőnk, onnan van az info. Én meg vagyok keresztelve (de nem bérmálkoztam), a párom nem. Az én jogomon lehetett esküvőnk, mert az egyházjog szerint ha valaki meg van keresztelve, nem zárható ki a házasság szentségéből és az áldásból.

Más kérdés, hogy sok helyen kekeckednek, de a mi papunk mondta, hogy ő utánanézett az egyházjogban, és így van.

2010. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
elég az egyik félnek, nekem ezt mondta egy oktatásra is járt házaspár.....
2010. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!