Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvő csak tanúkkal....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvő csak tanúkkal. Hogyan oldanád meg? Családgondok.

Figyelt kérdés

Nem szeretem a párom szüleit egy csomó ok miatt. De ha őket nem hívjuk meg nyilván az enyémeket sem lehet, mert az nagyon nem fer.


Ti belemennétek abba, hogy eljöjjenek a szülők mikor ezer %, hogy az anyós elrontja a jó kedveteket? Vagy inkább a saját szüleiteket sem hívnátok csak h anyósék se legyenek ott?


Mondjuk én nem szeretek szerepelni így nem bánom ha csak 2 tanú van.



Esetleg van itt olyan olvasó aki így házasodott és aztán szembe kellett nézni a család női tagjainak mérges hadával?


2012. márc. 4. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is így tervezek egyenlőre házasodni, és mivel ez a mi döntésünk és a mi napunk nem szól bele senki hogy hogy lesz. Nekik már megvolt az esküvő ne másokon éljék ki újra a dolgokat- De ez csak úgy működik hogy MINDKETTEN így akarjátok nem pedig kivitázod. Akkor lényegtelen ki mit mond. A szüleid biztos megértik, a párod meg lerendezi az övéket. Ez amúgy is csak polgári, cécót a templominál szoktak csinálni, vagy ha nem értetek ebben egyet akkor meghívjátok mindkét családot de megegyeztek hogy 1 rossz szó anyósodtól aztán hazaküldi a kedves gyermeke a fenébe és minden megy tovább.
2012. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A párod hogy látja ezt? Ha szeretné meghívni a szüleit, én nem gördítenék akadályt a helyedben. Csak abba gondolj bele, hogy ezen kívül úgyis lesz még számtalan összetűzés közted és anyósod között. Ha nem hívjátok meg, valószínű, hogy még jobban elmérgesedik a viszony és ki tudja mikor bocsájtaná meg neked/nektek, ha egyáltalán túl tudná tenni magát a dolgon. A nagy napon szeretnéd, ha a számodra legfontosabb emberek ott lennének? Én nem tudtam volna elképzelni, hogy a szüleim ne legyenek ott. A házasságkötés alatt amúgy sem sok lehetősége lesz a felszólalásra és ha normális a viszony a fia és közötte, akkor ott örömanya lesz, nem pedig egy sárkány anyós.
2012. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk biztosan két tanús esküvőnk lesz. Nincs kedvem nézni, ahogy anyukámék belekötnek mindenbe, miközben édesapám villog a 20 évvel fiatalabb feleségével, és az elmebeteg nagymamám kifakad (és akkor még csak az én családomról beszéltünk, a páromé dettó ilyen). Ez a MI napunk, bármennyire szeretem a családomat, és a párom a sajátját, nem éri meg a feszültséget. Aznap nem akarok plusz feszültségforrást, ha a család megsértődik rajta, az ő bajuk, nem igazán zavartatom magam.
2012. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem semmi sem érne annyit,egyetlen ember miatt,sem nélkülözném a saját szüleimet az esküvőmön.Nem kell lakodalmat szervezni,a polgári szertartás pedig kb. 15 perc,ezt bárkivel ki lehet bírni és nem fosztod meg a szüleidet sem attól,hogy lássanak férjhez menni.A párod nem tudom mit szeretne,de ha ő szeretné meghívni a szüleit,akkor joga van hozzá.
2012. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem van helyzet, amikor a haragot félre kell tenni, ez pontosan egy ilyen helyzet.


Én nem tudnék hozzámenni a páromhoz, ha nem állhatná ilyen szinten a szüleimet. Az egy dolog, hogy rossz a viszonyotok, de ilyen esetben szerintem félre kell tenni mindent és bármit.

2012. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a megoldás: ti az utolsó pillanatban érkeztek, hogy ne kelljen anyósékkal tobzódni.

Puszi-puszi, házasságkötés, majd mindenki megy a saját dolgára.

Így elég kicsi a valószínűsége, hogy vita kerekedjen :)


Én is először két tanús esküvőt terveztem pont ugyanezen ok miatt, majd beláttam: a vén boszorkányt nem kötelező ebédelni vinni.

A nagycsaládi ebéd így stornó, a család tudta nélkül lesz egy kis ebéd a barátokkal, és mindenki boldog :)

2012. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából az én anyósom nem rosszindulatú, csak szörnyen égő. Olyan mintha megrekedt volna egy 13 éves ( abból is a szeleburdibb fajta) szintjén. Ez meglátszik a viselkedésében és az öltözködésében is. Végig vihogná az egészet ( a lánya esküvőjén ezt tette), minden képen rajta akarna lenni és utána is velünk akarna lenni ( amikor már kettesben kéne) és mikor közöljük, hogy nem lehet akkor meg bőgne. Tudom, mert minden látogatásnál ez van. És ezt nem akarom.

Én félretenném ha tudna viselkedni, de nem tud.


A férjem sem ragaszkodik hozzájuk, tudja, hogy őt is feszélyezné.

2012. márc. 5. 09:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Hm..Irigylem azokat akik ezt meg tudják csinálni..Mi 3 hónapra vagyunk az esküvőtöl, és most tartunk 45 főnél, amit én nem akartam..Én csak egy szűk családi körben eltöltött ebéddel kívántam megruházni az alkalmat, de anyosom beleszolt, hogy nem tehetjük meg hogy ezt, meg azt nem hívjuk meg. Aztán el lett halasztva, mert annyi pénzünk nem volt hogy mindenkit meghívjunk, most meg ott tartunk hogy anyósom ugy csinál mint aki nem is tudta hogy mi júniusba esküszünk,.Állandóan kérdezgeti hogy nem akarjuk e elhalasztani..Ki vagyok idegileg. Teljesen..Elegem van..Tegnap este már mondtam a páromnak, hogy kész vagyok, ez a Mi napunk kellene hogy legyen, segíteni (a szüleimen kívül 60 km- távból) senki sem segít, olyan lesz amilyet csinálunk, mert nem körülötte forog a világ..Mindig hozzá kell igazodnunk stb.stb..Ja és nem ugy emlegeti a kitűzött napot mint "esküvőtök" Hanem "esküvőd fiam". Szóval ennyit erről..Ha nem lenne benne annyi munkánk meg idegeskedésünk esküszöm az egészet hagynám a fr*ncba és csak 2 tanuval mennék, mint nagynéném annak idején..Akkor is megbékélt a család..Sok szerencsét.
2012. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!