Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a házasságkötéskor megtarto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a házasságkötéskor megtartom a leánykori nevemet, akkor később ezen még lehet változtatni hogy férjezett nevem legyen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod később megváltoztatni? Vagy most megtartani?

Válassz olyat, ami hosszú távon jó. Egyébként lehet nevet változtatni, pár éve 20 e ft volt, a BM-nél kellett intézni. Hogy most hogy van, nem tudom. De én olyat választanék most, amit hosszú távon szeretnék viselni...

2011. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem az névváltoztatásnak számítana és fizetni kellene érte. De nem vagyok benne biztos.
2011. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

voltam ebben a helyzetben

5000 az illeték

2011. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Lehet persze,de fizetni kell érte,és újból bemenni a férjjel,hogy ő is aláírhassa,a névváltozást.Mert most is alá kell hogy írja a papírt Ő is,és ha meg változtatod a neved --házasságon belül-akkor is kell az aláírása.Megkérdeztem,de ez már több éve volt,akkor 5 ezer forintot mondott az anyakönyv-vezető,mos nem tudom hogy mennyibe kerül.Szerintem most válassz egy jó nevet,de ne "né"legyél.De ez csak egy vélemény,te tudod.
2011. márc. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok

én tavaly csináltattam és 5000 volt az illeték és csak nekem kellett bemennem a házassági anyakönyvi kivonattal

2011. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyelőre szeretném megtartani a leánykori nevem (júniusban lesz az esküvő). Viszont amikor bejelentettük a házasságot, akkor még férjezett nevet mondtam, hogy úgy szeretném viselni. Mikor kell bejelentenem nekik, hogy mégis megtartom a leánykori nevem?
2011. márc. 31. 13:11
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Őszintén szólva szerintem mindenkinek házasság előtt kellene eldöntenie, hogy melyik név változat tetszene neki a későbbiekben is, de ha sokan ennyire szeretik hányni kifele a pénzt az ablakon, hát felőlem!
2011. márc. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm ez nagyon hasznos válasz volt!
2011. márc. 31. 13:14
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj be,és szólj hogy meg gondoltad magad.Nekem anno azt mondták,hogy bármikor megváltoztathatom,csak szólni kell.
2011. márc. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 31. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!