Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg túlzás az uszályos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg túlzás az uszályos esküvői ruha?

Figyelt kérdés

Ez amolyan kislánykori álom nálam, hogy a nagy napon uszályos ruhám legyen, azonban itt olvastam egy-két kérdésnél, hogy azt giccsesnek tartják.Szerintem pedig hagyományos (régen arisztokráciának volt ilyen, a családom is ebből a rétegből származik)...

Linkelnétek képet, hogy milyen uszályos ruhákat tartotok szépnek? Köszi!


2011. jan. 26. 14:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak divatos, uszályos ruhák, nekem is mutogattak a kölcsönzőben. Én praktikus okok miatt nem ilyet választottam, amúgy tetszenek.

Az, hogy ki mit tart giccsesnek, nézőpont kérdése. Akármilyen ruhát választasz, mindenkinek úgysem fog tetszeni.

A lényeg, hogy neked tetsszen és jól érezd magad benne!

2011. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Sztem gyönyörű. Utána pedig fel lehet csatolni, senki nem látja az uszályt. Nekem hosszú fátylam volt, és gyerekek hozták utánam. Ha giccses ha nem, én odáig voltam érte. És ez a te esküvőd, a TE álmodat valósítsd meg benne, mert egész életedben ere fogsz emlékezni. :)


[link]


itt van egy pár szép

2011. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

[link]


[link]

[link]


mondjuk én nem vennék fel ilyet,mert félnék,hogy pofára esnék benne...

2011. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi! :D

És szépek nagyon ezek a ruhák, én beléjük vagyok esve!

Esküvő úgyis olyan lesz, hogy nem falun, ahol sokat kell benne menetelni, hanem autóval mennék, mindössze néhány lépést kell benne menni a polgárihoz és a kápolnában is, mert egy vadászkastélyban tervezem, ahol van kápolna. =)

2011. jan. 26. 14:36
 5/21 tetris ***** válasza:

Az uszályos ruha elég fárasztó lesz, ha a nagy napon éppen locs-pocs idő lesz!

Azt is meg kell tanulni már jó előre, hogy az ember lánya miképpen közlekedjen benne. Mert ha ne adj isten beleakad vlamibe, vagy ha egy ügyetlenkedő vendég rálép, le is szakadhat.

2011. jan. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szép és nem giccses és semmi tulzás nincs benne, de fontos, hogy lecsatolható legyen, nekem a hosszú fátyol is nagyon tetszik.

Pl. ezek gyönyörűek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



1860-as 1870-es évekből való menyasszonyi ruha

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

A 3.,4. linkes ruha nem az amit belinkeltem azok eltűntek, de megpróbálom újra:

[link]

[link]

2011. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

bocsi...most meg már megint azok a ruhák látszanak...

egyébként számomra az ilyen uszályos, hosszú fátylas ruhához, hozzátartozik egy normális kesztyű is, könyék fölé érő, rendes ujjakkal.

2011. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem túlzás, szerintem is gyönyörű, királynővé teszi a menyasszonyt, számomra szinte kötelező tartozék.


Egyébként régen nem csak az arisztokratáknak, hanem a polgárságnak lehetett uszályos ruhája, ha megtudta fizetni (a 19. század második felében a megjelenik a nagypolgárság), mivel a világi divatot követték többnyire, volt olyan időszak a 19. században amikor eleve nappali divathoz is hozzátartozott a rövid uszály, a magyar nemességre egyébként jellemző, hogy a 19. század közepén magyarosan, díszmagyarba öltözködik, ennek fazonja, formája a világi divatot követi szintén, de magyaros elemekkel. A menyasszonyi ruhák régen (19.sz.), nem ilyen ujj nélküli és nyitott dekoltázzsal rendelkező ruhák voltak, azokat csak éjjel estélyre, bálba húzták, a menyasszonyi ruha díszesebb "nappali" ruha volt, uszállyal, fátyollal, koszorúval, stb.

Itt tudsz erről többet olvasni, ha érdekel (én főként a 19. századi divattörténettel foglalkozom hobbiként):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

2011. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Túlzásnak nem túlzás semmi! Abban legyél amiben csak szeretnél. De. A probléma az, hogy ezekben nem lehet mozogni :( csak addig oké amíg megáll benne a modell, hátul szépen elegyengetik neki a ruhát, és lefotózzák (vagy amíg Lady Diana végig sétál benne a Westminster apátság széksorai között).

Nekem egy olyan ruhám volt, ami modern, de mégis lelógott egy picit hátul. Triplaöltésekkel dupla gombokat raktak fel hátra nem egyet, hogy azzal fel lehessen gombolni táncnál. Na most 5 perc alatt szakadt le a felső gomb, utána már csak az alsót tudtam használni. A ruha így is úgy is, akárhogy tűztük fel, egy pár centit lelógott hátul. Még erre a pár centire is 5 percenként léptek rá a vendégek az étteremben, kivétel nélkül mindenki. A végén már nagyon vártam, hogy végre átöltözhessek, a ruhám alja szürke volt, és lógott... ez volt a ruha egyébként:

[link]

2011. jan. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!