Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek se lenne helyénvaló?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek se lenne helyénvaló?

Figyelt kérdés

A párommal már elég rég óta vagyunk együtt, én jövőben végzek az egyetemmel(remélem), neki pedig még akkor lesz 3 éve hátra (orvosi).

Egyetem után szeretnénk összeköltözni, és mivel elég rég együtt vagyunk szépen-lassan azért összeházasodni is...

Egyszer kérdezték, hogy mi a tervünk, és csomóan megszóltak, hogy míg a párom egyetemista milyen már, hogy összeházasodunk? Most komolyan ez a legnagyobb gond? Ha még úgy vesszük neki nem csak az a három, hanem még plusz 4 éve van hátra...hova mind várjunk? Jó hogy nem 1o-13 év kapcsolat után házasodunk össze...

Ti mit gondoltok erről?


2011. jan. 25. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Én is egyetem alatt esküdtem a Férjemmel. Jó volt a diplomát már az új nevemre kapni :) Szerintem ebben semmi rossz nincs. Akkor mi már 5 éve együtt voltunk, abból egy évig jegyességben.
2011. jan. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Én nem házasodnék egyetem alatt, ennek ellenére semmi kivetnivalót nem látok abban, ha valaki így tesz.
2011. jan. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem még van 2 évem az egyetemből (6 éves), de májusban férjhez megyek. Nincs ezzel semmi gond szerintem :)

És tényleg egyszerűbb a diplomát eleve a férjezett névre kérni, mint utólag variálni vele (bár nálunk eléág sokan meghagyják a lánykori nevüket az egyszerűség kedvéért).

2011. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel nincs semmi baj,de azért az orvosi nem egy könnyü dolog és ráadásul hosszu.Én kórházban dolgoztam mint műtős asszisztens és azért láttam hogy elég keveset keresnek,alig engedik dolgozni őket,részedről hatalmas kitartást igényel majd a dolog.Abban a 4 évben amikor rezidens lesz,hát nem sokat engedik dolgozni a fízetésük meg siralmas,én többet kerestem mint egy kezdő orvos.Nem azért mondom mert rosszat akarok,de ezek a tények és jobb ha felkészültök rá hogy itthon nagyon kevesset fog keresni ahhoz képest hogy mennyit tanult érte.Én külföldön gondolkodnék a helyetekben,mert itthon egy vicc az egész amit szerencsétlen orvosok kapnak.Milyen orvos lesz amúgy?
2011. jan. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
Ha elég erősnek érzitek a már nem is olyan friss kapcsolatotokat, akkor nem hiszem, hogy figyelembe kellene venni a házassági tervetekre tett megjegyzéseket. Igazából ezt Nektek kell érezni, hogy megérettetek-e erre. Azért figyelembe véve a manapság nagy százalékban történő válásokat, már kezdem én is megértőbben elnézni a papír nélküli élettársi kapcsolatokat, legalábbis néhány éves próbaidőre. Sajnos manapság sokkal könnyebben adják fel a házasságokat - különösen a kellő tolerancia hiányában.
2011. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten úgy gondoljátok, hogy a kapcsolatotok megérett a házasságra, akkor jöhet az esküvő. Nem múlik azon, hogy megvan-e a diploma, vagy tanultok még.

A döntéseteket pedig nem illik megkérdőjelezni, pláne ennek hangot is adni. Ez a "megszólók"-ra vonatkozik.

2011. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Hát én annyiból nem mennék bele (bár sehogy leginkább), hogy tanulóként nem hiszem, hogy sok jövedelme, keresete van, se az esküvői, se a későbbi költségekhez nem tud hozzájárulni. Az én egómat eléggé bántaná a dolog, még ha látszólag bele is törődnék esetleg, meg egy vita esetében minden családban előkerülnek az anyagiak, és csodás lesz, mikor a fejéhez vágod, hogy bezzeg mikor eltartottalak... stbstb.

De ha neki jó így, esetleg anyuciék pénzelik (orvosoknál még ugye ma is szép számmal vannak ilyenek), akkor ne mások véleménye befolyásoljon.

2011. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Én semmi kivetni valót nem látok ebben, sok éve vagytok együtt, miért ne házasodhatna az egyetem alatt is, ennyi év után szeretnétek magasabb szintre emelni a kapcsolatotokat, nem "vad"házasságban élni tovább, ez inkább becsülendő dolog, feleslegesnek tartom a még 4-5 év várakozást, eléggé ismerhetitek egymást ennyi év után, hogy tudjátok mit akartok. Károgókkal ne foglalkozz.
2011. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Az esküvőt amúgy a szülők állják a hagyomány és szokás szerint, persze lehet ettől el térni, de itt vidéken még így szokás, az ajándékpénzt meg természetesen az ifjú pár kapja a közös jövőhöz. [link]
2011. jan. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönök minden választ, néhányra reagálnék is...

Köszönök minden választ.

számomra nem kérdés a házasság intézménye...én hiszek benne, és mindketten fontosnak ítéljük meg, szóval ezzel kapcsolatosan az ellenvélemények nem nagyon érdekelnek:)

Amúgy nekem a diplomámon NEM a férjezett nevem lenne, mivel EGYETEM UTÁN lennék én már az esküvőkor.(a párom lenne még egyetemista...)

11:12

Tudom, hogy mennyit keres egy rezidens orvos, hát elég vicces, egy banki takarító többet keres...:-S

Külföldben nem tudunk egyelőre gondolkodni...a párom mondjuk nem is nagyon menne (akkor a tandíjat vissza kéne fizetni az államnak ami szép összeg...)

Aztán azzal is tisztában vagyok, hogy nagyrészt nekem kéne álljam a költségeket, beszéltünk erről, nem újdonság. Én szívesen állom, főleg ha lesz miből:D Nálunk minden közös, nincs enyém, tiéd. Szóval pár évig lennék én az eltartó, természetesen ez piszkálja a párom csőrét, de nem tehet semmit:P


11:35

Nálunk nincsenek hánytorgatások ilyen téren...sosem hánytorgattam semmit és ő sem, pedig már kaptam egyet s mást tőle, tőlük, a családjától. Nem vagyunk azok az alacsony iq szintű emberek akik az első haraggal mindent egymásnak fejének vágunk...

Egyébként a párom jól tanul, tandíj-nélkülin van, ösztöndíjas, igaz, hogy a szülei támogatják, de nem-e kéne még dolgoznia is? (amúgy ha 1-2 év múlva lesz lehetősége biztosítlak, hogy fog dolgozni) Nem szeretem az ilyen megnyílvánulásokat.



Szerintem házasodni nem 1o év együttélés után kell, akkor már feleslegesenek és illúziórombolónak tartom. Csak azok várnak a házassággal akik nem biztosak magukban. (természetesen most nem arra utalok, hogy 1 éven belül kell házasodni, a szerintem optimális 4-5 évre gondolok)

2011. jan. 25. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!