Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki fizeti az esküvőt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki fizeti az esküvőt?

Figyelt kérdés

Régebben az volt a szokás, hogy a szülök közösen. Ez még most is így van?

Vagy, hogy van ez?:)


2011. nov. 26. 20:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Vidéken még igen., De sok helyen már az ifjú pár fizeti.
2011. nov. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Akinek van rá pénze...

Régen (vidéktől függetlenül) az volt a szokás, amit mondasz. Csak most már nincs pénze a legtöbb szülőnek erre és a párnak kell rá spórolni.

Nálunk is így lesz..

2011. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
szerintem megegyezés kérdése. Ahol a szülőknek van rá pénze ott ők. Ahol a gyerekek többet akarnak mint a szülők pénztárcája, ott közösen. Ahol a szülőknek egyáltalán nincs pénzük, ott a gyerekek. Ez manapság már nem szokás hanem anyagi kérdés.
2011. nov. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem engedném a szülőknek, hogy fizessék! Pedig jobban állnak anyagilag nálam. Egész egyszerűen azért, mert ez az én "dorbézolásom" és világ életemben addig nyújtózkodtam, amíg a takaróm ért!


Talán jövőre már nekem is összejön :)

2011. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk közösen. Mi is adunk bele, szüleim is, anyós is, és amennyi visszajön a vendégektől, azt is a vendéglő kifizetésébe adjuk. Ami megmarad, abból megyünk majd nászútra.
2011. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az fizeti, akinek van rá pénze!
2011. nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekünk úgy lesz, hogy kb a felét mi álljuk a másik felét a szülők közösen. 3 fele fog eloszlani a szülők közt, mivel az én szüleim elváltak. Sajnos másképp nem ment, pedig nem lesz nagy esküvő, kb 50 fő.
2011. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, csak azért kérdeztem mert nálunk ebből nagy vita van.


Én és a párom azt szeretnénk, hogy mi fizessük. A párom szülei viszont ragaszkodnak ahhoz, hogy ezt a szülőknek közösen kell állni. Szüleim is azt mondják, hogy majd ők fizetik, de ismerem az anyagi helyzetüket és nincs erre pénzük.


A fő baj viszont az, hogy párom anyukája nagyon szeret nagyzolni. Hatalmas esküvőt akar, mindenből a legjobbat. Csak ennek a felét a szüleim nem tudják fizetni. Anyósomtól meg még az is kitelik, hogy hitelt vegyen fel csakhogy olyan esküvője legyen az egyszem fiának mint amit ő elképzelt.

2011. nov. 26. 20:44
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekünk a szüleink fizették..Ők így akarták(mi annyira lagzit sem akartunk)Ők "győztek",igazuk lett,marha jó buli volt,mi is ki tudtuk volna fizetni,de nem engedték.Majd mi is így leszünk a gyerekeinkkel,mi is fizetjük majd az övéket,a családunkban ez a természetes.
2011. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nagyon gyorsan állítsátok le őket. ti feléritek ésszel, hogy mi fér bele, és mi nem, ne hagyjátok kibontakozni ezt a felelőtlen nőt. igenis mondjátok meg neki, hogy köszönitek a felajánlást, de olyan esküvőtök lesz amilyet ti akartok, ésszerű keretek között, és nem olyan amit ő elképzelt, az ő esküvője már megvolt, és ebből mindenkinek csak egy jut az életben
2011. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!