Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hol kell igenyelnem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol kell igenyelnem?

Figyelt kérdés

Kerem csak az irjon, akinek van SZEMELYES tapasztalata.

Most keszulodunk az eskuvore. A ferjem kulfoldi, es az o hazajaban fogunk eskudni es elni is(Europa). En fel szeretnem venni az o nevet, valahol azt olvastam,hogy erre 8napom van,marmint,hogy az irataim lecsereljem. A bank azt mondta,hogy akar fel ev mulva is modosithatom az adataimat, magyar tb kartyara es adokartyara mar nem lesz szuksgem. Az utlevelem viszont vadiuj(ertsd tegnap kaptam meg), tehat mivel kint fogok ezentul dolgozni, jol gondolom,hogy "csak" a szemelyit es az utlevelet kell lecserelnem? Leszamitva persze a banki papirokat,jogsim nincs stb. Adokartya gondolom csak onnan kell ahova adozni kivanok. Ezt meg at is latom valahogy, a gondom az,hogy ezert muszaj Magyarorszagra utaznom? A konzulatust szeretnem elkerulni, mert amit legutobb is muveltek,az a botrannyal volt egyenlo. Es mennyi idom van mindenre? Gondolkodtam azon,hogy itteni okmanyiroda,lesz bejelentett tb-m is meg minden par heten belul, de lehet ez hulyeseg,hogy itt. Es igazabol Eu-n belul muszaj egysegesnek lennie,ezert mertem megkerdezni. Meg az is egy jo kerdes,hogy akkor magyar lakcimkartyam nem lesz,kulfoldi cimet nem irhatnak ra,akkor ezek szerint Magyarorszagrol egyaltaln nem lesz lakcimkartyam? Viszont ha itt ezt kiadjak,akkor szerintem a szemelyit is ki kell...Hazamenni nem lesz idom es lehetosegem.


2011. nov. 26. 22:49
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy csak siman igenyelek egy uj utlevelet,minek szemelyi alapon a konzulatuson? Bar az se lenne megoldas, mivel elotte be kellene jelenteni,hogy itt hazasodtunk,honosittatni, lemerni a kiskutyank sulyat es sorolhatnam...tehat egy orokkevalosag.
2011. nov. 26. 22:52
 2/8 anonim ***** válasza:

En csak irorszagi tapasztalatot tudok irni.

Akkor csereled le az okmanyaidat, amikor akarod. Nem kell hazamenni, az itteni irodakban el lehet intezni mindent. Te beadod a formanyomtatvanyokat es az eredeti okmanyaidat es kiadjak az ujat.

2011. nov. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oh,Koszonom,tehat van halvany remeny ra,hogy akkor itt is,maris bearanyoztad a napom. Amugy ez a barmikor cserelem le picit fura,tenyleg igy van nalatok?
2011. nov. 27. 09:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, nalunk igy van. Ha behoznak itt a 8 napot, akkor szerintem nepfelkeles torne ki. Itt szokas az 1 honap naszut es szertartas utanni nap reggelen mar indulnak is, nincs idejuk meg utlevelre varni meg hasonlok.
2011. nov. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazabol ez a magyar szabaly, szerintem itt sincs ilyen, mindent sokkal lazabban vesznek. Csak nem tudtam,hogy akkor ram melyik vonatkozik.:D De most mar bizakodom,hogy akkor itt megcsinaljak,es amint lesz ra idom felkeresem az okmanyirodat. Neked is kellett ilyesmit intezni?
2011. nov. 27. 09:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, mi a gyereknek is itt inteztunk mindent, pedig mind a ketten magyarok vagyunk a parommal.
2011. nov. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ok ott szulettek? most jutott eszembe,hogy olvastam az utlevelet biztos,hogy a konzulatus csinaltatja.:S Akkor szerintem a szemelyit is,bar az utlevel fontosabb, tehat akkor....
2011. nov. 27. 18:03
 8/8 anonim ***** válasza:

A bürokrácia jó oldalán kell lenni és akkor minden szuper :-)


Jelen esetben, nem minket kellene kérdezned, hanem a helyi hivalal/ok/ba

(pl. adóhivatal, polgármesteri hivatal, magyar külképviselet stb. azoknak a hivataloknak, amilyen iratod van)

írjál egy-egy levelet, akár ugyanezzel a kérdéssel.


Még azt is teheted, hogy ugyanazt a levelet (e-mailt) egyszerre küldöd mindenhova, titkos másolatként.


A bürokrácia már csak olyan, hogy ha valamit beengedsz a torkán (elküldesz levélben), kénytelen feldolgozni és válaszolni :-)))


Előbb-utóbb megjön a pontos válasz és nem csak a feltételezgetéseinket, vagy más országok, városok szokásait olvasgatod.


Sokkal egyszerűbb. Ja, és nem kell szabatosan fogalmaznod, nyugodtan írj nekik is egy ilyen szép hosszú levelet.


Én minden hülyeségért írni szoktam nekik (pl. banknak, hogy mi a véleményük arról a hoax-ról, hogy fordítva üsd be a pin kódod, ha ki akarnak rabolni) és jókat szórakozom, ha megkapom a választ.

Eddig még mindig válaszoltak :-))) - Ez a bürokrácia!


Sok szerencsét!

2011. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!