Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Házasság esetén mindennek a fele a házastársé?
A közösen vásárolt lakás tulajdonjogát célszerű közösbe íratni, egymás között megegyezés kérdése, hogy ez fele fele legyen, vagy az esetleges anyagi hozzájárulás függvényében más. A fenti link alatt elolvashatod, hogy mi számít közös illetve közös vagyonnak. Nincs olyan szabály, hogy 5 év után minden közössé válik. (szép is lenne ha 5 év házasság után meg lehetne szerezni annak a lakásnak a fele tulajdonjogát mai sosem volt az enyém) Van egy 15 éves szabály, de ingatlanra az sem vonatkozik. Pl. ha valaki hozott a házasságba egy bútort vagy más berendezési tárgyat és azt eladjátok az áron vásárolt másik használati tárgy 15 év házasság után közössé válik.
Családjogon beszéltünk erről a dologról és a családunkban is most zajlik egy válás és ügyvéd mondta.
Első válaszoló
Kedves 2.!
Az államkincstár honlapján melyik menü pont alatt tudok a házasság alatt szerzett vagyonról tájékozódni?
Szóval akkor célszerűbb ha ragaszkodom hozzá, hogy az én nevem is szerepeljen a tulajdon lapon?
Mert ha nem ragaszkodom hozzá, és történik valami, pl külön megyünk, és addigra lesz egy kisbabánk, akkor én mehetek a híd alá?
Kedves Kérdező!
Ügyvéd vagyok, a válaszom a következő:
1.) ha együtt vesznek lakást, természetes, hogy mindkettejük neve szerepel a tul.lapon (1/2-1/2 arányban), ez így szokás.
2.) Ha nem közös pénzből veszik a lakást, hanem valaki ajándékba kapja a pénzt, az nem válik közös vagyonná soha (nemcsak 5 év múlva nem, hanem később sem), ugyanúgy a házasság alatti öröklés sem (és az öröklésből származó pénzösszeg sem, illetve az sem, amelyet ebből az illető magának vásárol).
Köszönöm szépen a válaszokat!
Tehát akkor sem lesz közös, ha most vagyunk házasság előtt, és szertnénk lakást venni, amit ugye saját erőből nem tudnánk, ezért após segít anyagilag.
És mivel ő fog segíteni anyagilag, nem tudom, hogy mit mondjak, vagy hogy mondjam, hogy az én nevem is szerepeljen a tul.lapon...
Mert ezk szerint nem lesz közös, ha már a későbbiekben megesküszünk, és fizetem én is a törlesztőt..
Vagy lehet ilyen papírt kötni, írni, h ha történik valami, akkor én a bele fizetett pénzt vissza kapom?Ebben az esetben nem muszály, h az én nevem is a tul lapon legyen, meg az anyagi vonzatát visszakapnám.
Vagy milyen arányban legyen a nevem a tul lapon?
Pl.:80 neki, 20 nekem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!