Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házaságiszerzödésbe mit lehet, kell bele írni?
Párom sokkal de sokkal jobban keres mint én. Söt most hogy a kislányunkkal itthon vagyok, ö az egyetlen keresö, de többszázezerrel többet keres mint én kerestem.
Most fogunk házasodni.
Nembeszéltünk ilyenröl még, de egyiknap megemlítettem, és elgondolkodott rajta, majd megkérdezte, hogy minek. èn meg elmondtam, mert hogy ö sokkal de sokkal többet keres, és az évek során ez rengeteg pénz.
Erre azt mondta, hogy szeretne ilyet.
De aztán itt jött a kérdés, hogy ezt hogyan fogalmazzák meg? mert ha minden igaz beindul a saját cégem, ami közel annyit vagy többet is hozhat mint amit ö keres. ezt is bele szokták írni hogy a jövöben ....?
vagy ha változik a helyzet mindig ügyvédhez kell menni?
és mi lesz az örökségekkel?
érdemes egyáltalán ilyet csináltatni? mert pl ingatlant akarunk venni amibe én csak pár milliót tennek bele de ö többet, így természetesen az ö tulajdonb része lenne arányosan magasabb. de mi van akkor ha egynagy renoválást 10 év múlva én fizetek egyedül? akkor meg kell változtatni a tulajdon jogunkat? vagy hogy van ez?
mi most is különkasszán vagyunk, habár míg mindketten kerestünk egyenöl arányban fizettünk indent, most ö tart el, de a saját dolgaimat, mint ruházat magam veszem vagy töle ajándékba kapom. Anyukámék is így csinálták, és az ö szülei is. habár szüleinknek nem volt szerzödésük, de mi azt láttuk,hogy mindenhol szuperül ment ez a családban, és soha egy apró veszekedés sem volt a pénz miatt. anyukám is mindig mindent megtudott magának venni, annélkül hogy a családi kasszábol vett volna el.
én nem csinálnék ilyet
szerintem a jövőbeli dolgokat nem kell beleírni, gondolom csak azt kell amit a házasságig külön megszereztetek hogy ez a tied ez az ővé
Mi is külön kasszán vagyunk, de házassági szerződésünk nincs. Mindegyikünk a saját számlájára kapja a pénzét, és van egy közös amire minden hónapban átrakunk annyit amennyi rezsire, a gyerekekre kell. Amikor a gyerekekkel voltam otthon,akkor a párom fizetett mindent. A gyerekeknek vettünk lakást,kocsit (fele-fele fizettük) de az ugye az ő nevükre került.
Mi azon nem gondolkodtunk,mi lesz,ha esetleg elválnánk,ismerjük egymást annyira,hogy tudjuk megállapodnánk a pénzen.
Az is igaz, hogy mindketten elég jól keresünk, de kb egyformán
haz szerz:
amiben megallapodtok, hogy a hazassag felbomlasa utan, hogyan fogtok elni. Ki mivel fog kilepni a hazassagbol
-elkoltozes
-gyermekek elhelyezese
-tartasdij
-lathatas
-ingo, ingatlan vagyon
-stb...
(
Ezen belul, hogy a hazassag alatt ki milyen kotelezettseget vallal:
-ferj mehet 1 evben 3 szor 4 napra a fiukkal bulizni
-nemi elet
-stb...
)
Én nem is kötnék azzal házasságot, akiben felmerül a házassági szerződés gondolata. Úgy akarsz valakivel összeházasodni, hogy máris azon gondolkodsz, hogy mi lesz, ha szétmentek?
Képzeld el a következőt: Van egy gyereketek. Te nem dolgozol, nem keresel, azt írtad. De miért? Mert a közös gyereketeket neveled! Nem a saját, egyetlen gyerekedet, hanem az övét is. Ilyenkor a legnagyobb szemétség azt hánytorgatni, hogy ő a kenyérkereső. Fogadjon egy babysittert, aztán te is elmehetsz dolgozni. Az jobb lenne a gyereknek? Akkor inkább a saját anyja legyen vele otthon, nem? Örülj, hogy megtehetitek, sokan már a fél éves gyereket is kénytelenek bölcsibe adni.
Aztán mi lesz, ha 50 éves korában lelép egy 18 éves kislánnyal, téged meg mondjuk otthagy 3 gyerekkel, és a házassági szerződés szerint a vagyon nagy része is őt illeti? Nem dőlnél a kardodba? A házasság a közös vagyonról szól, akinek ez nem tetszik, az ne kössön házasságot.
Ja! Az orokles tudtommal kulon "szamlara" megy.
(Persze ha orokolsz egy hazat, es abbol elmentek nyaralni es elkoltitek, akkor annak annyi...)
Tehat hazassag felbomlasa utan az orokolt vagyont nem kell tudtommal osztani.
En valahol olvastam egy tortenetet, hogy miert jo pl a hazassagi szerzodes.
fiu lany meg akar hazasodni. A szulok nem szeretik egymast.
A fiu szulei vesznek egy hazat a jovendobeli ferjnek.
Meghazasodnak.
Autobaleset. Eloszor a fiu hal meg, par percre ra a lany.
Ebben az esetben. Habar a fiu neven van a haz, az a halala idopontjaban atszall a tulajdonjog a felesegere.
Es amikor a feleseg meghal, akkor meg reszall a tulajdonjog a feleseg szuleire...
Ha meghal valaki, és van házastársa, akkor az örököl, nem a halott szülei.
Házassági szerződésről: Azért gondold át, hogy ne csak neki legyen kedvező mindenben. A házassági szerződésben a házasság előtt szerzett vagyonról szoktak általában megegyezni a felek, és nem a házasság közben szerzettről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!