Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Menyasszonyok-feleségek, elmagyaráznátok nekem valamit? Ezt miért kellett?
Szituáció, amit azóta sem bírok felfogni: A testvérem és én sosem voltunk jóban, külön nevelkedtünk, ebbe most ne menjünk bele. Én külföldön találkoztam férjemmel, az ő hazájában élünk. Amikor a testvérem lánya férjhez ment, hirtelen nagyon nagy zsongás lett körülöttünk, heti minimum három telefon/email, hogy "de biztos jöttök, de muszáj ott lennetek, jaj nagyon fontos, hogy ott legyetek" Oké, utaztunk 1500 km-t ott voltunk a nagy eseményen-ahol senki le se kakilt minket... a menyasszony konkrétan köszönni sem jött oda, annyi időre láttam, amíg átadtam neki a borítékot, üldögéltem a magyarul egy mukkot sem tudó férjem mellett éjfélig, aztán eljöttünk. Két kérdésem van:
1 -Erre mi szükség volt? A francnak kellett elrángatni minket, ha aztán ránk sem köszön? Ennyire kellett a nászajándék-pénz?
2 -Ezek után még a szentséges menyasszony van megsértődve, hogy miért nem maradtunk hajnalig. Jogos?
Nem hiszem, hogy ez a pénzről szólt, inkább arról, hogy szerették volna mutatni a többi rokon, barát előtt, hogy ők milyen jóban vannak veletek, annak ellenére, hogy messze éltek, milyen jó a viszony.
Lehet, hogy ezt-azt hazudott is rólatok többeknek, hogy a távolság ellenére is nagy a szeretet, és nem akart beégni, hogy mégsem igaz.
Kellett az a boríték, de nagyon! Sokan élősködnek a külföldön élő és dolgozó rokonaikon, azt hiszik, azoknak kötelességük pénzelni őket. Mivel a te rokonaid egész addig tojtak rád, akkor már eszükbe jutott, hogy meg kéne titeket hívni, hisz biztos sok zsét adtok az ifjú párnak...
Sokat adtatok amúgy, magyar viszonylatban?
Mondjuk úgy lett volna jó, ha előtte egy-két napot együtt tudtok lenni, amikor csak ti négyen (vagy akár többen, még pár rokonnal) beszélgethettek.
De azért az tényleg bunkóság volt, hogy még csak oda sem mentek hozzátok.
Én megértem a menyasszonyt. (titeket csak annyiban, hogy egy köszönést érdemeltetek volna, meg egy hogyvagy, jó hogy jöttélt). Először is rémesen sok pénzt adtatok, attól függetlenül, hogy álltok anyagilag.
Azért kaptatok szerintem sok telefont, mert meg kellett mondani, hogy mennyi vendég lesz, hány emberre főzzenek, ki hova üljön akármi ilyesmi.
Másrészt a menyasszony még szép, hogy a barátaival töltött több időt, hisz nem udvarias csevegésre vágyott, hanem bulizott. Mikor az én unokatesóim lagzijában voltunk, kb két percet töltöttünk együtt velük, a gratuláció erejéig. De annyi dolguk volt, hogy simán érthető, még akkor is ha mi viszonylag több időt töltünk velük. Átöltözés, után sminkelés, cipőváltás, kiesett valami a hajából, vacsora, tánc, ajándékok fogadása, minden.
Azért hívtak meg titeket, hogy együtt örüljetek, mulassatok. Nem azért, hogy az életeteket firtassák. Ez nem rólatok szólt. Szerintem nektek kellett volna elkapni egy pillanatra mikor épp sietett valahova, és elkapni egy táncra, vagy egy italra. Eddig minden esküvőn így láttam, nekem ez lenne a megszokott. Igazán táncolhattatok volna legalább egyet, vagy kimehettetek volna kávézni, vagy enni még valamit. Nem csak ülni fapofával, hogy de rossz ennyi részeg ember között,(még nem láttam esküvőt becsípett emberek nélkül).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!