Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hazassag mindenaron?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tade kérdése:

Hazassag mindenaron?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek a parommal. 5 eve egyutt vagyunk, de 2 eve idekoltoztem hozza. Minden jol ment egeszen mostanaig. A munkahelyemen kijelentettek hogy elkuldenek 30 embert,es nagy esely van arra, hogy en is ezek koze tartozom. 2 esetben viszont nem kuldhetnek el.

1. Ha teherbe esnek

2. Ha ferjhez mennek, az eskuvotol szamitott 1 evig a ceg nem kuldhet el.

A parom ma este hozta fel ezt, hogy akkor hazasodjunk ossze. Persze gyors polgari eskuvo, szulok, baratok nelkul. Mert igy megtarthatom az allasomat es ugye egy alairastol nem fog valtozni a kapcsolatunk es elhuzott az interneten olyan oldalakat keresni, hogy mi a teendo akkor, ha o egy kulfoldivel szeretne hazasodni.

En meg ott altam total ledermedve. Ne ertsetek felre szeretem a parom, de azert jol esett volna, ha megkerdezi mit szolok hozza, vagy esetleg normalisan megkeri a kezemet. Kicsit csalodott vagyok, mert tudom, ha most nem lenne ez a valsaghelyzet, es nem lenne veszelybe az allasom, eszebe se jutna megkerni a kezem. Ehelyett elkezdett idegeskedni, hogy semmi sincs a neten milyen papirok kellenek nekem, hogy jobban tennem, ha en is nekiallnek keresni, mert kifutunk az idobol, stb... en talaltam is, de o azt mondta ez nem jo. (ezt eljatszotta tobbszor is). Probaltam elmagyarazni, hogy mit irnak az orszagom beli hivatalos oldalak, de o egyre idegesebb lett, hogy abbol semmi sem igaz, nem jo amit en mondok, mas papirok kellenek ide. Mondtam neki, hogy akkor holnap elmegyunk az itteni varoshazara es megkerdezzuk mi a teendo. De o mondta a magaet. Erre nagyon felhuztam magam, es azt vagtam a fejehez, hogy az lenne a legjobb, ha hagynank az egeszet a francba. Erre o fogta magat becsapta elottem a haloszoba ajtajat es elment aludni. Nagyon leforrazva erzem magam... nem tudom mit tegyek. Ti mit tennetek ilyen szituacioban?


2009. márc. 13. 23:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Ne! Én egy hasonlóba belebuktam. Ne semmiesetre se!!!
2009. márc. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Annyit meg hozzatennek, hogy imad a parom, ebben biztos vagyok, de annyira ugy erzem, hogy csak azert hazasadunk, mert veszhelyzet van es felek, hogy mi van ha kesobb megbanjuk?
2009. márc. 13. 23:37
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

Ha ennyire belédrögződött ez, akkor pakolj össze és hagyd ott. Aztán majd lehet talál valakit aki értékelni fogja, hogy valaki megteszi ezt (is) érte.

Alapjáraton a férfiak megoldásokat keresnek, a nők pedig taktikáznak és bonyolítják a dolgokat. Ő talált egy megoldást - Te nem, de azért kötöd az ebet a karóhoz.

2009. márc. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Én csak emiatt biztos nem mennék hozzá. A mérgét meg reggelre kialussza és megbeszélhetitek hogy hogyan tovább...
2009. márc. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek. Megyek en is elteszem magamat holnapra. Majd megirom, hogy alakultak a dolgok reggel.
2009. márc. 14. 00:29
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ha jol megvagytok, es szeretitek egymast, akkor hazasodjatok ossze. Nem igazan ertem, hogy mitol felsz. Azert 5 ev az mar teljesen normalis ido, hogy megismerhessetek egymast, es plane 2 eve egyutt is eltek. Mert az ember lakva ismeri meg a masikat.

Gondolom jo munkahelyed van, es a parod nem akarja, hogy elveszitsd azt, igy meg legalabb 1 evig nem kuldhetnek el, kozben pedig terhes leszel, es kesz. Megtovabb huzzatok, hogy maradhass a munkahelyeden. Szerintem orulj annak, hogy a parod elvesz felesegul.

Egy kicsit ugy erzem, hogy ha most nem kerne meg a kezed, az lenne a bajod.

Ideges csak azert, mert fel, hogy kicsusztok az idobol, es ha tenyleg elkuldenek a jo kis munkahelyedrol, talan nehezen talalsz ujbol ilyen jo helyet.

Es talan azert is ideges, hiszen o komolyan gondolja a dolgot, szeret, es nem erti, hogy miert odzkodz.

Ha viszont ugy erzed, hogy nem o az igazi szamodra, akkor ne huzd az idejet, pakolj, es keresd meg az igazit.

Attol, hogy gyorsan osszehazasodtok, meg tarthattok utana majd egy hosszabb szervezest kivano normalis eskuvot is, esetleg templomit es utana a nagy lagzit, olyat amilyet elkepzeltel.

Es tuti, hogy o tegedet igazi szep naszutra is elfog vinni.

O nem tehet a valsagrol, o nem tehet arrol, hogy "igy" kell megkernie a kezedet.

Jobb lenne inkabb az, hogy elveszted az allasodat, utana pedig terden allva romantikusan megkeri a kezedet? Ennek jobban orulnel ugy munkanelkul? Szerintem nem.

Kerdezd meg toluk, vagy nezz utana az oldalukon is euvonal.hu

Aztan minel elobb menjel hozza, es vigyazz a munkahelyedre!

2009. márc. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
ha jól értem, az a probléma, hogy a házasságot ő a te kereseted fenntartásának a céljából szeretné. ez gáz. szerintem kifejezetten taszító, ahogy hozzááll. próbáld elmagyarázni neki. elég hisztis is ráadásul.
2009. márc. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Ne haragudj de én a 2. válaszolóval értek egyet. A férfiak a megoldásokat keresik, te meg a kifogásokat. Minek bonyolítasz? Előbb utóbb úgyis megkérte volna a kezed, most ne a térden állós lánykérésen álmodozz, a további életedről van szó, amit erősen befolyásol ha kirúgnak a munkahelyedről. Én is nő vagyok, de sajnos az a véleményem, hogy ha egy nőnek nincs problémája, csinál magának....
2009. márc. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

èn is buktam bele érdekházaságba.


Mi is 5 éve voltunk együtt, mikor kitaláltuk hogy közös lakás legyen. erre a szüleim, barátaink elkezdtek nyomni hogy közös vagyon, meg szocpol is lehet házasodjunk össze. ès nagyon jól megvoltunk söt még örültem a fehér ruhának is. Aztán egy év múlva elváltunk mert rájöttem hogy attol hogy jól kijövünk nem ö kell nekem, nem vagyok mellette boldog. Rájöttem hogy valakinek akkor kell házasodnia, mikor alig várja hogy a párja megkérje a kezét, ha azt érzi na vele letudnám élni az életemet. ès azt gondolom hogy ez mindegy hogy 2 hónap után érzi vagy 5 év után, csak legyen meg ez az érzés. Persze ez közel sem biztosíték hogy örökre együtt lesztek, csak a házaságnak így értelme is van.


Aztán nem mondom hogy egy érdek házaság annyira rossz. Pl ha bele gondolunk még nagyanyáink is elég sokszor érdekböl házasodtak, bírtok tovább vitele. Egy elhalálozott feleség ott hagyott 3-4 gyereket akkor a férjnek muszáj volt újra házasodnia. Vagy ha egy paraszt asszpny a földekkel egyedül maradt 4 kicsivel. Szóval érdek mindig megvolt, a romantika szerintem elég újkeletü dolog.


A mostani barátom elvenne nagyon. De én egy kicsit félek. Mi is külföldön élünk és ö az adott ország állampolgára, így az én életem sokkal egyszerübb lenne, de én nem tudom, mert azért egy válás után már... Igaz most nagyon érzem hogy hozzá mennék.

2009. márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Szia! Azt hiszem kezet foghatunk , pontosan ebben a cipoben jarok en is !!!! Es pont itt tartunk, csak a kulonbseg az , hogy elkepzelheto , hogy nekem meglesz a lanykeres , bar tudom, hogy hol es mikor. ugyanis a parom kijelentette , ha elintezodik az egyik problemank az autoval , akkor megyunk Parizsba ! Minek ? Kertdeztem , hisz nem is terveztuk egyaltalan, plane , hogy most nem is egeszen ugy allunk, hoyg ezt megengedhetjuk. Aztan este errol beszeltunk, hogy a papirjaimat le kell fordittatni es meg kell szereznem a szuletesi anyakonyvi kivonatomat valahogyan , de az a szuleimnel van. "Mi" pedig titokban egyszeru mezei (utcai) ruhaban akar hazasodni. Amitol en total kiborultam ugy , ahogyan te. Raadasul a szulok nem is tudhatnak a dolgokrol, mert nincsen semmire sem penzunk. De o most bevette a fejebe , mert nekem orvoshoz kene jarnom, o masik adosavba esne a hazassaggal es jobb munkat is kapnek tobb penzert. Igy neki is ez a terve, bar o nekem regota mondogatja , hogy elakar venni , de nem tudom mi legyen , meg most sem , hogy "forro a talaj". Akkor sem azert mondtam , hogy varjunk, mert "jatszottam" csak nem voltam biztos benne , ahogyan most sem . En egy eves kapcsolatban vagyok benne. Tehat nekem is erdekhazassag lenne egy teljesen mas keppel , mint amit elgondoltam . Feher ruha .... hol ? Biztosan nem lesz , sot szerintem meg gyuru sem ... Azert ez eleg szomoru , sok mindenbe belefer az , hogy "valsag" van , de azert ennyire edjunk le mindent ? Miert mindig mi hozzunk aldozatot? En gondoltam arra, ha nem mukodik ellehet valni, de igy hazasodjak ezzel a tudattal ?

Kivancsi vagyok te hogyan dontesz , ha gondolod meg priviben is megirhatod, mert valahol en is ott tartok , ahol te. Egy 26/L .

2009. márc. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!