Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet katolikus egyházi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet katolikus egyházi esküvőt kötni úgy, hogy nem lesz polgári esküvő?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy nekem az nem számít, hogy az állam mit gondol rólam, hogy hogyan vonatkoznak rám a házasság törvényei. Én csak Isten színe előtt szeretnék örök hűséget fogadni a páromnak. Ez lehetséges?
2012. febr. 29. 10:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
69%

Elvileg a pap csak azután ad össze titeket, hogy látta az anyakönyvi kivonatot.

Ugyan nekem nem katolikus, hanem evangélikus esküvőm volt, de a jegyesoktatáson a lelkészünk kifejtette, hogy szerinte nagyon jó ez a rendszer így, mert a templomban igazából "csak" megáldják a házasságot.


És egy anyakönyvvezető nem feltétlenül unott hangú és csak vezényel. A miénken mondott egy nagyon szép verset (nem kértük és nem is kellett érte fizetni), nagyon szépen beszélt és alapvetően nagyon szép volt az egész.

2012. febr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 mmT ***** válasza:
97%

és ha nem kérnétek ceremóniát a polgárihoz, csak besétálnátok munka után farmerban, aláírnátok, és kész?

a templomiban meg minden meglenne, ami az élményhez kell.

2012. febr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálom, hogy ennyire negatív tapasztalatod van az anyakönyvvezetőkkel kapcsolatban. Nekünk egyáltalán nem telt unott hangulatban a polgári esküvőnk. Szépen beszélt az anyakönyvvezető.

Mivel egyházi esküvőnk is volt, hetekig jegyes oktatásra kellett járnunk előtte. Sőt! Mindkettőnktől kértek igazolást arról, hogy nem volt még templomi esküvőnk, és oltári szentségben is részesültünk annak idején.

A mai jogszabályok szerint törvényileg a polgári esküvő van elismerve. Csak ezután jöhet a templomi.

2012. febr. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, én sem vagyok oda azért, hogy egy számomra ismeretlen nőnek 22.500 HUF + ÁFÁért kimondom kb. 10 perc alatt a boldogító IGENT, majd közli, hogy az Állam által ráruházott - meg persze a mi pénzünkből - hatalmával házastársnak tekint minket.

Ilyen az élet.. szabályok vannak, e szerint kell élni.

Ha lázadni akarsz ellene, tegyed. Házasodjatok templomban, a polgárit hagyjátok ki és kész. Ezek után pedig éljetek úgy, mint előtte.. KAPCSOLATBAN!

Ha pedig mindenképpen így akarod csinálni, legalább egy élettársi szerződést kössetek. Szülés előtt meg egy apaságit írjatok alá, mert az különösen fontos lesz, ha a párod vezetéknevét szeretné viselni a gyermeketek.

2012. febr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk Bp.-en volt valamelyik házasságkötő teremben az esküvőnk, és valóban kellett fizetni a teremért, de ez egy különlegesen szép barokk terem volt, és mivel nekünk csak polgári esküvőnk volt, hát abszolút "belefért" a keretbe.

Az interneten meg lehet nézni, hogy milyenek a házasságkötő termek, és melyikért kell fizetni, melyikért nem. Hát választotok egy egyszerűt, zene nélkül két tanúval. Úgy tudom, ezen a téren is szabad választás van.

2012. febr. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
89%

mmT ilyen csak a filmekben van :)

A magyar tv. szerint a házasságkötés tervezett időpontja előtt minimum 30 nappal időpontot kell kérned az anyakönyvvezetőnél. Ez a 30 nap abban az esetben nem érvényes, ha sürgősségi ok áll fent a házasságkötésre: pl: külföldre költözés, gyermekszületés.


Szerintem nem személytelen a polgári, az is tud szép lenni. Barátnőm egy kastély kertben mondta ki az igent, és gyönyörű volt a polgári. Az anyakönyvvezető nagyon szépen beszélt.

2012. febr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, mégis csak egy csendes polgári lesz a megoldás. Bár még mindig nem tartom jó dolognak, de már látom, hogy szükséges.

Köszönöm a válaszaitokat, megy mindenkinek a zöld kéz!

2012. febr. 29. 11:36
 18/31 anonim ***** válasza:
47%

Katolikus esküvőt lehet tartani polgári nélkül is, evangélikus és református szertartásnak viszont előfeltétele az állami papír.


Nekünk úgy zajlott, hogy megtartottuk a katolikus szertartást és a vacsorát a rokonsággal, barátokkal, majd két hónappal később egy ingyenes, két tanús polgárit.

2012. febr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk is csak annyi volt a polgári, hogy péntek délután a férjemmel és a két tanúval besétáltunk az anyakönyvvezetőhöz, aláírtunk és 10 perc múlva már végeztünk is. Másnap pedig volt az "igazi" esküvő a szülőkkel, barátokkal. Nem nagy dolog az egész.
2012. febr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 mmT ***** válasza:
73%
11:3O-as, nem úgy értettem, h gondolnak egyet és besétálnak :) Persze egyeztetnek időpontot, csak nem jön oda a nagy rokonság, nem kell zene, meg köszöntő, meg kutyafüle, csak aláírják. Biztos van ilyen, mert egyik ismerősömék így jártak el. Mindkettőnek ez volt a második "házassága", és csak hivatalossá akarták tenni a kapcsolatukat, h igényelhessenek kölcsönt. :)
2012. febr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!