Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha özvegy valaki de volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha özvegy valaki de volt templom i esküvője akkor lehet neki mégegyszer? És elvileg akkor majd melyik férjével lesz a menyországban?

Figyelt kérdés
2012. máj. 20. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

én úgy tudom mindenképp csak EGY templomi esküvő lehet.

"Amit Isten összekötött, ember szét nem választhat"

2012. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
A halállal véget ér az egyházi házasság, új házasságot lehet kötni. Az általad felvetett probléma ("kivel leszek a mennyországban?") a Biblia szerint Jézus kortársainak is eszébe jutott, csak ők alaposan kisarkították. Krisztus válasza valami olyasmi, hogy a földön az emberek házasodnak, a mennyben azonban másképp van.
2012. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Protestáns egyházaknál elváltnak is lehet templomi esküvője (sőt, bizonyos esetekben még katolikusoknál is).

Özvegynek pedig egyértelműen, ez külön ki is van hangsúlyozva a Bibliában, hogy ha meghal a volt házastárs, akkor szabadon férjhez mehet újra.

Az örök életre pedig más "szabályok" vonatkoznak, mint a földi életre, nem úgy kell elképzelni, hogy ugyanez folytatódik tovább, házasságban élve (hiszen ilyen alapon azt is megkérdezhetnénk, hogy ha valakinek mondjuk 20 éves korában hal meg a férje, ő meg eléldegél 90 évig, akkor majd egy 20 éves férfi lesz egy 90 éves nővel? :) )

2012. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hátnnemtudom nekem ez a dilemmam hogy szeretem a férjem még mindig de hogy számolok majd el a menyorszagban neki azzal hogy hozzámentem máshoz?mert nekem azok az évek amiket vele leéltem maga volt a csoda boldogság tökéletesseg hatalmas boldogsag és n ilyennek képzelem a menyországot ez lenne jo ujra vele ez lenne a mennyorszag. De 30 évesen mégse maradhatok egyedül a halált várva nem?az öngyilkosok meg nem jutnak a mennybe.vagy nem jol tudom? A férjem olyan áldott jo emb
2012. máj. 20. 11:16
 5/9 A kérdező kommentje:
Ember volt hogy ő tuti menyorszagba jutott.
2012. máj. 20. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a férjed azt akarja, hogy boldog légy. Az életed egy szakasza lezárult. De ki tudja, lehet, hogy még kétszer ennyi van hátra.
2012. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Özvegy házasodhat újra templomban, mert holtáig kitartott a párja mellett. Válás esetén nem lehet csak. (persze ma már ezt is megoldják pénzzel, sajnos)
2012. máj. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 webnyelv válasza:

A kérdező kommentjére válaszolva:

Nem az kerül a mennybe, aki áldott jó ember volt, a Biblia nem ezt mondja.


Nem tartozol a férjednek már semmivel. A Biblia azt mondja, hogy a halottak temessék el a halottaikat.


Isten azért elég okos, ha a világot meg tudta teremteni, nem hinném, hogy Neki probléma lenne, ki, mi, hogyan lesz odaát.

2012. jún. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A hazassag a hit szerint egy eletkozosseg itt a foldon A menyben a lelkek Isten szereteteben lesznek es nincs hazassag.Elszamolni sem kell senki foldi leleknek.

A volt ferjed ha latja boldog vagy es hitedben megmaradtal akkor szeretetben gondol ratok kiseri utadat/utatokat ugyanis a menyben nincs feltekenyseg tulajdon hazastars egy lelek aki a menybe jut megvilagosodik es a foldi letet es dolgait maga mogott hagyva . Beszeld meg a pappal vagy lelkesszel ha ez teged bant.

2012. aug. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!