Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem akarok az etikett szerint...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok az etikett szerint férjhez menni. Miként értessem meg a családommal anélkül, hogy cirkuszolnának?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a párommal. Egy éve szántuk el magunkat a "nagy napra". Mit ne mondjak, nem így képzeltem el...én is álomesküvőt szerettem volna, hintóval meg minden jóval, amit csak el lehet képzelni. Közben nagyon megromlott a viszony az anyósommal és még egy pár emberrel, aki nem vér szerinti rokon. Ez annyira rosszul érintett, hogy úgy döntöttem, lefújom az egész esküvőt, és csak egy polgári szertatás lesz 2 tanúval. Időközben a szüleimmel kompromisszumot kötöttem,- ők úgy gondolták, hogy legalább egy nagyszabású kertiparty legyen a szertartás után, ahová a szűk családot meghívom. Azonban a helyzet úgy hozta, hogy annyira besokalltam mindentől, hogy már azt sem vagyok hajlandó megtartani. Unom, hogy mindenki (főleg rokonok) lefikáznak.Azt kérdezik: hogy milyen dolog az, hogy nincs rendes esküvőnk?! Meg, hogy mire fogok emlékezni 20-30 év múlva?....

A szüleimnek én vagyok az egyszem gyereke, és őket semmiképpen sem szeretném megbántani. De egyszerűen elegem van, hogy mindenki rám akar erőltetni mindent. Közben kiderült, hogy kisbabát várok, tehát még a pocim is nagy lesz, mire elérkezünk a nagy naphoz. Amivel semmi baj sincs csak épp nem tudom, hogy bírnék egy partyzgatást!

Adjatok már tanácsot, hogy Ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm a kulturált válaszokat!


2011. ápr. 2. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az esküvő utáni szolid kertyparty nagyon is jó ötlet! A családod csak egyszerűen részt akar venni a nagy napban. Azt megértik, hogy két tanús esküvőt akartok, de legalább utána szeretnének veletek örülni. Anyósékkal is mielőbb ki kéne békülni, hiszen mostmár velük is egy család leszel. Írtad, hogy kisbabát vársz. Szerintem erre való tekintettel megtarthatjátok az esküvőt minél előbb, amikor még nem lesz nagy hasad.

Vagy ha már nem lehet előrehozni, akkor meg majd csendesen összeültök kicsit, nem kell táncikálnod, ugrabugrálni, senki se várja el, megebédeltek közösen és ennyi

2011. ápr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egyáltalán nem kell foglalkoznod azzal, hogy mit gondolnak mások. Ez a te napod, legyen olyan, amilyennek te szeretnéd. Én sem fogok kompromisszumot kötni a családdal az esküvőm ügyében.

Ha van rá lehetőséged, megtarthatnád a kerti partit, de egyáltalán ne idegeld magad azzal, hogy templomira akarnak kényszeríteni. Ha azt kérdik, mire fogsz emlékezni az esküvődről, válaszolj pont olyan gorombán, mint amilyen a kérdés: Életed legszebb napjára, ami pont úgy zajlott, ahogyan te azt megálmodtad. És hogy azért mert ők a fodros ruhához mentek férjhez, ne akarják már rád kényszeríteni..

Tényleg nem kell foglalkozni másokkal. Ha erősködnek, akkor pedig jelentsd be, hogy kész, dönthetnek, úgy lesz ahogyan te eltervezted, vagy nem lesz még annyi sem. Nem tudom, mire jó a rokonságnak, ha a saját akaratukat akarják erőltetni az emberre.. A saját álomesküvőjüket..

Én sem szeretnék templomit, és elég rendhagyó elképzeléseim vannak arról, hogy az én esküvőm hogyan fog zajlani. Ha nem úgy fog történni, akkor sehogyan.

Ez a te napod, egyáltalán ne foglalkozz senki véleményével! Ez csak egy tévhit, hogy mindenkit az egyházi esküvő tesz boldoggá.. Mindenkinek az az igazi esküvő, amilyenre vágyik!

2011. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a TI esküvőtök lesz, nem a rokonságé. Én értem, hogy ők is ott akarnak lenni, de ha szeretnek benneteket, elfogadják a döntéseteket, és tiszteletben tartják. Nem pedig rátok erőltetik az ő akaratukat. Egyébként sem hiszem, hogy 20-30 év múlva olyan klassz lenne majd visszaemlékezni arra az esküvőre, amit nem is úgy akartatok. Csak feszengnél, és ez egy életen át megmaradna benned.

Szerintem álljatok ki a választásotokért, akár kicsi, akár nagy esküvőt szeretnétek, és ne hagyjátok befolyásolni magatokat.

És bárhogy is lesz, nagyon sok boldogságot! :)

2011. ápr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a kertiparti nagyon jó ötlet.

Akinek meg nem tetszik,annak nem kell ott lenni.Durván hangzik,de így van.Ugyis elmennek...:S

2011. ápr. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Hallgass a szüleidre,mikor már benne leszel nem bánod meg.Csak most így előre kényeskedsz.
2011. ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Nektek a hozzászólásokat!

Tényleg sokat segítettetek! Egyetértek azzal, hogy olyan legyen az esküvőnk, amilyet mi szeretnénk!

A második hozzászólónak pedig köszönöm a frappáns választ a goromba kérdésre!!! :) Ezt fogom mondani! :)

Köszönöm a jókívánságot is!

Üdvözlettel: D.

2011. ápr. 2. 12:51
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Le kell sz*rni nagy ívben azokat, akik beszólogatnak!

Én azt csinálnám, hogy elmennék valami egzotikus helyre külföldön, tengerparton gyönyörűen megtartanám az esküvőt, itthon csak érvényesíttetni kell. Abba nem kötnek bele, mert csak ketten voltatok és kész, aztán persze itthon mehet a kerti party szűk családi körben, ha éppen a szüleidet nem akarod kihagyni belőle, nem akarod őket megbántani stb. Ha az anyagiak engedik!

2011. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A nem vér szerinti rokonokat nem kell meghívni az esküvőre. Egyébként sokan tartanak csak polgári esküvőt, két tanúval. Az pedig szerintem butaság, hogy mire fogtok emlékezni 20-30 év múlva? Arra fogtok emlékezni, hogy házasságot kötöttek egymással, mert szerelmesek voltatok egymásba, és a szerelmetek gyümölcse akkor már ott volt veletek, a szíved alatt.


Véleményem szerint nem arra kell emlékezni, hogy mekkora felhajtás volt; hogy ki milyen részeg volt; ki kivel és miért veszekedett. Hanem a szeretetre, és a miértekre.

2011. ápr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kerti parti,szűk családdal,nagyon jó ötlet.Ebédeltek vagy vacsoráztok egy finomat,nem kell Neked ott semmit csinálni,sem táncolni,sem bulizni.Kellemesen elbeszélgettek,és mégis volt valami kis ünnepség.Anyukádék is örülni fognak így,és Nektek sem lesz nagy felhajtás.Kecske is jól lakik,és a káposzta is megmarad!
2011. ápr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is kis esküvőm volt, utána kertipartival, a szűk család körében. És pont ugyanígy záporoztak a "20 év múlva mire fogsz emlékezni az esküvődből??" típusú kérdések, erre az én válaszom az volt, hogy "hát én az esküvőmre, de maga semmire" Persze ezt azoknak, akik nagyon bele akartak szólni. Akit a jóindulat vezérelt, annak természetesen csak elmondtam, hogy én ezt így álmodtam meg.
2011. ápr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!