Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok el akar venni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok el akar venni? Hiába kérdezem őt, mindig a válasz, hogy nincs pénz.

Figyelt kérdés

3 éve kérte meg a kezem, 3 éve járunk jegyben, azóta semmi nem történt, illetve született egy csodálatos gyermekünk. Mikor várandós voltam apukám kérdezte, hogy nem-e akarunk összeházasodni, hát nem akartunk.

Nekem nem az volt az álmom, hogy egy élettársi kapcsolatban éljem le az életem a szerelmemmel. Nekem fontos a házasság, és ezt ő is tudja. Neki is fontos. Mikor erről beszéltem neki, akkor könny szökött a szemébe, ő is szeretne házasodni, de mire vár. Ha erről beszélek vele csak a pénzzel jön, pedig tudja jól, hogy nem akarok nagy lagzit, csak egy családi vacsorát. Nem akarok hajnalig dorbézolni, nem akarok flancot, nem akarok nászutat, csak annyit, hogy házasodjunk.

De ha nem akar, akkor miért kérte meg a kezem? Én úgy tudtam, hogy az eljegyzés után egy évvel megszoktak esküdni, vártam is, hogy kitűzzük a napot, de nem is említette, hogy a rákövetkező évben ilyen szándékai lennének. De akkor miért járunk jegyben? Miért kérte meg a kezem?


2012. márc. 5. 07:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
62%

Az eljegyzés után miért nem vetted kezedbe az irányítást és tűztétek ki a napot? Ha egy férfi megkéri a nő kezét,azzal kimutatja,hogy nősülni szeretne,akkor mire kell várni? Felvethettél volna időpontokat,csinálhattál volna egy körülbelüli számítást,hogy mennyibe lenne az esküvő,elkezdhetted volna kiválasztani a helyszínt és kérni,hogy mennyetek el lefoglalni. Miért vártál,mire? Az anyagi oldala ezek szerint adott volt,csak nem készült róla számítás,hogy mennyit is kellene félre tenni,hogy meglegyen az összeg és mikorra lenne meg.

A gyerek dolgot nem is értem.Ha te esküvőre vágytál és tudtad,hogy az kiadásokkal jár,akkor miért vállaltad be a gyereket? Az nem hozza közelebb az esküvőt,inkább tolja,mert a baba miatt is nagyok a kiadások,hónapok mennek el a szervezéssel,hogy mindene meglegyen,sokat kell költeni az orvosra is,így az,amit az esküvőre félre tudtatok volna tenni a babára ment.

A gyerek születése pedig nem motiváció az esküvőre egy olyan férfinak,aki gyerek nélkül sem akar nősülni,inkább veszti el ettől a dolog az értelmét a szemében,hiszen így már család vagytok,minek akkor a papír? Én értem,hogy te miért szeretnéd,nekem is fontos a házasság,de éppen ezért addig nem alapítok családot,amíg nem érzem úgy,hogy egy a célunk és mindketten ugyanúgy gondolkodunk fontos kérdésekben.A házasság pedig fontos kérdés.

Most mit tehetsz? A romantikus térdreborulás már megvolt.Annak okát,hogy miért tette kár firtatni,hiszen látszik,hogy túl sok értelme nem volt,csak elcsendesített téged egy időre.Most ha akarsz esküvőt érvelned kell és kalkulálni.Bevétel,kiadás és az orra alá tolni,hogy a pénz nem érv,jöhet mással,miért nem akar elvenni.

2012. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%
* menjetek
2012. márc. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem ismered a párom. Muszáj voltam lépni igen. Előtte ment a bulizás ezerrel, ha nem lett volna a baba, akkor a buliba öltük volna a pénzt. Nem hozta volna közelebb az esküvőt.

El is felejtkeztem róla, de a minap kérdezték tőlem többen, hogy "Összeházasodtatok már? Nem baj, ha igen, mond meg nyugodtan. Nem baj, hogy nem hívtatok meg." Mindenki azt hiszi, hogy már házasok vagyunk. És ez most felébresztette benne újra a vágyat, hogy akár lehetnénk.

Amúgy meg párom az a típusú ember, aki "ha én bemegyek a hivatalba akkor rögtön össze adnak minket", akár mennyit mondtam is neki, nem hiszi el, hogy hónapokat kell várni egy időpontra. Úgy van vele, hogy ha majd egyszer alkalmas lesz az időpont, akkor ő bemegy és ott akkor össze is adnak minket.

2012. márc. 5. 15:20
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
tegyél félre minden hónapban vmennyi pénzt, aztán fél év múlva kérdezz rá. ha azt mondja, h nincs pénz, mondd meg neki, h te már eltettél x összeget, tehát akár az anyakönyvvezetőhöz is mehet, h adj Uram, de rögtön :) amúgy a pasiknál tényleg úgy van, hha van gyermeketek, akkor neki az már elég, tudja, hogy az "övé" vagy, nem kell papír. aztán persze 1 idő után benő a fejük lágya, aztán nősülni akarnak megint. vagy megvárod ezt, v a kezedbe veszed az irányítást!
2012. márc. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
A pénz itt csak kifogás. Nem pénz kérdése. Én ingyen mentem férjhez. Nem volt ruhám, nem fizettünk extra dolgokért, mi vittük a magnót stb. Után ettünk egy jót és kész. A vacsorán 8-an voltunk. Ő nem akar elvenni téged.
2012. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
82%

Bocsi, hogy ezt írom, de a pénz kifogás. Ha valaki nagyon akar egy esküvőt, és nagyobbacskát szeretne, akkor nem a hobbijába öli a pénzét. Mi is 1 éven át kuporgattunk, minden fillért a fogunkhoz verve, de megtartottuk az esküvőt. Semmi másra nem költöttünk, még egy vízforralóra, vagy jobb késre sem. Ruhára sem. Könyvre sem. A lagzi után pár hónapig fellélegeztünk (3-4 hónapig), próbáltuk beérni magunkat ezekkel is. És utána újra elkezdtünk félre rakni, most már a babára. Egy a célunk, és nem költjük el mindenfélére a pénzünket. És még mielőtt felhördülnél, nem arról van szó, hogy nem veszünk néha könyvet, vagy ruhát. De igen (most már igen), de pontosan tudjuk, hogy egy hónapban hány forintunk van a megélhetésen, a babára félre rakott pénzen kívül ilyen hobbikra. És ha egy adott hónapban valamiért nincs (pl. meg kell szereltetni a kocsit), akkor a baba-megtakarítás az első, és nem a hobbi.


Szerintem a párod nem akarja annyira azt az esküvőt, hogy képes legyen szinte mindent feláldozni pár hónapra.

2012. márc. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
75%

30 nappal korábban kell minimum bejelenteni házasodási szándékát.Ez nem hit kérdése,ez tény.

Ha csak "bemegyünk és összeadnak minket" esküvőt akar,ahhoz nem kell egy kisebb vagyon.A polgári szertartás,ha nem kértek semmi pluszt és nem kéritek külső helyszínre,akkor sok esetben ingyen van.A költség a ruhátok.Ezt pedig ki lehet gazdálkodni,ha nagyon akarja.Persze lehet bővíteni a költségeket a vacsorával,de a házasságkötéshez nem kell más csak ti.

Ezt a gyerek dolgot nem igazán értem.Azért szültél,hogy otthon maradjon és ne járjon bulizni? Biztos,hogy érett volt akkor az apaságra?

2012. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%

16-os vagyok


Azok akik lepontoztak, azok miben nem értettek egyet? abban, hogy ha kitűzünk egy célt, az járhat más szempontból lemondással? vagy azzal, hogy félre kell rakni pénzt? Nem azt mondtam, hogy nagy esküvő kell (mert tudom, hogy erre többen ugranak), hanem azt, hogyha az a párja gondja, hogy nincs pénz nagy esküvőre, akkor amögött más probléma állhat, ha ugyanakkor minden másra van pénz!

2012. márc. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Én nem pontozok, se fel se le.

Köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 6. 10:32
 20/20 anonim válasza:
Hát, először azt hittem, hogy "berúgtam" és én írtam a kérdést:-)Minden stimmel:évek óta együtt vagyunk, volt eljegyzés, jött a baba, esküvő meg sehol..Próbálom nem nyaggatni, de a miértekre én is kiváncsi vagyok..
2012. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!