Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehet finoman megmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet finoman megmondani a szülőknek, hogy a lakodalomba nem akarunk ülésrendet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan, de határozottan mondjátok meg, hogy mit szeretnétek. Az ülésrend arra is jó, hogy ne különüljön el a vőlegény és a menyasszony családja. Hadd ismerkedjenek.
2009. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ezt mondod halkan: A lakodalomba nem akarunk ülésrendet :)
2009. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez az egy mondat eleg lesz, amit ide leirtal.

Nem akarunk ulesrendet, mert...stb.

Ti tudjatok a paroddal, hogy miert nem akartok.

Ne engedjetek az akaratotokbol, gondolom nem vagytok mar kisgyerekek. Nekik volt mar lakodalmuk annak idejen, most ez a TIETEK lesz.

(A sok minden leben kanal szulo megkeseriti a fiatok eletet, iszonyat!!!)

2009. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Mondjátok el az érveket, miért nem akarjátok. Biztosan megértik. A Ti esküvőtök, ne hagyjátok magatok. És kérdezzetek rá, ők miért akarják hogy legyen.
2009. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A Ti esküvőtök. 100% -ban olyan legyen, amilyennek ti akarjátok.
2009. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek azzal, hogy a Ti esküvőtök, és minden úgy történjen, ahogy azt Ti akarjátok! Ebbe aztán senki bele ne szóljon! De,- tudsz valami velős indokot arra, hogy miért is ne legye ültetésrend?? Én eddig azt tapasztaltam, hogy az jócskán megkönnyíti az elhelyezkedést, főleg nagyobb létszám esetén. Én még most is visszahallom a keresztapáméktól, hogy ők csak az asztalvégére kerültek az esküvőmön (30 éve),mert az egyik családi társaság teljesen elfoglalta a menyasszonyi asztal legközelebb eső részét, igy a násznagynak és a családjának csak az asztalvége maradt. Ennek hagyománya van, ki hol ül, és ezt illik betartani, betartatni, máskülönben káosz, percekig tartó jövésmenés, átrendezés, kuncserálás.... "nem ülnétek két székkel odébb?" végső esetben sértődés az eredménye. Ezek a dolgok az ültetésrend mellett szólnak. Mi szól ellene???
2009. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát elég sok minden szól ellene!A szüleim elváltak,beszélőviszonyba sincsenek.Én hogy döntsem el,hogy melyikük üljön hozzám legközelebb?Meg amúgy is nem akarom hogy mindenki nekem mondja mért oda ültettem!Nekem se esne jól ha az asztal végére ültetnének.Talán mindenki meg tudja találni a helyét.Azt meg mindenki tudja hogy a szülőknek kell mellettünk ülni,és senki nem ül oda!Csupán ennyi!
2009. ápr. 20. 14:52
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Attól függetlenül, hogy én ülésrend párti vagyok, nagyon egyszerű a kérdésedre a válasz. Ha szóba kerül, akkor annyit kell mondani, hogy nem lesz és pont. Max. annyi megjegyzést hozzáfűzhetsz, hogy ti nem szeretnétek.

Nem hiszem egyébként, hogy bővebb magyarázatra szorul bármi is a ti esküvőtökkel kapcsolatban. Normális esetben azt sem indoklod meg, hogy milyen színű lesz az asztalterítés, lesz-e szoknya a széken, stb. Senkinek semmi köze nincs hozzá.

Én azért vagyok ülésrendpárti, mert az elmúlt években rengeteg esküvőn voltunk és azon még sosem volt veszekedés, nézeteltérés, hogy kit ki mellé ültettek, abból viszont igen, ha valamelyik család fittyet hányva a szokásokkal, letelepedett a főasztalhoz legközelebb, míg a pl. nagyszülőknek nem jutott ott hely.


A szüleiddel kapcsolatban azt gondolom, hogy akármennyire nincsenek beszélőviszonyban, egy napra félretehetik a nézeteltérésüket. A főasztali ülés szokása az, hogy egy férfi, egy nő, vagyis ara mellé apa, vőlegény mellé anya ül.

2009. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesóméknál a szüleim nagyon ellenezték az ülésrendet, mégpedig azért, mert hogy a családtagok nem ülhetnek úgy ahogy szeretnének, nem tudnak beszélgetni, plusz giccses dolognak tartották. De mégiscsak el kellett rendezni a rokonságot valahogy, ezért tesómék egy kompromisszumos megoldást találtak ki: nem személy szerinti kártyák voltak, hanem csoportosak, például a menyasszony szülei Szabó, Varga, vőlegényé Kovács és Tóth, akkor volt 7 csoportosulás: Szabó,... rokonság, Család barátai és a Pár barátai. A kecske is jóllakott és a káposzta is megmaradt :)
2009. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azt meg mindenki tudja hogy a szülőknek kell mellettünk ülni,és senki nem ül oda!"


Ezt cáfolnám. Középiskolai tanárnőm egyik lagziban a legnagyobb lelki nyugalommal az örömanya helyén foglalt helyet:) Tök ciki volt, valaki finoman szólt neki.

2017. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!