Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névfelvétel, na de hogy?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel, na de hogy?

Figyelt kérdés

Az lenne kérdésem hogy hogyha két vezeték nevem van, és szeretném felvenni a vőlegényem vezeték nevét akkor azt hogyan lehet megoldani? pl. Ha én Kiss Nagy Edit Anna vagyok a párom meg Tóth Ferenc akkor felvehetem-e úgy a nevem hogy Tóthné Kiss N. Edit Anna vagy Tóth Ferencné Kiss N. Edit Anna.(A nevek kitaláltak!!)

Ha lehet olyanok ne írjanak akik azzal foglalkoznak hogy miért lesz ilyen hosszú vagy hogy miért így akarom felvenni!!! Köszönöm előre is a válaszokat.


2012. febr. 25. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem, döntened kell, melyik 2 vezetéknevet választod. 3 vezetékneved nem lehet, ezt törvény szabályozza. Bővebben az anyakönyvvezető tud erről tájékoztatni.
2012. febr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2012. febr. 25. 17:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyakönyvvezető elmondja majd az összes választható lehetőséget.
2012. febr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 3 vezetéknév tilalma úgy értendő, hogy Tóth-Kiss-Nagy nem lehetsz, csak kettő ezek közül. A szabályba a -né toldalékosak nem számítanak bele, nyugodtan lehetnél akár Szabó-Kovácsné Kiss-Nagy Edit Anna is, ha a férjed neve is kötőjeles lenne eredetileg. (Az N. nem tudom, arra utalt-e, hogy rövidíteni akarod, azt viszont nem lehet hivatalosan.)
2012. okt. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most látom csak, ez milyen régi kérdés, ez hogy került a tetejére? :O
2012. okt. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kiemeltem, és köszi a választ!!
2012. okt. 31. 20:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!