Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire "illik" a szülőnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire "illik" a szülőnek kivenni a részét az esküvő szervezéséből illetve az anyagiakból?

Figyelt kérdés
Nyilván anyagiaktól is függ,de nálunk anyukám kikérte magának,hogy segítsen,mert mit képzelek én,majd kifizeti a rokonok kajáját.kb lennének részünkről 15en.másik részről sokkal többen,de úgy gondolom,nemcsak ennyiből áll egy lagzi és azért ne mindent a "gyerek" fizessen már.Ha neki kell valami,akkor arra van,de hogy esetleg erre gyűjtsön eszébe sem jut.Nálatok hogy volt?A párom részéről nem várhatom el,hogy mindent ők álljanak,én meg annyi pénzt nem tudok összegyűjteni,hogy részünkről ne legyen ciki.
2011. febr. 9. 12:25
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
45%
Én mint szülö a kis esküvöt tartom elfogadhatónak, és ha a gyerekem nagy lakodalmat akar, akkor azt a saját költségére tegye, ne az enyémre. Ugyanis hogy valakinek a nagy felhajtás a fontos, azzal nem értek egyet, az esküvö KÉT EMBER MAGÁNÜGYE és ehhez nem kell a rongyrázás.
2011. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%

Mindenki addig nyújtózkodjon, míg a takarója ér. A szülőktől nem kellene elvárni, hogy komoly kiadásokba verje magát egy esküvő miatt. Nagyon komoly érvágás ez manapság sok családban. Párodék szüleivel is már időben kell egyeztetni, hogy a Te részedről nem kívánnak komolyabb kiadások erre a célra áldozni, ezért tőlük sem vártok hasonlót. Ha ennek ellenére ők mégis bevállalják a felhajtást, akkor tegyék, de ennek tudatában.

Én is férjhez mentem 30 évvel ezelőtt. Egy hidegtálas állófogadást rendeztünk a két család összefogásával, viszonylag szűk családi körben. Nem ezen múlott a házasságunk, azonban rengeteg példát mondhatnék, akik százezreket áldoztak az esküvői cécóra, aztán rövid időn belül válás lett belőle.

2011. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
Ez szerintem családonként változik, nekünk anyámék nem fizettek semmit, mindent saját gyűjtött pénzből álltunk, meg az ajándékpénzből fizettünk ki. Azért ha a szülő megteheti, segítsen. Én nem kértem semmit, bár fel sem ajánlották, de akkor borzasztó rosszul esett, hogy nem kaptunk tőlük még ajándékot sem, nemhogy segítséget, bár ezt lehetett tudni már előre, mivel anyám 2 héttel a lagzi előtt megkérdezte, hogy nem e vennék neki egy ruhát, amit felhúz majd. A bátyámék 5 évvel előttünk házasodtak, nekik kifizették a vendégek felét.:(
2011. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, ellenkezőjére is van példa (pl.szüleim), baromira nem ettől függ, kár ezt ide keverni.
2011. febr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
58%
utolsó előtt bocsánat
2011. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%

Na már megint kezdődik a kis lagzisok, meg a nagy lagzisok vitája! Igaz, hogy nem is erről van most annyira szó!

Mindenki magánügye, hogy kicsit vagy nagyot csinál. Ha van rá pénz és szeretné legyen nagy. Ha nincs,akkor legyen kicsi.

Az meg ismét egy általánosítás,hogy azok hamarabb válnak, akiknek nagy lagzija volt!

2011. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal,hogy a pár fizesse az esküvőt,de abba nem ahogy írta itt a vége felé vki hogy a nagy esküvő rongyrázás...stb...

Abszulút nem vagyok kiéhezve arra hogy engem nézzenek 120an,nem vagyok rá hogy rólam beszéljen mindeki,a nagy esküvővel amit tervezünk nem az a célom hogy mindenkinek megmutassam hogy "bizony én férjhez megyek"

Sőt elárulom neked a párom sem ilyen és mégis ő ragaszkodik férfi(!) létére hogy nagy lagzi legyen 130fővel.Ő szeretné együtt látni a családot hogy legalább akkor mindenki találkozzon a másikkal és legalább egy kicsit tudjon beszélni régi messze élő nem látott rokonokkal.Én is kis esküvőt szerettem volna nő (!) létemre,de mivel a párom ezt szeretné megteszem érte...

Egy nagy esküvő nem feltétlenül a rongyrázásról szól.

2011. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
88%
És azért van aki nem mutogatásnak fogja fel a lagzit, hanem egy ünneplésnek a barátaikkal és a családtagokkal!
2011. febr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
75%

13:04-es vagyok!


Azt próbáltam megfogalmazni sorokon keresztül amit a 13:07es!

2011. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
92%
Én biztos, hogy egy szót se szólnék érte, ha maguktól nem ajánlják fel, de rosszul esne, ha le se tojná, hogy a lánya férjhez megy (és tudom, hogy nagyon is megtehetné anyagilag). Nálunk mindenkinek "rongyrázás" nélküli, de hagyományos falusi nagy lagzija volt 100-120 fővel, nem voltak lufik, virágdíszek, tüll, extra meghívó, stb. de ott volt az összes rokon, barát, és ez egy nagyon jó és szép ünnep (nagyon szeretem a lakodalmakat), ahol összejöhet a tágabb körű család, én még itt nem tartok, de csodálnám, ha nem akarnának segíteni, tekintve, hogy a szüleimét, a nagyszüleim fizették, a nagyszüleimét a dédszüleim és így tovább (és egyik sem vált el, boldogok voltak), a család oldalágain is így szokás nálunk, de ha maguktól nem mondanák, biztosan nem szólnék érte semmit, de megjegyezném az biztos.
2011. febr. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!