Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasságkötéskor kinek változo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötéskor kinek változott a neve (ha változott) és milyen formában?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy a törvény már számos lehetőséget kínál, ki melyikkel élt?

A "születendő gyermek neve" rovatba mi került?


2010. dec. 22. 05:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Van "születendő gyermek neve" rovat? Nem is emlékszem ilyenre.

Nálunk én vettem fel a férjem vezetéknevét. Így most a nevem az ő vezetékneve és az én keresztnevem.

Mivel elhagytam a lánykori vezetéknevemet teljesen, így a születendő gyermekünk csak a férjemét kaphatta. Akkor kaphatja az anya vezetéknevét is, ha az anya nevében az még valamilyen formában megmaradt.

2010. dec. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én esetem elég extrém. Annak idején felvettem az első férjem családnevét a saját utónevem elé. A gyerekek is az Ő nevét kapták. Elváltunk, de mivel a nevemet nem lehet megkülönböztetni egy lánykori névtől, megtartottam. Újból férjhez mentem, de a gyerekek kérésére nem vettem fel a férjem nevét, se vissza a lánykorit, hanem megtartottam az előző férjes verziót.

Született egy közös gyerekünk, az Ő neve kötőjeles, az én előző férjemtől kapott családnevem és az édesapjáé, azaz a férjemé összekötve. Azért döntöttünk így, mert bár a babának semmi köze nincs a volt férjemhez, de így hellyel-közzel azonos lett a gyerekek családneve, ezzel is erősítve az összetartozásukat.

2010. dec. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Van születendő gyermek rovat! Én emlékszem megkérdezték,hogy milyen vezetéknevet adunk majd nekik! Nálunk a férjemé lett természetesen! Az én nevem pedig kötőjeles. Az övé meg ugye az enyém. De most pl. egy barátnőm fordítva csinálta. Az ő vezetékneve került előre, a férjé pedig mögé!
2010. dec. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én négy éve mentem férjhez,de én sem emlékszem ilyen rovatra.Kérdésedre válaszolva én felvettem a férjem teljes nevét,...'né lettem,igy a kisfiam a férjem vezeték nevét kapta.Bár ahogy te is irtad rengeteg lehetőség van,csak attól függ hogy házasságkötéskor milyen nevet veszel fel.
2010. dec. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én hagyományosan "né" lettem + a lánykori teljes nevem.
2010. dec. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Első házasságomban xy-né+plusz teljes lánykori név. Második házasságomban megtartottam a lánykori nevemet. Mindenki így ismer. Ebből nem volt probléma, a jelenelegi férjemnek sem volt ellenvetése.
2010. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sürgős volt a házasság anno egy házvásárlás miatt, és már nem lett volna idő új személyit csináltatni, úgyhogy én maradtam aki voltam, de nem örülök neki. Ha majd egyszer csak lesz egy gyermekünk, akkor kötőjellel felveszem a férjem családnevét (jó pénzért :), hogy ezzel is erősítsem a család összetartozás tudatát. Tudom, tudom, hogy nem ezen múlik, de én úgy érzem, hogy a férjemhez és leendő gyermekeimhez tartozom, és már nem a szüleimhez, és ezt szeretném a nevemmel is kifejezni.
2010. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és a gyerek neve a férjem családneve lesz.
2010. dec. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én X-né ZY formátumban vettem fel a férjem nevét. A gyermekek pedig a férjem vezetéknevét kapták simán. Nálunk mondjuk külön fel is hívták a figyelmet, hogy a házasságkötésnél a névválasztás meghatározhatja a születendő gyermekek nevét. Amin ugyan lehet módosítani jó pénz ellenében, de nincs ingyen.
2010. dec. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én x-né yz lettem(férjem vezetékneve né-vel plusz az én teljes nevem).a kisfiunk az ő családnevét kapta.
2010. dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!