Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A vidéki lagzik jobbak mint a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vidéki lagzik jobbak mint a Pestiek? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Eddig 3 vidéki, és 2 Pesti lagziban voltam. A vidékiek sokkal jobban elengedték magukat, mulattak. Hihetetlenül jó volt.

A Pestin meg alig volt hangulat. Igaz ott az egyiken elrontott mindent, hogy a vőlegény+ a haverjai éjfél körül tiszta részegen felmentek a színpadra, elvették a zenésztől a mikrofont, és kb 2 órán át óbégattak...Addigra szinte mindenki hazament. Meg ott nem is volt semmi mulatós zene, mert ők azt nem szeretik; nem volt vőfély, mert nekik ne dirigáljon senki.


Nektek mi a tapasztalat? :)


2011. jan. 29. 00:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez társaságtól is függ.

Mi vidéken tartottuk, mindent mi szerveztünk, meg a szülők, rokonok, barátok, ismerősök, ők főzték a kaját, sütötték a sütit, egy kisebb, de nagyon jó, bulizós társaság volt a lagzin. Eleve nem egy túlfeszélyezett bulit akartunk. Vőfély sem volt, minden program spontán jött. Annyira jól sikerült az egész, mindenki nagyon-nagyon jól érezte magát. :)

2011. jan. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szintén így gondolom, eddig sok-sok falusi lagziba voltam, és volt nagyobb városi is (nem Pest), de az valami borzalom volt, kocsiból ki, kocsiba be, egész éjjel ilyen elcseszett rádió zene ment, odamentem a zenekarhoz kérni egy csárdást (néptáncos vagyok és falusi) erre közölték, hogy a menyasszony szigorú kérése volt, hogy nem játszhatnak semmi mulatóst, csárdást sem, vőfély természetesen nem volt, de ez még nem lett volna baj, de jöttek a hülye játékaik a haveroktól, almával a fejek között táncolni, kivágott kenyérhéjba táncolni, csoda, hogy menyasszonytánc volt, gondolom csak az örömszülők unszolására, fél 3kor hazajöttünk, ugyanakkor volt olyan falusi lagzi, ahonnan reggel, világosba jöttünk haza (pedig én még gyerek voltam), volt vonulás a faluban, gyönyörű kikérő (elsírtam magam rajta), normális zenével, aztán a vendéglőbe kocsikkal, végig dudálta mindenki az utat, volt fűrészelés, pénzsöprés, menyasszonyszöktetéssel, szakácstáncal, persze egy normális nem gagyi netről tanult szövegű vőfély kell a hülye játékok és versikék nélkül, imádom a jó falusi lagzikat.
2011. jan. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

00:28 vagyok

A szüleimnek sátoros lagzijuk volt (igaz vőfély nem volt) de ott is megvolt minden szokás tartva, ma is!!! emlegetik a rokonok micsoda fergeteges lakodalom volt. Még másnap délután pakolás közben is táncoltak. :)

2011. jan. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%

Én kifejezetten nem szeretem a vidéki lagzikat, Pestin meg még nem voltam :D

A mulatós zenétől és a vőfélyektől falra mászok.


Amikor férjhez megyek nem akarok lagzit több okból se. Sok pénz, ha jól akarom érezni magam, akkor a vidéki lagzikhoz szokott rokonaim hallgathatom, hogy milyen borzalmas volt, ha olyat tartanánk ami nekik tetszene az drága is lenne és nem is érezném jól magam. Duplán rossz.


Terv szerint nagyon szűk családdal vacsora és kész, az esküvő se lesz nagyobb felhajtás.


Lehet csak én hallgattam borzalmas vőfélyeket, de ahol eddig voltam ott kb. az volt a lényege, hogy egész este és esküvő előtt erőltetett "poénokat" mondott, amik többnyire arról szóltak, hogy este jól megrakják az újdonsült feleséget, aztán majd szüli rakatra a gyereket és ellátja az urát élete végéig szolgaként. Máshol lehet mások, nekem erre nincs szükségem, itt pedig ez lenne.

2011. jan. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
* mulatós zene alatt nem a csárdást és hasonlókat értem, azokkal nincs bajom
2011. jan. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Akkor rossz vőféllyel találkoztál, az ilyenektől én is a falra mászok, borzalmasak valóban, a neten láttam ilyeneket. Látszik, hogy halvány lila f. sincs a hagyományokról, szokásokról, vagy esetleg igazi vőfély szövegekről, hanem a netről betanult borzalmakat mondják, idióta játékokkal fűszerezve, bőgatyába...vicc az egész.

A mulatós zene, amit nálunk falusi bálokban, lakodalmakban játszanak pl. ez (ebbe belevehetjük a csárdást és a verbunkot is):

http://www.youtube.com/watch?v=nzI3oazj4LY&feature=player_em..

http://www.youtube.com/watch?v=TccbMVN6CRY

http://www.youtube.com/watch?v=Ko5UMld8xYI (verbunk)

Én mulatós zene alatt, nem bunyós pityus és mc hawer tuc-tuc gagyi zenéjét értem, hanem az ilyen vidéki bálos, lakodalmas zenekarok, szintetizátoros, trombitás, szaxis zenéjét.

Tény, hogy aki nem ebben nő fel, nem jár havonta bálba (falusi), az nem úgy tekint rá, bár nekem sok városi ismerősöm kijár falusi bálba, mert nem szeretik a discot inkább erre buliznak. De a szalagavatómon anno hasonló mulatós zene volt, az osztálytársaim nagy része (nagyvárosiak és nagyon kis falusiak) körbe-körbe futottak! csárdás alatt, és hát valami borzalom volt amit műveltek, még keringőzni sem tudtak.

00:28, 00:32 falusi néptáncos vagyok

2011. jan. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem hallgattam végig mindet (lefáradtam tanulásban és sietek aludni), ami számokat felismertem, azokat konkrétan nem csípem, viszont az előadásmódjuk miatt tetszik, így ha ez lenne az egyetlen akadálya egy lagzinak, akkor ilyen előadással kilőve a falramászok probléma (kivéve a jó asszony mindent megbocsátós számot, azt akárki akárhogy adja elő megőrjít). Itt szaxofonost nem is láttam még lakodalmakon, szinte csak szintist látok mindenütt.
2011. jan. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Én voltam már mindkettőben, igaz vidéki lagziban többször! Nekem a pesti is tetszett! Persze szerintem ez nagy részt társaság függő is! Nem volt az az "ereszdelahajamat" buli, de jó volt!
2011. jan. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és a dalokat is. Na igen, ez igazi lagzis zene. Az a baj, hogy ha beírom hogy mulatós, akkor a legtöbb esetben ezeket a "trendi" tuctuc mulatósokat adja ki...Ezeket utálom. (Nem is tudom ki igényli?) Múltkor láttam azt az együttest a Fásy mulatóban akik azokon a bizonyos lagzikon voltak, és elszomorodtam. Régen hagyományos dalokat adtak elő, most meg tuctucok lettek...


A vőfély dolog meg sztem olyan, hogy előtte gondolom megbeszélik, hogy mi legyen. Ahol én voltam falusi lagziban, ott a vőfély nem csináltatott hülye feladatokat, csak ugye kikérte a menyasszonyt, elmondott néhány verset (pl a szülőktől való búcsúzkodást, vagy mikor bevitték a kajákat, meg ilyesmi) de játékok nem voltak. Szerintem azért jó ha van vőfély...Jó, mondjuk ha 20 vendég van, akkor nem kell, de mikor már 100 ember, ahhoz nem árt. És amúgy én is Pesti vagyok félig (anyum falusi, ezért a családom nagy része is) dehát én imádom a falusi dolgokat.


Ha egyszer lesz lagzim (bár nem úgy állok...) akkor én is ilyet szeretnék. Számomra az az igazi.

2011. jan. 29. 10:16
 10/15 anonim ***** válasza:
imádom, hogy Magyarországon minden ami nem Pest az vidék... Amúgy szerintem a társaságtól függ voltam már jó pesti és jó vidéki lagziban is
2011. jan. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!