Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom református vallású én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom református vallású én viszont semmilyen. Ha templomban szeretnénk esküdni nekem is fel kell vennem a vallást?

Figyelt kérdés
Mi ennek a módja? Kell járnunk jegyesoktatásra? Ez körülbelül mennyi időt venne igénybe?
2012. jan. 20. 18:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
6 eves korom ota gyakorlom a vallasomat, reformatus gimi, stb. tehat: legjobb tudomasom szerint meg kell keresztelkedni. tavaly az gyik baratnomnek is meg kellett, reformatus eskuvo volt, raformatus volegennyel, o pogany volt elotte. ezt is pontozzatok le!
2012. jan. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
[link] tessek. pl.
2012. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
9%

nem kell megkeresztelkednie!

ha a pár egyik tagja meg van keresztelve, neki jár a házasság szentsége, ezáltal te is megkapod

2012. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak: a református egyháznál nem szentség a házasság. A polgári házasságkötésre kérnek Istentől áldást.


A 12. válaszadó linkjére ezzel válaszolok: [link]

Középtájt írnak a ref.-ról.


Szerintem meg kell kérdezni az illetékes lelkészt, az a legegyszerűbb és legcélravezetőbb.

2012. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
19%
[link] ahany haz, annyi szokas. hozzateszem, hivo ember vagyok, de borzalom, amilyen fejetlenseg van egyhazon belul...
2012. jan. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez volt a helyzet bár a párom református én meg római katolikus vagyok. Lehet olyan esküvőt tartatni, hogy két pappal egy református és egy rómkat. A párom keresztelkedett át végül is hozzánk. Kellett első áldoznia, bérmálkoznia és minden, persze gyorsítva nyilván és végülis róm kat. templomi esküvő lett tartva, reformátusoknál gondolom hasonlóan van ha így akartok valamit, de én nem tudom gondoltam hátha tudok segíteni azért :)
2012. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
40%

[link] ahany haz, annyi szokas. hozzateszem, hivo ember vagyok, de borzalom, amilyen fejetlenseg van egyhazon belul...


És akkor mit csodálkozunk ha annyian az életbenn nem akarnak esküvőt,épp ezért a fejetlen lovasság miatt...

2012. jan. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!