Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Általában milyen "megosztásban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Általában milyen "megosztásban" fizetendőek az esküvői költségek?

Figyelt kérdés
ki/kik?!
2012. ápr. 26. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
a mennyaszony vőlegény közösen
2012. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és az örömapa? :)
2012. ápr. 26. 22:45
 3/11 anonim ***** válasza:
A menyasszony vendégeinek költségét a menyasszony családja, a vőlegény vendégeinek a költségét a vőlegény szülei állják.
2012. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
a régi hagyomány szerint a menyasszony családja fizeti, legalábbis felénk. amúgy mi fizetjük a párommal, a szülők meg csak jöjjenek bulizni, költöttek ránk már eleget, mire ekkorák lettünk :)
2012. ápr. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Régen tájegységenként eltérő módon fizették, nálunk leginkább a menyasszony családja, mert ez is a hozomány része volt, utána meg úgyis a vőlegény (már férj) ment dolgozni, tartotta el a családját.


Ma teljesen megegyezés alapján működik a dolog, általában az ifjú pár fizeti, esetleg a szülők besegítenek.

2012. ápr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

egy esküvőn voltam úgy ahol tudtam, ki mit fizetett


a lány családja és a fiú családja közösen mindent, de a vőlegény tortáját az ő keresztszülei, a menyasszony tortáját a saját keresztszülei, de a polgári esküvő és templomi esküvő költségeit pedig a két keresztszülő közösen rendezte, díszítés, pezsgő, meg mi egyéb dolgot

2012. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a szülők fizetik nagyrészt, 50-50 % arányban. De mi is fizetünk pl a ruháinkat, virágokat, meghívókat.
2012. ápr. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mi fizetjük ki,az örömszülőknek csak el kell jönni és jól kell érezni magukat.Régen a szülők fizették,nekem rossz érzés lenne,hogy saját keresetem van,mégis a szüleimmel fizettetem ki az esküvőmet.
2012. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet, mi szerveztük, mi fizettük, a szüleink voltak a "díszvendégek", kifejezetten annyi kívánságom volt feléjük hogy érezzék jól magukat, addig és ahogy tetszik.

Férjem előző házasságkötésénél 1 örömapa volt, aki sikeresen helyzetbe hozta a fizetésnél az egyedülálló nászasszonyát azzal, hogy ő bizony otthon hagyta a pénztárcáját, na azért ez aljas. Tehát helyzete válogatja, időben tárgyaljátok le, hogy ki mennyit tud rászánni és akkor nem lesz sem hirtelen meglepetés, sem sértődés.

2012. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Legtöbbször szerintem manapság a pár magának fizeti. Nekem sem lenne kellemes a szülőktől erre kérni pénzt, eleget segítettek eddig.
2012. ápr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!