Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyiből tudnánk kihozni ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyiből tudnánk kihozni ezt a lagzit?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk megkeresztelve, de szeretnénk templomi veremóniát.

Saját ruhát szeretnék (előzetes felmérés alapján 70000 ft, párom öltönye 35000 ft körül mozogna).

Hol és hogyan csináltassak meghívót, kb mennyibe kerülne kb 40 db?

Művelődési házban, tornateremben tartanánk, ahol lehetőleg van konyha, bérletre kb mennyit számoljak?

Élőzene mennyibe fáj manapság?

Hogy számoljam ki, hogy mennyi alapanyag kell a vacsihoz, ha lesz tyúkhúsleves, fokhagyma mártás,sült, rántott, töltött húsok, fasírozottak, krumpli és francia saláta, aprósüti?

Mennyibe kerül egy torta kb?

Hogyan számoljam az italokat, mennyi sört, bort (és milyet), rövidet kell számolni, na meg az üdítőt, miből mennyit?

Mennyibe kerül egy csokor, esetleg virág dísz az autóra, esetleg autó bérlés?

Amit csak tudnánk magunk csinálnánk (pl a kaját), de azért nem szöszmötölnék itthon a meghívókkal, tehát szeretnénk egy minél költséghatékonyabb, de egyben stílusos esküvőt.

80-100 ember lesz a meghívottak között.A 100 a meghívott, a 80 kb aki meg is jelenne :)


2012. máj. 13. 14:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ilyen dolgok, hogy fotós, meg karikagyűrű sem ártana...
2012. máj. 13. 14:35
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Ruhát olcsóbban is tudsz készíttetni pl itt: www.tidebuy.com


Öltönyt olcsóbban is tudsz szerezni. Páromra nagyméretű öltönyt 23 ezerért vettünk Bp-en az Ázsia Centerben.


Meghívót a neten rendelhetsz. Kb 30 ezer lenne.


Torta tescoban 1500-2000 forint, cukrászdában 4500-6500. Esküvői torta a nagyságtól függ. Ha 80-an lesztek, akkor kb 60 ezer lesz.


Csokor virágok fajtájától és számától függ. 15-30 ezer.


Ételre úgy számolj, hogy mennyire nagyétkűek a vendégek. Ha több férfi lesz, több hús kell.

2012. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Karikagyűrű akármennyi lehet. Ha arany, akkor kb 60-tól a csillagos égig. Nem érdemes úgy venni, hogy már gravíroztattok bele (ha akartok), mert úgyis lesz elég kiadásotok, ezzel még ráértek.


Fotóst nem kell helyből hívnotok, van, hogy benzinköltséggel együtt jobban jöttök ki, ha más városból jön. Egy ceremóniás és pár beállított kép 20-50 között van. Egész napra 70-300 között szokott lenni.

2012. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia meghívot magatoknak is tudtok csinálni mi ezt választottuk 50 db meghívot csináltam 5 ezer forintból nagyon szépek lettek .Én kis városban lakom 4 emeletes tortánk 15000 ftba került .Apró süti 4 nagy rekesz volt 27000ft ebben volt 700 apró süti és több kiló sós.Az autó dísz a kitűzők és a csokrom 15000 be került ha gondolod szívesen mutatok róla képeket.Mi 70 en voltunk fejenként számoltunk 4 sört 1 bort 2 felest és ehez ásványvíz és üdítő .Úgy emlékszem volt 50 üveg bor és 10 karton sör 3 üveg wiski és még sok rövid mindegyikből 3 üveg .És rengeteg üdítö meg ásványvíz .Remélem kicsit segítettem ha gondolod kérdezz nyugodtan ha tudok válaszolok Üdv Zsani Sok Boldogságot
2012. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Alsó hangon egy milla.
2012. máj. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem csak jövőre lesz, de egy két dologgal kapcsolatban már felvilágosultam, remélem Neked is hasznos lesz.

Ja, és persze előre is sok boldogságot!!!!:)

-én meghívóra nem fogok költeni, valami nagyon szép vastag papírra fogok nyomtatni, és keretív hobbiban vásárolok hozzá átkötő díszes madzagfélét amire szép gyöngyöt fűzök.Ja....aha, most látom, nem akarsz vele szöszmötölni, na mindegy, nem törlöm.

Így lényegesen olcsóbb, kreatívabb, és talán még szebb is.

-Italt feltétlenül úgy oldjátok meg, hogy kerestek egy nagykereskedést és megbeszélitek vele, hogy ugyan előre kifizetitek amit elhoztok, de ami nem fogy el azt visszavihetitek.Nem fognak meglepődni, esküvőknél bevett szokás, és azt akkor nem kell megfizetni amit fel se bontottatok, mert visszaveszik.Ha elsőre nem találtok ilyet, menjetek tovább, lezs más, aki belemegy.

-Én bort úgy hoznék, hogy elmennék egy borvidékre és onnan vinném a kannás bort, azért mert az első osztályú, boros pincékből jön.Tokajban így másfél liter első osztályú ha jól emlékszem 400ft.

-Ha esetleg a lagzitok nem most hanem jövőre lesz, akkor szerintem várjátok meg a szezonvégi leértékeléseket és akkor vegyetek öltönyt, valamint ha lesz koszorúslányod, és nem bérelt ruciban lesz, akkor azt is.Vagy a piros menyecske ruhát előre.

-a pappal, megkereszteléssel ne nagyon késlekedjetek, mert jegyesoktatásra is kell járni.Legalábbis a katolikusoknál.

-Nálunk egy nagyon vidéki, de nemrég átadott iskola ebédlőjében lesz, itt a bérlet 180 lesz.Benne van a konyha, evőeszközök.De nincs benne a konyhások bére, és a dekoráció.Nekünk az lesz a legtöbb.

-A fotósok áraitól leesett az állam, minden ismerősöm olyat ajánlott, aki 150ért csinálja,hát én nem titkolom, ennyit nem szántunk rá.

Egy pályakezdő fotóst fogok keresni, és megmondom, ennyit tudunk adni, kell vagy nem.Szerintem lesz aki vállalja.

Hát nagyjából ennyi, a tortákhoz, csokrokhoz nem tudok hozzászólni.

2012. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kérdést tettél fel, ami ugye azt jelenti, hogy nem is olyan egyszerű egy lagzit összehozni.

De rengeteg kérdés van még, ami az esküvővel kapcsolatos.

Nagyon sok helyen volt már hasonló lagzikról szó. Saját magunk csinálnánk az ételt, barátok/rokonok csinálnának ezt azt, stb...

Kérdem én, az a barát/vagy rokon ott fog állni Neked egész este a konyhában és készíti az ételeket, hogy frissen elkészítve, nem kihűlve kerüljenek a vendégek elé. De akkor Ő, mikor ül le közétek ennyi, és mikor élvezi a meghívott vendégeknek kijárt esküvőt? Majd a vacsora végén, hulla fáradtan, olajszagtól bűzlően fog táncolni?

A másik, ami elrontja az esküvőket, és ezt 100%-ban kijelenthetem, hogy nem szakembereket kérnek fel az esküvők alkalmával. Nem ugyan úgy kell fotózni egy esküvőn, mint egy iskolai, ovis fotózáson, vagy egy tablókép elkészítésénél, és nem is úgy mint egy modell fotózásánál. Vannak nagyon jó szakemberek, akik között meg lehet találni árban is az elfogadható kategóriát, de sohasem jó reklám, ha valaki 30-40 ezerért vállal el egy teljes esküvői fotózás, beállított és szertartási fotózással együtt.

Az esküvő egyszeri és megismételhetetlen pillanatok sorai következnek be, amiket nem fogsz tudni újra élni, ha nem úgy van megörökítve. Ráadásul vannak olyan pillanatok, amikre csak a fotók elkészülése után szerzel tudomást, mert a fotós szemfüles volt, és mindenre odafigyelt!!! De ez csak egy példa volt, a sok szolgáltató közül...

És ha úgy akarod érezni magad, hogy jó szívvel és elégedettséggel gondolj majd vissza az egészre, akkor bízd profikra a dolgokat!

Ha szükséged lenne segítségre, vagy egy költség tervezetre (ajánlatnak hívjuk), akkor keress meg bátran!


üdvözlettel,


Venczák Anna Viktória

esküvőszervező

2012. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!