Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Tényleg a keresztapának KELL a tanúnak lenni?
anyám közölte, felejtsem el, hogy a legjobb Barátom lesz a tanúm, mert a keresztapámnak kell annak lennie...
most nem az, hogy rosszban lennénk vele vagy valami, mert nem, nagyon is jóban vagyok, de én úgy tudtam, a keresztapa a násznagy...erre közli, hogy az egy és ugyan az...
szóval, ha nem akarok sértődést, akkor kérjem fel őt?
és akkor mint mondok a Barátomnak? Neki már említettem, és nagyon örült neki...nem akarom megbántani...most mit csináljak??
kezd elmenni a kedvem az egésztől....:S
úgy nem is lehet, h keresztapám a násznagy, Barátom pedig tanú? valaki segítsen....:S
Elég gáz! :( Olyan megoldást nem tudok, amivel biztos, hogy senki nem fog megsértődni. Általában nem szokták szétszedni a tanú és a násznagy szerepét, de biztos szét lehet valahogy. De a legfőbb szerep, hogy a tanú (násznagy) írja alá az anyakönyvi kivonatot, ő áll az esküvőn mögöttetek, stb.
Na most ha nálatok is, mint nálunk pl., már generációk és évtizedek óta az a szokás a családjaitokban, hogy a keresztapa a tanú (egyben a násznagy), akkor valószínűleg a keresztapád számít erre a tisztségre és azokra a dolgokra, amiket fentebb leírtam, akármit is írnak az esküvői magazinok. (Más különlegesebb feladatot én nem is tudok a násznagynak, tehát nem tudom, egyáltalán hogy tudnád különválasztani a két tisztséget)
Ha most te a családi hagyományaitokkal ellentétben inkább a barátodat választod, akkor nem biztos, hogy jól fog esni neki. Ha pedig a barátodnak mondod, hogy bocs, mégse, az meg neki esik rosszul.
Te tudod, vagy úgy vagy vele, hogy nem érdekel, ki sértődik meg és azt választod, aki neked szimpatikusabb, vagy a kevésbé sértődőset mellőzöd.
A násznagy írja alá tanúként az anyakönyvet,tehát a két tisztséget ugyanaz az ember tölti be. A legtöbb helyen hagyományosan a keresztapák.
Igaz,hogy ez a fiatalok napja,de ha a költségeket a szülők viselik,akkor neveletlenség lenne,ha nem alkalmazkodtok a szokásokhoz,és a kívánságaikhoz.
Felénk a polgári esküvőn csak az ifjú pár és a násznagyok vannak jelen. Csak a templomi esküvőn vannak a rokonok és a meghívottak.
Ha nálatok is így lesz,akkor beszéld meg a szüleiddel,hogy a polgárin a barátod legyen a násznagyod.
Nekem már a gyerekeim vannak házasulandó korban, de annó, több mint 27 éve az én tanúm a bátyám volt, a férjemé az bátyja. Szóba se jöttek a keresztapák. Ugyanazok voltak a tanuk a polgárin és az egyházin is.
A bátyám esküvőjén (2 évvel az enyém után volt) a sógornőm tanúja az öccse volt, a bátyámé pedig az én férjem. A sógornőméknél volt az esküvő, és ott az volt a szokás, hogy nő nem lehet tanú. Itt se jöttek szóba a keresztapák, pedig a sógornőm apja elég kukacoskodó volt mindenben, ezért is nem lehettem én a bátyám tanúja. De az is hülyeség lett volna, ha ezen megsértődök.
A lányomék most kezdik tervezgetni az esküvőt, de náluk sem a keresztapák lesznek a tanuk, pedig a lányom nagyon jóban van a keresztapjával.
Próbáld megbeszélni anyukáddal, hogy te a barátodat szeretnéd tanúnak.
A testvéreméknél még most is feljön néha, hogy 25 éve nem egészen úgy volt az esküvőjük, mint ahogy szerették volna.
MI fizetjük, nem a szülők.
muszáj lesz megbeszélni, mert ez így nekem nagyon nem jó...:S
Nálunk az a szokás, hogy a násznagy a tanú is egyben, nekem a keresztanyám volt. Nem mintha a keresztapámat nem szeretném, de a keresztanyám anyukám testvére és én őt szerettem volna. Násznagynak viszont mindkettőjüket kértem fel.
Szerintem egyébként nem gond, ha nem egy és ugyanaz a két személy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!