Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lagzi nélküli esküvő miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lagzi nélküli esküvő miatt tapasztaltatok már komoly sértődést?

Figyelt kérdés
Nyáron házasodunk a párommal, mivel nem vagyunk party-arcok és anyagilag sem engedhetjük meg a lagzit csak 2 tanús polgári és 10 fős templomi esküvőt tartunk utána egy vacsorával. Templomba is azért csak a szűk családot hívjuk, mert a sok vidéki rokont nem küldhetjük haza vacsi nélkül. Több barát is vérig van sértve hogy nem láthat a templomban, ez kicsit elszomorít :( mással is történt már ilyen? Magyarázkodjak, hogy felfogják, vagy hagyjam a csudába őket a sértődésükkel?

2012. ápr. 6. 21:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még hasznos ötletet is kaptam. Egyébként a vőlegényem hozzáállása nem az, hogy ne jöjjenek a rokonaim, ő nagyon békés, de nem akarom, hogy rosszul érezze magát a saját nagy napján az alig ismerős emberek között, én sem érezném magam komfortosan a helyében, a lényeg nem ez, hanem hogy mindig van aki megsértődik akármit csinálunk (ismerem a rokonokat, ha vacsi nélkül hívjuk az a baj, ha nem hívjuk az is baj, de azt talán könnyebben lenyelik)...de hát ezen nem lehet változtatni, inkább önzőek leszünk és azt tesszük amit igazán akarunk. Legalább ezzel megnyugtattam magam :)
2012. ápr. 6. 22:42
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,te már a kérdés kiírásakor eldöntötted,hogy így lesz és kész.Szinte mindenki,aki válaszolt azt mondta,hogy nyugodtan küldhettek meghívót mindenkinek,aki vacsira is jöhet,annak olyat és szóban is mondhatjátok nekik,aki meg nem fér bele a keretbe,az csak sima meghívót kap,értesítve az esküvő tényéről.Ezután mindenki maga dönthet arról,hogy szeretne-e benneteket látni a nagy napon,annak a tudtában,hogy vacsira nem hivatalos.Így sértődés senkit nem érhet,akit meg igen,az puffogjon magában.Szerintem bunkóság megfosztani a rokonokat-barátokat attól,hogy megnézhessenek benneteket,de ti már döntöttetek,csak azt nem értem,akkor minek írtad ki a kérdést.
2012. ápr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem, hogy szarul esik nekik. Oké, nem tartasz lagzit, de hadd nézzenek már meg vagy a polgárin vagy a templomban. Nekem is rosszul esne.
2012. ápr. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg hülye kifogás, hogy a párod rosszul érezné magát, ha neked több meghívottad lenne.

Figyelj, nekünk kb 100 fős lagzink lesz, amiből párom meghívottjai a szülei, testvérei, nagymamája és 2!!! barátja lesz. A többi az én vendégem, rokonom, barátaim lesznek, ez van, nagyobb a család, több barátom van, most azért ne hívjam meg őket, hogy ő ne érezze rosszul magát? Ilyesmi nálunk fel se merült, ő nem érzi attól rosszul magátm ha nekem ott vannak a szeretteim.

2012. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Szerintem a templomba mehessen aki csak akar,értesül vagy akár csak ott a helyszínen hall a rendezvényedről.Ott gratulál imádkozik(azt tesz,ami neki jólesik),így jó esélyed van arra is,hogy ott lesz rengeteg öreg néni is, de ha elférnek, kérdem én,téged mit zavar az?

Aztán persze a vacsorát már korlátozd be, hogy az a szűk baráti kör mehet,akivel egyrészt mindenkivel tudsz beszélni valakivel, másrészt olyan emberek menjenek,akikkel jól érzed magad, és akikről biztosan tudod, hogy nem tesznek olyan megjegyzést,szemrehányást vagy valamit,ami tönkreteheti az egész ünnepség fényét.


A vacsora végén,mikor mindenki kitömte magát,akit meghívsz,akkor kérj elnézést, és mondd, hogy spórolni akartok,ezért nincs se discozene,se lakodalmas, de aki akar, az ezután nyugodtan menjen el discoba, vagy bárhova máshova,de annak költségeit te már fizetni nem tudod és nem óhajtod.

2012. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ne, légyszíves ne akard pont te elrontani az egészet :)

Én a menyasszony vagyok, és bevallom: a családom nem lesz ott az esküvőmön, nem vagyunk túl jóban, nem jönnének el.

Most mondjam a páromnak, hogy ne hívja meg a kb. 40 fős rokonságát? :D

Engem pl. nem is fog zavarni, legalább nem fogom olyan magányosan érezni magam.

Ha a párod azt mondja nem zavarja őt, akkor NEM zavarja, nem udvariasságból mondja.

Hidd el, az fogja zavarni ha a rokonság patáliát rendez.

Hívj csak meg szépen mindenkit a szertartásra, a vacsorára pedig a közeli rokonságot, akiket megengedhettek anyagilag.

2012. ápr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A kérdés nem az volt, hogy mit csináljak, hanem hogy másnál is volt-e már ilyenfajta sértődés?
2012. ápr. 7. 10:37
 18/21 anonim ***** válasza:
Nos, ne hallgass ránk, és te leszel az első aki igennel válaszolhat a kérdésre :)
2012. ápr. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az esküvői szertartásra illik a jó barátokat, ismerősöket, munkatárakat, távoli rokonokat meghívni. Az azt követő vacsira külön meghívót szokás csatolni az esküvői meghívó mellé. Ha kevés vendéget hívsz vacsira, elég a szóbeli meghívás is. Különben is szerintem esküvőre menni, nagyon jó dolog. Főleg olyanoknak, akiknek a saját házassága sikeres. Jó látni, hogy más is ezt az utat választja, és reménykedni abban, hogy ő is boldog lesz. Ne vedd el ezt az örömöt az ismerőseidtől.
2012. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a legközelebbi barátaitokat hívjátok meg, annyit és azokat, akik előtt nem feszeng a vőlegényed sem. Az esküvő után a tempom körül a parkban, bárhol tarthatnátok egy kis álló fogadást, pogácsa, ásványvíz. És akkor nem érzik úgy hogy nem kaptak semmit. A pogit megsüttetheted valamelyik rokonoddal, mint nászajándék. :)
2012. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!