Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szeretnénk templomi esküvőt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnénk templomi esküvőt, párom meg van keresztelve, én nem, és így a pap nem vállalja. Hogy legyen?

Figyelt kérdés

Párom és a családja reformátusok (párom nem gyakorolja a vallását, de konfirmált és meg van keresztelve). Én nem vagyok vallásos, megkeresztelve sem vagyok, de a pap kéri erről az okmányt, anélkül nem vállalja a szertartást. Kellemetlen így akármelyik vallású paphoz odamenni, hogy kereszteljen meg, mert szükségem van rá, de nem látok erre más megoldást. Volt még így valaki? Mit csináltatok?

(Hozzáteszem, hogy nem mondanám meg, hogy nem vagyok vallásos, de annyira tisztelem az egyházakat, hogy rossz érzés legyen ezt hazudnom.)És másik templom sem jöhet szóba, mert külföldön, kis faluban tartjuk, ott csak egy református templom van.

Előre is köszönöm a segítséget!



2012. máj. 18. 15:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben nem látom értelmét a templomi esküvőnek, de a ti dolgotok. Egy kicsit olyan íze van, mint ha "mit mondanak mások" motiválná az egészet, azután meg 10 évig nem menetek újra templomba. Akkor meg minek? Én ezért tuti nem keresztelkednék meg, pláne ha ateista vagy. Na mindegy, ne vedd figyelembe amit mondtam, de nekem ez a véleményem. Mellesleg nálunk simán megkeresztelik a felnőtteket, volt már rá nem egy példa.
2012. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én református vagyok, mi a polgári esküvő egyházi megáldásáról beszélünk (ettől még esküvőnek hívjuk).

A feltétel csak annyi, hogy az egyik félnek legalább reformátusnak kell lennie, a másik fél megkeresztelkedése kívánatos, de az esemény után is megtehető!!!


Én sem értem, miért nem ajánlotta fel a keresztelkedés lehetőségét. Kérdezd meg tőle, mit tehetnél. Egyébként fél év, heti egy alkalom, aztán a konfirmálás, keresztelés.

2012. máj. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

Melyik országban tartjátok az esküvőt? Lehet, hogy ott más szabályok vannak, de a Magyarországi Református Egyház hatályos törvénye szerint a templomi esküvőnek nem feltétele sem a keresztség, sem a konfirmáció. Az, hogy a gyakorlatban több helyen feltételül szabják, az finom szólva problémás.


Ha magyarországi gyülekezetben lennétek, akkor ezt javasolnám: állj a lelkész elé, mondd meg neki, hogy kétféle egyháztagság létezik a törvényeink szerint. Van a "sima" egyháztag, akit református szertartás szerint kereszteltek vagy nagykorúként reformátusnak vallja magát, és van a teljes jogú egyháztag, aki konfirmált is, rendszeresen részt vesz istentisztelet, és a gyülekezet fennmaradásához is hozzájárul. A törvény szövege szerint a "sima" egyháztagnak is joga van az egyházi esküvőhöz (sőt! kötelessége közé tartozik, hogy az egyház rendje szerint járjon el...), még ha nem is konfirmált. Ha más nem. Ennek tükrében:


1.) A feleségednek joga van az egyházi szertartáshoz (még "sima" egyháztagként is, nemhogy teljes jogúként!). A törvény nem írja elő, hogy a házastársnak bármiféle egyházi kötelezettsége lenne.


2.) A törvény nem mondja sehol, hogy az egyházi esküvőnek feltétele lenne a keresztség, így téged sem tilthatnak el tőle.


(Teológiai megjegyzés: a szentségek épülhetnek egymásra, lehetnek egymásnak feltételei. De a ref. egyházban két szentség van: keresztség és úrvacsora. Az úrvacsora feltétele szerintem jogosan lehet a keresztség. De ebben a játékban sehol sincs az esküvő. Az esküvő nálunk nem szentség, ezért nem lehet szentséget feltételül szabni. De ez csak vélemény.)


Amúgy respekt, hogy nem hazudod magad sem hívőnek sem megkereszteltnek. És amíg nem hiszel, ne is keresztelkedj meg, még ha az egyház hajlandó is lenne elkövetni ezt a bűnt. A felnőtt keresztségnek mindenképp feltétele a keresztyén hit ismerete és az abban való hit. Ha ennek hiányában nem keresztelkedsz meg, akkor nagyon is biblikusan cselekszel. :)

2012. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!