Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire "illik" a szülőnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire "illik" a szülőnek kivenni a részét az esküvő szervezéséből illetve az anyagiakból?

Figyelt kérdés
Nyilván anyagiaktól is függ,de nálunk anyukám kikérte magának,hogy segítsen,mert mit képzelek én,majd kifizeti a rokonok kajáját.kb lennének részünkről 15en.másik részről sokkal többen,de úgy gondolom,nemcsak ennyiből áll egy lagzi és azért ne mindent a "gyerek" fizessen már.Ha neki kell valami,akkor arra van,de hogy esetleg erre gyűjtsön eszébe sem jut.Nálatok hogy volt?A párom részéről nem várhatom el,hogy mindent ők álljanak,én meg annyi pénzt nem tudok összegyűjteni,hogy részünkről ne legyen ciki.
2011. febr. 9. 12:25
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%
Hagyományosan az örömszülők fizetik, a nászajándék/pénz meg a fiataloké.
2011. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején mindent mi fizettünk az esküvővel, lagzival kapcsolatban. Mondjuk az én szüleim már nem élnek, anyósomék meg nem tehették meg, hogy anyagiakkal beszálljanak. Ezért csak "kiscsoportos" lagzi volt, anyósoméknál a kertben, sörsátorral, király hangulatban. Viszont az összes kaját és sütit (kivéve a menyasszonyi tortát) anyósom készítette. Nekünk ez sokkal többet jelentett, mint ha beleadott volna félmilliót.
2011. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban függ a szülők anyagi helyzetétől.

Én például sosem várnám el egyik részről sem, hogy fizessék az lagzit. Manapság a nagy lagzi luxus, ha nem tudjátok előteremteni azt akkor legyen kisebb lagzi.

2011. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Szeintem ez kizárólag anyagi helyzet függő.Nekem a szüleimnek nincs pénzük,így ha egyszer össze akarnánk házasodni (már külön élünk évek óta,gyerekünk is van) akkor kis esküvőt tartanánk,mert minket sem vet fel a pénz,az meg eszembe sem jut,hogy a szüleimre terheljem azt,ami az én "dolgom".Ha nem futja,hát nem futja.
2011. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

illik-nem illik,egy forintot se várok egy se az én se a párom szüleitől


alapból nem akarok nagy felhajtást,meg meghivni boldog-boldogtalant,szűk család,1-2 barát,és kész

mi fizetjük,bár ismerve a szüleinket akkor nászajándékba megkapjuk amit erre szántak


de hogy olyan hozzáállás ami neked van,hogy márpedig kell...én elsüllyednék...

2011. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
88%

A hagyomány szerint a szülők felesbe fizetik a lagzit,de hol van ez a hagyomány már a mai világban??!!

Én is készülök a lagzinkra,de együtt a párom és én gyűjtünk rá.Úgy indultunk neki hogy mindenképp mi fizetjük.Nem várhatjuk el hogy a szülők kifizessenek 500-500.000Ft-ot.

Persze,az más ha majd odakerülünk és azt mondják szeretnének beleadni valamennyit.Ha ragaszkodnak hozzá elfogadjuk,de akkor sem hagynánk hogy az egészet fizessék.Mi nem fogunk célozgatni rá,hogy adjanak bele,nem fogjuk a témát felhozni.

2011. febr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk felesben fizették a szülők, holott tőlünk kb. 20-an voltak a 120-ből. Mégsem jutott eszébe apuéknak, hogy jó, akkor mi csak 20 ember kajáját fizetjük. Azt mondta,hogy az ajándékok is közösek lesznek és nyilván nem fogjuk elkezdeni válogatni,hogy jó, ezt az én rokonaimtól kapjuk, ezt meg a tieidtől!

Bár mi az esküvő után visszaadtuk mindkét családnak a pénzt. Nem akarták elfogadni, de szó sem lehetett arról, hogy ne adjuk vissza!

2011. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
mi gyűjtöttünk rá. nem vártuk el, hogy szülők fizessék.
2011. febr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
szó nincs arról,hogy elvárjam,hogy mindent ők fizessenek.és nem is konkrétan csak a pénz volt a kérdés.De mégiscsak hülyén néz ki,hogy az anyósomék segítenek jobban,anya meg azt mondja nem érdekli.az egész életében ennyit kellene tennie értem,hogy egyszer az életben gondoljon rám és segítsen.ha olyan anyám lenne aki világ életében imádott volna és meg tett volna értem mindent,akkor másképp állnék hozzá,de még arra sem képes,hogy segítsen bármiben.anyósom levágja az állatokat,készíti a kaját,segít intézkedni és anyagilag támogat,anyám meg semmit sem segít.Nos ezért kérdeztem,hogy ki miben veszi ki a részét.Azért valljuk be,ha lenne miből,de mégsem teszi,akkor az furcsa dolog.ha nekik kellett bármire,mert nem akartak apával pénzt levenni a kártyáról,akkor én mindig adtam.ha megteheti,de nem akar segíteni az sztem nem szép dolog.nem milliókat kérek,de nemcsak kaja kerül pénzbe.
2011. febr. 9. 12:53
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Férjem részéről voltak 310-en (olasz, és ezzel mindent elmondtam :D), az én részemről 50en.

Anyósék nem akartak abba belemenni, hogy anyuék egy vasat is adjanak bele, nem még a felezésbe. Anyuék nem akartak belemenni, hogy anyósék fizessenek mindent. Férjemmel nem akartuk, hogy a szülők fizessenek mindent. Összegezve: senki nem akarta, hogy a másik fizessen :D


Végül anyósék és anyuék feleztek, de úgy egyeztünk meg (mivel mi rosszul éreztük magunkat férjemmel a költségek láttán), hogy egyharmadát mi, másik harmadát anyuék, harmadik harmadát anyósék fizették.

Így teljesen elkerültük a konfliktusokat, és anyós-anyu is csak annyira szólt bele a dolgokba, amennyire pont szükségem volt :)

2011. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!