Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért érdemes/mi értelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érdemes/mi értelme megházasodni?

Figyelt kérdés
Hogy őszinte legyek, nem hallottam túl jó tapasztalatokat a házasságról + szüleim is elváltak, és így nem is csoda, ha iszonyodom tőle... jelenleg 21 éves vagyok, van barátom, akivel lassan 4 éve vagyunk együtt, mégsem tudom elképzelni egyelőre, hogy összeházasodjunk, és nem is akarnék, mert folyton attól félnék, hogy előbb-utóbb úgyis rámun, esetleg megcsal. Ha úgyis 4 házasságból 3 válással végződik, akkor mi értelme? Mellesleg én legjobban a megaláztatástól félek, attól, hogy megcsalnak egy nálam jóval fiatalabb és szebb lánnyal (persze nem mostanra gondolok, hanem pl. ha már 30 lennék és házas).

2012. máj. 16. 14:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
ha 30 leszel és nem házas akkor is megcsalhatnak és akkor is megalázó, de ilyen hozzáállással ne is legyen barátod, mert nem tudhatod mikor fog megcsalni
2012. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"ilyen hozzáállással ne is legyen barátod"


szerintem nem te fogod eldönteni, és nem kioktatást kértem. mellesleg a kérdésre válaszolj inkább...

2012. máj. 16. 15:01
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Az elsőnek igaza van. Aki nem bízik a párjában,annak sem megházasodni,sem anélkül együtt éllni nem érdemes.

Minden párkapcsolat alapja a bizalom,a szeretet és a megértés.

Csak azok válnak el,akik házasság nélkül is elváltak volna.

A házasság törvényes elismerése annak a szándéknak,hogy életük végéig együtt akarnak élni. A "vadházasság"-ban élőkben nincs meg ez a szándék. Ők feltételezik,hogy bármikor tönkre mehet a kapcsolatuk.

2012. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Megint egy idióta kérdés, ami 100 oldalon át fog folyni, és a sok megkeseredett, kisebbségi komplexusos, önbizalom hiányos nő fogja bizonygatni, hogy márpedig a házasság egy mondvacsinált semmiség, mert ők milyen boldogan élnek évekig a pasijukkal, és eszükbe sem jut házasodni. (Közben annyi az egész, hogy a pali tojik rájuk, ők meg hiába remegnek egy gyűrűért nem kapják meg.)


Hogy válaszoljak is (bár 100 ilyen kérdés volt már):

A házasság lényege, hogy 2 összeillő, boldog kapcsoltban élő ember Isten és/vagy törvény előtt hivatalossá tegyék a kapcsolatukat. Ez egy új lépcsőfok, egy szövetség, egy család kezdete.

Aki még nem vett részt szereteten, tiszteleten, megbecsülésen alapuló párkapcsolatban, az nem értheti mire való, de higgyétek el, megéri kivárni azt az embert, aki mellett a házasságot egy gyönyörű szövetségnek lehet érezni.


Üdv, 23N

2012. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"A házasság törvényes elismerése annak a szándéknak,hogy életük végéig együtt akarnak élni."


De akkor miért házasodnak olyanok, akik idővel elválnak? Szerintem ennek semmi értelme, akik szeretik egymást, azok együtt akarnak lenni és együtt is lesznek, minek házasság? Véleményem szerint a legtöbb pasit csak elijeszti a dolog, persze tudom vannak kivételek.

2012. máj. 16. 15:14
 6/22 A kérdező kommentje:

"Hogy válaszoljak is (bár 100 ilyen kérdés volt már): "


én rákerestem a keresőben, de nem adott ki ilyet.

2012. máj. 16. 15:15
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

nőket is elijeszt a dolog, pl téged mint írtad nem akarsz házasodni, mert félsz hogy rád un, esetleg megcsal


Teljesen fölösleges ez a kérdést, mert akinek fontos a házasság az látja benne értelmét, aki meg nem akar házasodni annak órákig is lehet magyarázni, hogy miért jó akkor se lehet meggyőzni

2012. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
51%

Én még csak 18 vagyok, de amióta csak az eszemet tudom, arról álmodozom, hogy milyen is lehet végigsétálni abban a gyönyörű fehér ruhában a vőlegényem mellett! 2 és fél éve vagyunk együtt a barátommal, két hónapja pedig már itt lakom, nála. :)

Az én szüleim csupán megszokásból voltak együtt, és főként kötelességtudatból, hogy itt a poronty, fel kéne nevelni, lehetőleg együtt... Aztán a 19 évből amit együtt éltek, a 17.-ben megházasodtak, aminek semmi értelme nem volt, inkább csak anyukámnak volt az álma, hogy férjhez mehessen, hisz valahol minden nő álmodozik erről.

Idén sikerült elválniuk, de azelőtt egy éve szétmentek.

Ez a kis malőr egyáltalán nem tudta megtörni a vágyaimat, álmaimat, hisz egy csodálatos kapcsolatban élek.. :)

A barátom nagyon hűséges típus, nagyon jó példát tártak elé a szülei: ők 20 éves házasok, és tipikus mintaházaspár. Szerintem ne félj ennyire a házasságtól, pláne ha ilyen régóta együtt vagytok! :)

2012. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

ma 15:22

Hát, ez esetben gratulálok Neked, remélem boldogok lesztek... mellesleg azért is jutott eszembe ez a dolog, mert (nem akarlak elkeseríteni) most értesültem róla, hogy az egyik unokatestvérem, aki 26 éves és 3 éve házas volt (és kb 5 éve volt együtt a párjával) most vált el, pedig ők vallásosak is voltak, és nagyon szerették egymást, ezért is döbbentem meg, hogy ha valakik így szerették egymást, hogy lehet, hogy elváltak... szóval kicsit ledöbbentem, mert azt hittem, ha valakik, ŐK tényleg "örökre" együtt lesznek.

2012. máj. 16. 15:32
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért házasodnak mert nem tudják, hogy el is fognak válni. Senki se így ugrik bele a dolgokba, hogy majd ugyis tutira vége lessz. Nem azért veszek házat, hogy eladjam, nem azért ültetek gyümölcsfát hogy kivágjam stb. Azért mert élvezni akarjuk amíg tart.

Csak mára már itt egy társadalom ami tele van komplexusokkal, semmi vagy rossz kommunikációval amit már a szülőktől, családból jött át s így nevelődött belénk. Alig vannak így akik tudják mit is akarnak mit is várnak a dolgoktól, azért mit is kéne tenni.


Mindenki akar egészsége kapcsolatot de fél a démonaitól s nemtudja milyen is az egészséges kapcsolat. Nemtudják mik azok a kompromisszumok amiket kell vagy nem kell megtenni a dolgokért pl egy házasságért (magyarán meddig kűzd s nem küszködik, vergődik valaki). Addig amíg testileg szellemileg ad s vagy kis ideig nyugalmi szinten marad a dolog de tud még adni utána újult erővel neki és nekem is nem pedig elvesz, kiszív energiát, örömöt, békét.

De ha nem tudod számodra mit is jelent a házasság mit vársz el tőle s azért mit tudsz te is adni a párodnak addig azt se fogod felismerni számodra jó-e az a házasság, úgyértem mint egy életbiztosítás ami melett kitartanál több évtizednyit is nem csak pár évet.


A válást pedig lehet a két fél házasságának kudarca de nem az ember halála is egyben. Sokmindenre azt mondjuk ha nem kell már kidobom. Akciós áru lett az étel, szerelem, házasság s sajnos többeknek az élet is. Ha már nem kell elvetem magamtól. Van aki számára ez a megoldás, hisz mindenki másmennyit bír elviselni mást tud be normálisnak (Ami lehet tök deformált is az átlagtól de az idő s megszokás nagy úr, elhiszi az a jó s lehet idővel számára tényleg azzá válik hisz abban létezett s nemtud nélküle meglenni)

A válásásal próbálnak lezárni egy rossz szakaszt s lépni ami fontos. Sokaknak már a tény maga fontos, hogy LEHETŐSÉGE van kilépni a házasságból. Van aki ezért alapból silányabb minőségben éli meg, elhanyagolja, többet követel mint amit ad, kategórikusabban áll hozzá max eldobda alapon. De van aki tudja, hogy elválhatna de akkor is szeretgeti, törődik vele s egészséges módon próbálja kezelni mik azok a dolgok amik mindkét személyiséget meghagyják vagy csak pozitív irányban változnak de nem szenvednek vele. Mint a késhegyen a tánc.

Nemtudhatod s talán egy élet kevés rá, ezért kell már az késre lépés elején tudni mit akarsz s kivel is akarod azt megtenni.

2012. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!