Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő után, szüléskor név?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után, szüléskor név?

Figyelt kérdés

Kérdésem az lenne, hogy ha a párommal összeházasodunk április végén, azután ugye ideadják a házassági anyakönyvi kivonatot. Személyit, stb.-t nem tudom megcsináltatni a szülésemre, ami kb. a házasság után 2-3 héttel lesz :), de így a kórházi rendszerben szerepelhetek már az asszonynevemen?


Köszönöm a válaszokat! :)


2012. ápr. 4. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg tudod csináltatni, ha kapsz időpontot, nem tart sokáig.
2012. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de pont az a baj, hogy május 15-re vagyok kiírva, és addig nincs időpont...:/ Így abban reménykedek, hogy az asszonynevemen leszek a rendszerben attól, hogy a személyim és lakcímigazolóm nincs átírva.
2012. ápr. 4. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elfogadják a házassági anyakönyvi kivonatot is, hiszen az hivatalos okmány.

De mi van akkor, ha netalán korábban fogsz szülni :)

2012. ápr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Ha a 37. héttől születik, ami ugye az ideális, akkor belefér az esküvő! :)


Hamarabb meg csak nem jön, nincs meg a koraszülés veszélye, de ha mégis, akkor inkább a Cseppecske érdekelne minket egyenlőre, nem az esküvő...:(

2012. ápr. 4. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
anyja neve úgyis mindenhol a leánykori név...
2012. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Természetesen csak vicceltem azzal, hogy mi lesz ha korábban jön a baba. Gratulálok az esküvőhöz és a picihez is. Remélem minden tervezetten fog összejönni.

A baba anyja neve természetes a lányneve az anyukának, de gondolom a baba neve miatt szeretnél már férjezetten szülni.

2012. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz, a leánykori nevem a lényeg.


A baba neve miatt is szeretnénk összeházasodni, na meg nem akarom, hogy egy apaságival "letudjon" a párom 6 év párkapcsolat, és egy meglévő gyerkőc után. Hamarabb is összeházasodhattunk volna, de valahogy nem tartottuk még lényegesnek a papírt.


Nagyon köszönöm a válaszokat, és a jókívánságot is! :)

2012. ápr. 4. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen, hogy az asszonyneveden vagy vagy sem. Van, aki meg sem változtatja az övét, marad Kis Judit pl, de a gyerek ettől függetlenül megkapja az apja nevét. Ha abban a városban szülsz, ahol az esküvő volt, jó esetben nem is kell a házassági a.kivonat, mert anyakönyvezésnél úgyis utána néznek a házasságotoknak. Győrben pl. nem kell bevinni.
2012. ápr. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!