Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egyre elterjedtebbek a kültéri...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyre elterjedtebbek a kültéri polgári szertartások, Pl. Tó partján egy étterem udvarán, bárhol csak nem a polgármesteri hivatal termében. Ezeknek az esküvőknek van valami plusz költsége, vagy hogy zajlanak, minden érdekel ezzel kapcsolatosan?!

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 22:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mindegy melyik faluban házasodsz, csak ott kell tartani, ahova bejeliztél...persze elmaradhat...de ha bejeliztél egy helyre, nem mondhatod előtte h tegyenek át.

20-30 nál több nem lehet. Belekalulálva h hivatali munkaidőn kívűl is kérhetnek pénzt.

De falun nem hizsem h ennyi lenne.

2011. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Minden anyakönyvvezetőnek van egy területe. Máshol nem eskethet. Esetleg már a szomszéd faluban, szomszéd kerületben sem. Érdemes előre tájékozódni, hogy az adott területhez melyik anyakönyvvezető tartozik.
2011. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, és nem megfizethetetlen összeg, kb 20-40 ezer Ft. Ez nem kevés, de az összköltségben mégis elenyésző összeg.
2011. jún. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk júliusban lesz kültéri helyszínen az esküvőnk. Nagyvárosban lakom, és ha elölről kezdhetném be se tenném a lábam az itteni anyakönyvi hivatalba!!! Olyan szinten vették el a kedvem, hogy már többször kaptam sírógörcsöt miattuk! Azért leírom a útját-módját.

Ha kiválasztottad a helyszínt, akkor az anyakönyvi hivatalban (bármelyikben) meg kell kérdezned, hogy közigazgatási területként melyik anyakönyvi hivatalhoz tartozik, mert minden anyakönyvvezető csak a saját közig. területén adhat össze házaspárt. Ha ez megvan, időpontot kell kérni, oda vinni a személyes papírokat. Nálunk úgy van, hogy 2.200,- Ft-os illetékbélyeget is vinni kellett, amit ráragasztottak a kérvényre, amit a jegyző úrnak küldenek, valamint a helyszínen előtte kérni kellett egy igazolást, hogy megfelelő körülményeket tudnak a ceremóniához biztosítani (pl. terített asztal mellett, utcán, stb. nem lehet házasodni), ezt szintén csatolni kellett a kérvényhez. Elvileg 30 napon belül elbírálják, mi a 31. napon kaptuk meg postán az engedélyt. Ezután megint be kellett menni a hivatalba, hogy kifizessük a költségét, ami még az elején 40.000,- Ft-ról indult, majd a csekk fizetésekor (kb. 2 hónap alatt) kiderült, hogy az önkormányzat megemelte ezt az összeget 62.500,- Ft-ra. Erre jönnek még rá azok a költségek, amik az anyakönyvvezető előtt is lennének (pezsgőspohár, gyertya, emléklap, stb.), ezt is ott kellett kiválasztani. Nekünk csak az 1.000,- Ft-os borító volt, mivel a helyszínünkön minden mást biztosítanak. Ezután még be kell menni az esküvő előtt, hogy megtudjuk pontosan ki fog minket összeadni és vele megbeszélni a részleteket, valamint az esküvő előtti napon újra bemenni, leadni a személyigazolványokat.... Tehát nem egyszerű dolog és ami a legjobban bosszant, hogy ahány emberrel beszéltünk ott, mindenki mást mondott, unott, fapofával, flegmán beszéltek velünk, mintha bűn lenne összeházasodni!


Alternatív megoldás, ha újra csinálnám, ez lenne:

Fogod a párod meg két tanút, bemész akármelyik anyakönyvvezetőhöz, aki összead. Utána meg megfizetsz egy szertartásvezetőt, aki 50.000,- Ft-ért a feneked fényesre nyalja és azt sem tudja, hogy hogy tegyen a kedvedben!!! Én beszéltem egy nagyon kedves, mosolygós fiatal nővel, aki mondta, hogy maga a ceremónia úgy zajlik mintha igazi anyakönyvvezető lenne (amúgy neki ez is a végzettsége), csak éppen nem törvényes, de még egy könyvet is aláír a pár a szertartáson. Az ifjú pár választja meg, hogy milyen stílusú ceremóniát szeretne, milyen szövegek legyenek, milyen koreográfia alapján történjen az egész, milyen zenére, stb. Nekem nagyon szimpi volt, végül azért maradtunk az "igazinál", mert az olcsóbb is (volt akkor), meg ha kivitelezhető, akkor csak az egész násznép előtt mondjuk ki hivatalosan a boldogító igent! :) De mint írtam, nekünk az anyakönyvvezetők borzalmasan elvették az egésztől a kedvünket, többször sírtam, sík idegek voltunk/vagyunk mindketten és ráadásul még egy csomó pénzbe is kerül. :S Jól gondold meg és járj utána, mielőtt belefogsz!


Bocsi, hogy hosszú lett, csak gondoltam megosztom a tapasztalatomat.

2011. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogyha szertartásvezető ad össze a násznép előtt, akkor a vendégek csak akkor tudják, hogy ő nem igazi, ha elmondjátok, amúgy a kutya észre sem veszi! :) Előtte vagy utána néhány nappal meg megkötitek a törvényes házasságot.


Az egyik mellettünk lévő településen pedig azt ajánlotta még egy kedves anyakönyvvezető, hogy mivel ők nem adhatnak össze ott, amit mi kiválasztottunk, így annyit tud tenni, hogy náluk vagy bárhol összeházasodunk, ők meg kijönnek a helyszínre és nagyon szívesen megerősítik a násznép előtt a házasságunkat. Ez végül is nem összeadás, csak a megerősítése a már megkötött házasságnak, mivel az anyakönyvet nem lehet kivinni. Ő is szimpi volt nekem. :) Ja, és mondta, hogy ennek nincs szabott költsége, annyit adunk, amit gondolunk, annyi, hogy ezt ők szabadidejükben csinálják és ugye utiköltségük is felmerül. Hallomásból úgy tudom, hogy 10.000,- Ft-ot kaptak mástól egy ilyen "lebonyolításért".

2011. jún. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!