Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen jogaim vagy lehetőségei...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen jogaim vagy lehetőségeim vannak ha férjem a lakástulajdonos kizárólag ( házasság elötti) tulajdona, ha elválunk vagy meghalna utcára kerülök a saját gyerekemmel? (nem közös)

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 10:34
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
57%
Egyébként nem értem hogy milyen jogon akarod egy olyan lakásra rátenni a kezedet, amihez az égvilágon semmi közöd, egy fillért nem adtál bele. Agyrém...
2011. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
76%
Ha eddig sem volt a neveden semmi, akkor a házasság után sem lesz. Mielőtt összeköltöztetek, hogyan éltetek? Abba a helyzetbe kerülnétek vissza válás után is, ez egyértelmű. Nincs ennek elkerülésére semmiféle jogtiszta és kivitelezhető megoldás.
2011. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:

Nos megpróbálom leírni akkor normálisan a helyzetet (jogi diplomától még államvizsga választ el, nyilván nem vagyok ügyvéd de némileg konyítok a dolgokhoz):

- azt nem írtad vagy az én figyelmem kerülte el, hogy a másik gyermek az közös gyereketek vagy az csak a párodé, ugyanis nagyban befolyásolja a dolgokat.

- egyebekben meg, váláskor a bíróság rendezi a lakáshasználat kérdését, ami azt jelenti, hogy azt a felet, amelyiket a lakás elhagyására kötelezi a lakáshasználati jog ellenértéke illeti meg, így kisemmizve azért nincs a másik fél.

- nincs kizárva, hogy szerződésben rendezzétek válás esetére a kérdést, ahogy nektek tetszik.

- haszonélvezet járható út, viszont nem fair a pároddal szemben.


Ha van konkrét kérdésed, akkor válaszolok még.

2011. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

Aki nem olvassa el a kérdéseket az inkább ne is válaszoljon,mert senkit nem érdekel a negatív megjegyzése.


Nem kérdeztem olyat tudtommal,miként lehet a férjem vagyona az enyém!!!! Tisztelt olvasni nem tudó!


Utolsó segítőkész embernek irom,itt a lényeg az hogy hátralevő 10-20 évben biztosítani tudjam magam,és gyermekem hogy nyugdíjasan is lesz fedél a fejünk felett.Amit még most kell megalapozni ha valamit szeretnék elérni.Persze direkt nem irtam semmi javaslatot mert nem saját ötleteimre vagyok kiváncsi,igaz még nem is tudom a választ.Lényeg hogy sok szempontot kell figyelembe venni,azt hogy van egy lakás ahol élünk és az 100 %-ig a férjemé,fizetésünk átlag szint,gyerekünk nincs közös,csak 1-1 saját neki is,nekem is.Gondolati problémám az,hogy mivel jó pár éve,én költöztem hozzá ezért lakás kérdés ö részéről nem kérdés,de nekem megfordul a fejembe hogy mi van ha 10 év mulva vagy akár nyugdíj elött majd magamra maradok bármilyen okból? Se lakcímem,se otthonom,se gyerekemnek nem lesz,csak éltünk 20 évet egymással aztán meg megyek utcára.Én ettől a bizonytalanságtól félek,és szeretném elkerülni ugy hogy ne másik vagyonát bevonva de mindketten biztonságba tudjuk az éveinket.Ez a kérdés hogy milyen megoldások lehetnek,és egy ötlet már volt ( spórolást irtak).

2011. máj. 4. 15:23
 25/47 A kérdező kommentje:
lakáshasználati jog nem csak akkor van ha van közös gyermek,vagy én is tulajdonos vagyok?
2011. máj. 4. 15:27
 26/47 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező! Én tudok olvasni, és ez jött le abból amit írtál. Az a lakás nem a tied, hanem a párodé, ha a párod nem lesz, akkor meg a párod gyerekéé lesz, te meg mehetsz, ahova akarsz. Az egyetlen dolog, amiért te és a gyereked jelenleg ott lakhattok, az az, hogy a párod így szeretné. Ha meggondolja magát, bármikor kirakhat hisz a lakás az övé, te pedig semmiféle jogot nem gyakorolhatsz az ottlakásra.

Kérdés: hol laktál azelőtt, hogy a férjedhez költöztél? Nyilván nem az utcáról szedett fel... Mi lett az előző ingatlannal? Vagy albérlet volt?

Én csak annyit írtam hogy mindenki azzal rendelkezik, amit önerővel megkeresett ,esetleg megörökölt, és nem is értem hogy mit gondolsz, miért lenne neked jogod más tulajdonához, más lakásába lakni... Hol van a te vagyonod? Vagy a semmire szültél gyereket?

2011. máj. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Így van,nekem nincs vagyonom,nem is volt.Voltam egyszer házas 10 évig ott is csak férjemnek volt tulajdona mikor elváltam ugy mentem el amit vittem.Semmi nélkül és abban a 10 évben nem azon gondolkoztam hogymagamnak alapozzak valamit.Mikor elváltam ez volt a cél,de megint olyan párom van aki ezt a célját már megvalósította így egyedül és házasságban nem tudom mit lehet megvalósítani.Értelemszerűen neki már van lakása,így neki nem kell,ez mind szép és jó és élhetünk is boldogan mindaddig amíg semmi nem történik.De aztán ha mégis,akkor nem ugy szeretnék visszatekinteni majd ha utcán leszek hogy ezt meg ezt megvalósíthattam volna mert időm van rá most.De valahogy semmi szin alatt nem szeretnék semmikor utcára kerülni,most még mindegy lenne mert dolgozom,aránylag fiatal vagyok,de 10-20 év mulva már nyugdíj előtt leszek,és nem lesz mindegy akkor hová ugrálok a kis nyugdíjból.
2011. máj. 4. 15:40
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

Aha, tehát hozzámentél egy olyan manushoz akinek már mindene megvolt, szültél gyereket, de abba nem gondoltál bele hogy a gyereket elsősorban MAGÁNAK szüli az ember, mert ha válásra kerül a sor, valahova menned kell. Legalább félrerakhattál volna pénzt. Ez nagyon nagyon nagy hiba volt...

Elmondom én hogy mi lesz: ha a férjed válni akar, vagy meghal, akkor mehetsz a gyerekeddel együtt albérletbe. Jobb esetben addigra már nagykorú, keresőképes lesz a gyerek, és megáll majd a saját lábán. De a legszomorúbb az egészben hogy szerencsétlennnek semmi öröksége nem lesz, úgyhogy majd ő is nyögheti a hitelt, vagy költözhet másnak a nyakára...

2011. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:
Na meg a másik,hogy egyik gyermeknek biztosítva van a jövöje,a másiknak semmi.Nem szabad csak egyik gyerekre gondolni,ezt párom se gondolja másképp és nincs ellenére hogy valamit megvalósítsunk,csak a megoldást nem tudjuk.Mert az kiesett hogy ami van,eladja vagy megterhelje hitelel,és terhelés nélkül csak én fizetésem meg kevés hogy közösen bármit vegyünk.Terhelni nem értem miért nem akarja,másik lakás megvételhez,de azt mondja ha valami történne mind a 2 lakást elveszítenénk.mármint ha hitelt nem fizetnénk,ezt nem tudom de lehet hogy így van,és akkor jogos.
2011. máj. 4. 15:49
 30/47 anonim ***** válasza:
Kezdj el félretenni pénzt és ha elég összegyűlik, vásárold meg a férjed lakásának a felét. Így már közös vagyon lesz.
2011. máj. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!