Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elég 2 hónappal az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elég 2 hónappal az esküvő előtt elkezdeni szervezni?

Figyelt kérdés

Helyszínt biztosítani, lelkésznek, anyakönyv vezetőnek szólni?

Szeptemberre szeretnénk az esküvőt, kb 40 fő, semmi extra. Csak oltár házasságkötő és ebéd, beszélgetés és mehet mindenki ahová akar.


2012. márc. 5. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Illik jóval előbb elküldeni a meghívókat. Lerendezni a helyszínt stb... Gondoljatok arra is, h úgyis közbe fog jönni valami.
2012. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha már most tudod az időpontot, akkor miért nem mész el lefoglalni? Bár már nem főszezon a szeptember, de mi van akkor, ha 2 hónappal előtte már nincs szabad hétvége a templomban vagy a hivatalban?
2012. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én mindenképp több időt szánnék a szervezkedésre.

Ha megvan az időpont akkor szerintem már most menjetek és foglaljátok le a helyszínt. Bár szeptember már nem főszezon, de nem tudhatod, hogy 2 hónap elegendő lesz arra, hogy megkapd azt az időpontot a helyszínnél stb...

Nekünk tavaly májusban volt az esküvőnk, mi 45 főt hívtunk meg, előtte fél évvel elkezdtünk szervezkedni, hogy minden meglegyen amit szeretnénk, és áprilisban már csak az apró simítások voltak.

2012. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak ha téli esküvőről van szó.

Szeptember már nem csúcsszezon ugyan, de még sokan házasodnak akkor. Tehát szerintem nem.

De négy hónappal előtte bőven elég.

2012. márc. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen minimál esküvőnek elég szerintem.
2012. márc. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bár helyesbítek, szerintem is elég, hiszen ebédről lesz szó, és délelőtti esküvőről, oda elég kevesen foglalnak.
2012. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalokban kell először az időpontot lefixálni! Főleg, hogy nemcsak polgári, hanem egyházi esküvőt is akartok, az ilyet úgy szokták "összehozni", hogy egymás utáni időpont összejöjjön. Ha sokat vártok vele, előfordulhat, hogy mások lefoglalják a nektek "ideális" időpontot. Ugyanígy a lakodalom helyszínét is lefoglalni, ha az nem valamelyik család házánál lesz!
2012. márc. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi 30 fővel júliusi esküvőt szerveztünk meg hasonlóan.

Anyakönyvvezető mondott lehetséges időpontkat (szombatit),pappal egyeztetve választottunk,az alapján foglaltam gyorsan éttermet estére (vidéki nagyváros),ez megvolt 1 hét alatt.

Második héten meghivókat saját magam csináltam,közeli rokonok,barátok,igy csak formalitás volt,tudták rögtön az időpontot.

Ruhát 2 hét alatt találtam,csak 3 szalonban voltam.

Többi már csak apróság volt,nem volt nagy felhajtás,polgári,utána templomi,majd étteremben vacsi 7kor,és 10ig maradtunk.

Utána haza összepakolni,,másnap el nászútra.

2012. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Vidék, kis város (lélekszám 6000 fő). Lehetséges helyszínek, a kultúrház és a kastély. Ezek közül az utóbbi a kisebb, előbbiben 200 fős esküvőket szoktak tartani.

Nincs időpontunk, amikor szabad a kastély, akkor jó nekünk is. Azért szeptember, mert őszi, de nem túl hideg esküvőt szeretnék. Ruhámat rokonom varrja, ő 2 hét alatt kész van vele. Meghívó csak formalitás, mert csak a legközelebbi rokonok és barátok jönnek. A lelkész, barátnőm édesanyja, ő vele is lehet beszélni bármikor. De majd megkérdezem valamelyik nap, hogy mennyivel előtte szóljak, de általában 2-3 héttel előtte kell szólni.

Annyi, hogy fel kell kérni 1-2 szakácsnőt, aki főz, mert a kastély konyhájába nem mehet akár ki, de őket sem kell félévekkel előtt felkérni.

Azért kérdeztem, mert csak akkor lesz esküvő, ha sikerül összeszedni rá a pénzt. Ha most elmegyek lefoglalom az időpontokat, mi lesz ha nem lesz meg a pénz rá? Van 4 hónapom spórolni, ha összejönne a 65-75% a költségeknek nyárra, akkor érdemes komolyabban foglalkozni vele, de ha nem, akkor félre tesszük jövőre. Bár talán akkora már meg sem lesz. Ha épp van pénzünk mindig jön egy váratlan kiadás.

2012. márc. 5. 09:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezen akkor nem sok mindent kell szervezni,hiszen mindenki csak a tapsotokra vár.Így biztos,hogy elég lesz pár hét is,csak legyen meg a pénz.
2012. márc. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!