Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok el akar venni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok el akar venni? Hiába kérdezem őt, mindig a válasz, hogy nincs pénz.

Figyelt kérdés

3 éve kérte meg a kezem, 3 éve járunk jegyben, azóta semmi nem történt, illetve született egy csodálatos gyermekünk. Mikor várandós voltam apukám kérdezte, hogy nem-e akarunk összeházasodni, hát nem akartunk.

Nekem nem az volt az álmom, hogy egy élettársi kapcsolatban éljem le az életem a szerelmemmel. Nekem fontos a házasság, és ezt ő is tudja. Neki is fontos. Mikor erről beszéltem neki, akkor könny szökött a szemébe, ő is szeretne házasodni, de mire vár. Ha erről beszélek vele csak a pénzzel jön, pedig tudja jól, hogy nem akarok nagy lagzit, csak egy családi vacsorát. Nem akarok hajnalig dorbézolni, nem akarok flancot, nem akarok nászutat, csak annyit, hogy házasodjunk.

De ha nem akar, akkor miért kérte meg a kezem? Én úgy tudtam, hogy az eljegyzés után egy évvel megszoktak esküdni, vártam is, hogy kitűzzük a napot, de nem is említette, hogy a rákövetkező évben ilyen szándékai lennének. De akkor miért járunk jegyben? Miért kérte meg a kezem?


2012. márc. 5. 07:53
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És igenis lenne pénz, mert nem kellene sokat csak 10-20 ezret félre rakni rá havonta, ennyit cigire és a hobbijára költ hetente.
2012. márc. 5. 07:56
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Hogy miért kérte meg a kezed, arra itt mi nem tudunk válaszolni. Lehet, hogy csak azért, mert úgy érezte, kötelező, mivel jött a gyerek, el kell vennie, de lehet, hogy igazán nem is akarta volna. Igazad van, hogy egy esküvőhöz nem kell feltétlenül sok pénz, elég, ha két tanúval elmentek hétköznap összeházasodni, máris ingyen megvan az esküvő. Tehát ha igazán akarná és szeretne téged, akkor ez nem lenne akadály. Ha egyszer nincs pénz, akkor így is meg lehet oldani egy házasságkötést. Mi is idén készülünk összeházasodni párommal és nálunk is összesen 10-en leszünk, nem lesz hatalmas abroncsos ruhám, meg nem lesz lakodalom, csak elmegyünk esküvő után egy étteremben, megebédelünk, ott leszünk 2-3 órahosszát és ennyi lesz. De ha még ennyi pénz sincs rá, akkor tényleg lehet két tanúval esküdni. Szóval szerintem ezek csak kifogások a párod részéről és már lehet, hogy rég megbánta, hogy megkérte a kezedet. Le kellene ülni elbeszélgetni őszintén (ha lehet vele őszintén beszélni) és megtudakolni, hogy tulajdonképpen mi is a szándéka veled/veletek? Lehet, hogy kiderül az igazság.
2012. márc. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hányszor próbáltam már beszélni vele, de nem. Csak hajtogatja, hogy pénz, nincs pénz. Pedig a hobbijára valahogy mindig akad 20-30 ezer forint, van mikor havonta költ ennyit, van mikor hetente.

Nem a gyerek miatt vett el, mert ő még pici, tavaly született. Már akkor 2 éve eljegyzett.

7 éve vagyunk együtt. Nem akarom és nem fogom kényszeríteni semmire, de ha ezt mondta volna hamarabb, akkor nem raboltuk volna egymás idejét. De még pár éve ő csinálta meg a fesztivált, hogy "ha nem akarok hozzá menni feleségül, nem akarok tőle gyereket, akkor inkább most menjünk szét" címmel. Akkor ezt megbeszéltünk, ami olyan jól sikerült, hogy babuci útnak indult.

2012. márc. 5. 08:07
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem akar elvenni, elég egyszerű. Valamitől bepánikolhatott, amitől meggontolta magát. A nincs pénz rá, az egy olcsó kifogás, mert nekünk is kéttanús esküvőnk volt, éttermi ebéddel, az egész nem került többe 20 ezernél, ruhámat sminkemet magam csináltam és nagyon szépek voltunk, gyönyörű csokrom is volt.
2012. márc. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

Üljetek le és beszéljétek meg!

Ha úgy gondolja, hogy papír nélkül könnyebben ki tud lépni (alkalomadtán) ebből a kapcsolatból, jobb ha mielőbb megteszi, és neked is több időd (lehetőséged) marad arra, hogy a gyermekednek valóban szerető apukája legyen.

De hidd el, nem a papír adja a boldogságot! Nagyon sok kapcsolat végződik válással még papír mellett is!

2012. márc. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%
Maga a kapcsolat milyen? Érzed, hogy szeret benneteket, szívesen van veletek? Írsz a hobbijáról, munka, hobbi mellett veletek is csinál programokat, vagy csak meló, szórakozás, otthon meg de fáradt vagyok? Ezeket figyelembe véve könnyebben tudsz gondolkodni az okán. Ha úgy érzed, minden rendben, akkor nincs nagy gond. Akkor lehet, hogy cikinek érezné a kis esküvőt, hogy nem tudja megmutatni, ő felér egy nagyot is. A férfiak másként vannak összerakva. Neked elég a kicsi, neki vagy legyen hét országra szóló, vagy semmilyen. Vagy a másik verzió: ő nem hajlandó semmiről lemondani, csak az ő dolgai fontosak, a többi nem érdekli. De erre a kapcsolatotokból tudsz következtetni.
2012. márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
6%

Ne erőltesd,ne mond neki!

Nekem 2 gyerekem van .Mi se vagyunk házasok.Nagy fiam az előző kapcsolatból lett.Diák szerelem-házasság-gyerek stb...Aztán nagy vita közepette válás.Azóta se látta a gyereket nem kíváncsi rá(2 éves volt mikor váltunk most 5 éve)

A párom sajátja ként neveli a fiamat.Lett egy közös babánk aki 8 hónapos.Nálunk is szóba jött az eljegyzés-esküvő de mindig másra kell a pénz!vagy egyszerűen nem akarja ,nem tudom....Eleinte zavart.ezt a párom is tudja.De nem erőtettem.Ugyan úgy élünk mint a házasok.Ennyi a lényeg....26/N

2012. márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként ha maga a kapcsolatotok jó és boldogok vagytok, akkor ezen ne edd magad, vannak akik irtóznak a házasságtól.
2012. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem szegezd neki a kérdést határozottan, hogy "Mi lenne ha jövő hónapra kérnék időpontot az anyakönyveztetőnél?
2012. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A hobbijának csak hétvégente él, hétköznap 3-ig dolgozik, de már fél 4-re itthon van. Jó a kapcsolat, szeret minket, ezért sem értem.

Nekem ez nagyon fontos, ezt ő is tudta, már akkor mikor összejöttünk. Sőt én is tudtam, hogy neki is az az álma, hogy felesége, családja legyen, de már nem vagyok benne olyan biztos.

2012. márc. 5. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!