Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire "illik" a szülőnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire "illik" a szülőnek kivenni a részét az esküvő szervezéséből illetve az anyagiakból?

Figyelt kérdés
Nyilván anyagiaktól is függ,de nálunk anyukám kikérte magának,hogy segítsen,mert mit képzelek én,majd kifizeti a rokonok kajáját.kb lennének részünkről 15en.másik részről sokkal többen,de úgy gondolom,nemcsak ennyiből áll egy lagzi és azért ne mindent a "gyerek" fizessen már.Ha neki kell valami,akkor arra van,de hogy esetleg erre gyűjtsön eszébe sem jut.Nálatok hogy volt?A párom részéről nem várhatom el,hogy mindent ők álljanak,én meg annyi pénzt nem tudok összegyűjteni,hogy részünkről ne legyen ciki.
2011. febr. 9. 12:25
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
28%
Egy szóval nem állítottam, hogy azok hamarabb válnak, akik nagyobb lagzik csinálnak. Csupán azt, hogy ezen semmi nem múlik a jó vagy rossz házasság tekintetében. Viszont egy szülőnek tudom, hogy nem mindegy, mekkora költségekbe veri magát, - ha hagyja - aztán pedig egy év múlva külön válnak a csemeték. Ha valaki saját költségén meg tudja oldani a felhajtást, akkor csinálja, de ne más bőrére tegye ezt. Ha mégis válnak, akkor legalább a szülő sem ítélheti el emiatt. A feleknek jó előre meg kell állapodni abban, hogy melyik részről mennyit szándékoznak erre áldozni. Senki nem várhatja el a másik fél szüleitől, hogy ugyan annyit fizessenek, mint mondjuk a jobbmódú, netán egyetlen gyerekére áldozó szülő.
2011. febr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
mint már leírtam nem rongyrázás lenne kedves "jóindulatúak",és nem milliós,de azért jól esne ha nem csak az egyik szülő gebedne bele a szervezésbe és a munkába,ha nem a másik is.Nem fogjátok fel,hogy nem csak a pénzről beszélek?nem sokan írtátok,hogy az anyagi dolgokon KÍVÜL miben segítettek,hogyan osztoztak a teendőkben.Az oltogatás helyett ezt fejtsétek már ki légyszi,ne csak a nagyképű lenéző szövegeket nyomjátok,hanem a kérdésre válaszoljatok légyszi.tisztelet persze a hasznos tanácsadóknak:)
2011. febr. 9. 13:23
 23/31 anonim ***** válasza:
62%
Persze, egyáltalán nem kell hogy rongyrázásról szóljon a nagy esküvő ahhoz, hogy baromi sok pénzbe kerüljön, amit viszont sokan nem tudnak előteremteni.
2011. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%
Bocsánat kedves kérdező, de a kérdések főleg az anyagiakra vonatkozott. Természetesen a szervezésben a kisebb anyagi áldozatot hozó fél is részt vehet, de még Te magad is. Megint csak az én esetemet kell felhoznom, mert pl. mi a párommal szint mindent magunk intéztünk. Sütemények elkészítését a két szülő (anyukák) vállalták magukra. Hidegtálakat a férjem szakács rokona vállalta, a hozzá való nyersanyagok árát szintén a két szülő adta össze. A menyasszonyi csokromat a nagynéném rendelte meg, a ruhámat anyukám varrta. Hivatalos ügyeket a párommal ketten intéztük előtte, a meghívókat is mi rendeltük meg és küldtük szét. A vacsorát nagynéném lakásában tartottuk meg. Férjem még az esküvőnk délelőttjén maga rohangált a hidegtálakkal, süteményekkel, hogy minden ott legyen délutánra. Tény, hogy nem a legideálisabb szervezés volt ez ránk nézve, viszont egyik fél szülei sem voltak nagyon leterhelve, és mi ezt sem tudtuk rossz néven venni.
2011. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem arra gondolok,hogy majd a szülők intéznek és fizetnek helyettünk.a nálatok hogy történt kérdésemre szerettem volna (néhányat kaptam is és köszönöm) kapni használható példákat.
2011. febr. 9. 13:51
 26/31 anonim ***** válasza:
83%

Esküvői etikett (Ki mit fizessen?)


Az esküvői költségvetés megtervezése a legelső dolgok egyike, amit meg kell tennetek, miután az esküvő időpontját kitűztétek. Tervezettek bár „csak” hivatalos polgári szertartást követő szűk családi körben történő ünneplést, vagy nagyszabású, világraszóló lagzit, előre jó tisztában lennetek azzal, ki mit és miért fizet a családtagok közül - LEGALÁBBIS HOGY ILLENE.


Ellentétben akár a pár évtizeddel ezelőtti szokásokhoz, most már nincs kőbe vésve az esküvői költségek családon belüli megosztása. Az esküvő finanszírozásának terhe egyre inkább lekerült a menyasszony édesapjának válláról, és a vőlegény családja is kiveszi a részét az esküvői költségekből. A teljes esküvői költség megosztható fele-fele, vagy a két család által meghívott vendégek számának arányában is. Ahogy életkorban is folyamatosan tolódik a házasságkötések időpontja, úgy egyre gyakoribb, hogy mivel maga a jegyespár is önálló keresettel rendelkezik – ők fizetik az esküvő egy részét, vagy maguk állják a teljes lagzi szervezését. Második, ne adj’ isten harmadik házasságkötéskor pedig már kifejezetten nem illik a szülőket terhelni.

Bár az alábbi szabályok már nem oly szigorúak, álljon itt mindenesetre a hagyományos költségmegosztási etikett:


* Menyasszonyi ruha és kiegészítők (kesztyű, fátyol, stb.) - Menyasszony családja

* Menyasszony jegygyűrűje - Vőlegény

* Vőlegény jegygyűrűje - Menyasszony

* Köszönetajándék a koszorúslányoknak - Menyasszony

* Köszönetajándék a tanuknak - Vőlegény

* Menyasszonyi csokor - Vőlegény

* Koszorúslány csokrok, virágdíszek - Menyasszony családja

* Örömanyákat köszöntő virágcsokor - Vőlegény

* Nagymamákat köszöntő virágcsokor - Menyasszony családja

* Kitűzők (vőfély, ceremóniamester, tanú, saját) - Vőlegény

* Esküvői szertartások (házasságkötő terem, templom) és fogadás virágdíszítés - Menyasszony családja

* Esküvői meghívó, kiegészítők (menükártya, ültető kártya, szalvéta, stb.) - Menyasszony családja

* Házassági szerződés - Vőlegény

* Templomi költségek (pl. stólapénz) - Menyasszony családja

* Polgári szertartás költsége - Vőlegény

* Zenészek - Menyasszony családja (és Vőlegény családja)

* Terembérleti díj - Menyasszony családja (és Vőlegény családja)

* Catering - Menyasszony családja (és Vőlegény családja)

* Fotós, videós - Menyasszony családja (és Vőlegény családja)

* Menyasszonyi torta - Menyasszony családja (és Vőlegény családja)

* Köszönetajándék a vendégeknek - Menyasszony családja (és Vőlegény családja)

* Leánybúcsú - Koszorúslányok, barátnők

* Legénybúcsú - Násznagy, barátok

* Eljegyzési ebéd - Menyasszony családja

* Koszorúslányok ruhája - Koszorúslányok (formaruha esetén Menyasszony)

* Menyasszonyi tanú ruhája - Menyasszony tanúja

* Násznagy ruhája - Násznagy

* Vőlegény segítőinek kiegészítője (nyakkendő, kesztyű, stb.) - Vőlegény

* Gyerekek formaruhája - Gyerekek szülei

* Esküvői autó - Vőlegény

* Nászút - Vőlegény

* Utazási költség - Vendégek

* Szállás a városon kívüli vendégek részére - Menyasszony

2011. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is az a szokás (falu), ahogy az egyik válaszadó írta. Szüleiémét nagyszülők, övékét ő szüleik stb (szintén nem volt válás - anyámékén 500!!! fő volt- a 20. szomszédot is meghívták akkoriban). Szóval anyukám nagyon-nagyon készült, születésem óta tettek félre e jeles napra :). Férjem viszont ódzkodott a gondolattól, neki ez nem volt természetes. Én meg őrlődtem, mert anyukám teljesen kiborult, amikor szóba került, h esetleg nem fizethetnek... Aztán megoldódott. Mi fizethettük a saját barátainkat (de csak a felnőtt korban szerzettet, hi-hi-hi, a gyerekkoriakat anyukám elhappolta), a szüleim az én rokonságomat, anyósomék pedig a férjem rokonságát - szóval az ellátás arányosan volt felosztva. A többi ktg-et, mint zenekar, terem, fotós, videós felezték. Valamint a ruháinkat is saját szüleink fizették.

Én is így szeretném majd, ha a lányom sorra kerül. Remélem, nem lesz belőle vita, és megengedi, h segítsünk...

Ja, fentieken kívül: lányos háznál lagzi előtt 3 nappal már sátor volt állítva, h a segítőket (többen hoztak tyúkot, tojást, sütit) megvendégelhessük, ill. bulizzunk közben. Imádjuk a lakodalmakat! :)

2011. febr. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
50%

Én nem szeretném, hogy a szüleim bármit is adjanak az esküvőbe. Úgyis tudom, hogy nagylelkűek lesznek a nászajándékkal (ennyire már ismerem őket). Ezen kívül mindig támogattak anyagilag, meg máshogyan is, én nem várom el, hogy egy fillért is adjanak bele.

Ami segítséget szívesen veszek, hogy bevetik a "kapcsolati tőkéjüket", és próbálnak szerezni olcsó virágost, éttermet, stb.

2011. febr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk augusztusban lesz a lagzink, és a szüleink felajánlották, hogy bedobnak a közösbe bizonyos összeget, aminek persze örülünk, de nem várjuk el. Próbálunk mindent önerőből megoldni, és ha gond lenne, akkor számíthatunk rájuk. Nem is értem az anyukádat, hogy mondhat ilyet :(

A szervezést mi már elkezdtük, anyósom bevállalta a tortánkat, a nagymamák a sütiket, apósom a fényképezést, és a barátaink is jelezték, hogy bármiben segítenek.

Én például az autódíszítést és a dekoranyagokat a barátnőmmel vásárolom, és együtt készítjük el.

Az italokat (bort és pálinkát) a párom kollegái bevállalták, saját termésből.

És ami nekem a legnagyobb segítség, hogy a 10 hónapos babánkra és 8 éves lányunkra bármikor tud vigyázni bármelyik nagymama vagy nagypapa, amíg mi intézkedünk.

2011. febr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
60%
Én nem várom el egyik szülőtől sem, mert nekik is ugyanolyan nehéz megélni, mint nekünk. Tény, hogy sajnálom, hogy nincsennek olyan anyagi helyzetben, hogy ők álhassák nekünk, mint más embereknek, akiknek csak megszületni volt nehéz, de a szülők mindent alájuk raknak. Jó lenne ilyen könnyű helyzetben lenni, de tudom, hogy nem tellik rá. Mindenesetre a szándék meg van bennük, hogy segítsenek, annyival, amennyivel tudnak, de nem várom el, hogy beleszakadjanak. Felnőtt emberek vagyunk, dolgozunk, azért vagyunk már annyira felnőttek, hogy ez elsősorban a mi kötelességünk. Rég elmúltak már azok az idők, hogy a szülőknek kell fizetni az esküvőt. Azért nézzük már meg, hogy azóta mennyit változott a világ! Régen olyan fiatalon házasodtak, hogy szinte még gyerekek voltak. Lehetetlen volt, hogy ők állják a saját esküvőjüket. Ezért kialakult az a hagyomány, hogy a szülő állta, de ők jobb esetben már egész életükben a gyerekük kiházasítására gyűjtögettek. Manapság ez már nehezen megoldható.
2011. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!