Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasok, akiknek egyházi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, akiknek egyházi esküvőjük is volt! Nem volt illúzióromboló kétszer is kimondani az igen?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nagyon sajnálom, hogy nálunk kétfele kell rohangálni, kétszer is gyűrűt húzni, kétszer is igent mondani...

Kíváncsi vagyok, hogy ti erről mit gondoltok, mik a tapasztalatok. Mi még nem vagyunk házasok, ezért is nehéz elképzelni a dolgot.



2012. márc. 29. 09:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén szólva nagy hülyeségnek tartom, hogy a vendég sereget "pakolni" kell egyik helyről a másikra. Több időt vesz igénybe a "terelés", mint maga a szertartás.

Voltam ilyen esküvőn és csak kalamajka lett belőle.

De ezt mindenki maga tudja, hogy akarja.

2012. márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, igen, egyetértek. Szánalmas, hogy nem lehet egy helyen tartani a kettőt. Nem értem, hogy pár papírt miért ne lehetne a templomban is aláírni.
2012. márc. 29. 09:47
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha nemcsak felhajtás miatt van egyházi esküvő,akkor az az igazi.

Ilyenkor a polgári esküvőn az ifjú páron kívül csak a két tanú van jelen. A templomi esküvőre hívják meg a násznépet, a polgárira nem . A polgári általában délelőtt van,az egyházi délután,és utána a vacsora.

2012. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Nekünk is ez volt a véleményünk, hogy egy katarzis elég egy napra. :D A polgárit máskor tartottuk, csak a tanúkkal. Ennek a megoldásnak több előnye is van:

- a polgári így nem került semmibe

- megoldódtak az esküvő logisztikai problémái

- a násznép azon része, aki sokat utazott a helyszínig, biztosan értékelte, hogy hamarabb jut vacsorához. :)


Én már akkor így terveztem, hogy a miénken csak egy szertartás lesz, amikor vendégként éltem meg az ide-oda mászkálás viszontagságait. Sokat csúszott is a program, mert mindenki mindkét alkalommal gratulálni akart, a násznép egy része eltévedt a templom felé, és a végére már nagyon éhesek voltunk mindezek miatt.

2012. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
A legtöbben hétközben elszaladnak a 2 tanuval a polgárira és hétvégén van a templomi Én még nem is voltam olyan esküvőn ahol a vendégsereg mindkét helyre ment volna (pedig vagy 30 éve járokesküvőkre.)
2012. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nagyon jó olvasni, hogy ezek szerint nagyon is szokás pár nappal előbb megtartani a polgárit. Már én is gondoltam erre, de azt hittem, bunkóság lenne a vendégekkel szemben, vagy csak simán elüt a szokásoktól.

Na, így már bátran be merjük majd vállalni mi is ezt a verziót. :)

2012. márc. 29. 10:01
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén én meg olyan esküvőn nem voltam ahol nem volt mindkettő:D mielőtt valaki félre értene egy cseppnyi kötekedés nélkül mindössze privát tapasztalataim fejteném ki. Nálunk úgy szokás, hogy a vendégsereg felvonul elmennek a házasságkötő terembe aztán átvonulnak a templomba és ott is megesküsznek. El sem tudom képzelni amikor ez nem így történik. Meg ahol én voltam általában a két helyszín között max 20 perces séta volt. DE ahány hely annyi szokás:)
2012. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 DannyZuko ***** válasza:
Nekünk is volt polgári is és templomi is. Szerencsére a vacsora helyszine és a templom kb 100méterre voltak egymástól, így 1x kellett csak utaztatni a népet. Szerintem is illúzióromboló, hogy le kell venni a gyűrűt és megint feladni egymásra. Dehát ez van. 1x ki lehet mindent bírni :) Hál isten nem esküszünk gyakran. Az esti buli pedig feledteti a kényelmetlenségeket :)
2012. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A református szertartásban nincs gyűrűhúzás, szóval nekünk csak 1x kell gyűrűt húzni, a polgárin. De én is csak olyan esküvőn voltam, ahol a vendégek mindkét helyre mentek. Mi nem így csináljuk majd, a polgárin csak szüleink lesznek tanúnak és kész. Megspóroljuk a vendégeknek a mászkálást.
2012. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi voltunk 3 éve Debrecenben egy esküvőn.

Volt templomi is és polgári is.

A kikérője a párnak reggel 9-kor volt. Ide bárki elmehetett a násznép közül, aki akart.

10:30-kor kezdődött a templomi esküvő, ami kb. délig tartott. 37 hetes terhes voltam és tisztán emlékszem, hogy 40 percig csak álltunk, mi násznép is.

Ha tiszttelenség, ha nem, én leültem a padra és úgy hallgattam (mivel látni nem láttam semmit) tovább a ceremóniát.

Ezután képeket készítettek. Hol az egész násznépről, hol bizonyos emberekkel, majd lehetett a családoknak az ifjú párral is.


Kb. délután 1-kor végeztünk ezzel az egésszel és mindenki ment amerre látott. Mi foglaltunk szállást, így elmentünk bepakolni, piheni, fürdeni, stb..


Délután fél 6-ra mentünk a polgári szertartásra, mert csak akkor kapott időpontot a pár anno.

Sokan arra nem jöttek már el, inkább hazamentek vagy csak a vacsorára ugrottak be.


A násznép papíron 350 fő volt, amiből kb. 200-an maradtunk. Ebből szakadó esőben 100 fő fért be a polgári termében, a többiek (köztük mi is) a folyóson vártunk.


A lakodalom magam este 8-kor kezdődött vacsorával. Meghívóban úgy szerepelt, hogy 7-kor lesz, de megvártuk még a templomi papot, akit mint kiderült a szertartás után hívtak meg, hogy csatlakozzon hozzánk és áldását adja a párra még egyszer.


Egyébként kb. 15-20-an (baráti körünk), amíg mindenki ment a lakodalom helyszínére, beugrottunk az egyik étterembe egy levesre, mert szinte átfagytunk az esőben.

Élet mentő volt, mert a lányom odabent szerintem már éhen halt, pedig ettem nap közben, nem pedig a lakodalomra vártam.


Nagyon rosszul volt megszervezve és iszonyat idegesítő volt, hogy egész napunk el volt "rontva" azzal, hogy nem volt egy szabad percünk sem, mert illene odaérni a szertartásokra és egyéb dolgokra.

2012. márc. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!