Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a velemenyetek a rongyrazos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a velemenyetek a rongyrazos eskuvokrol? Ti mennyit adtok/fő?

Figyelt kérdés

/fő a kérdés.


Megyünk ilyen esküvőre, elég puccos a hely, egy barátnőm a menyasszony. És nem tudom mennyit kéne vinni.



júl. 7. 10:23
A kérdező szavazást indított:
5000/fő
10000/fő
20000/fő
30000/fő
40000/fő
50000/fő
26 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Mi két hét múlva megyünk egy barátoméra és kettőnkre 50.000-et gondoltam... nem alszunk ott, remélem a fogyasztásunkon felül még egy kevéssel hozzá tudunk járulni, ennél többet nem akarok adni. 27N
júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Több összetevős a dolog.

Egyrészt annyit adj, ami nem vág a földhöz. Másrészt azért a nasznepnek nem kötelessége a pár rongyrázását finanszírozni.


Egy átlagos esküvő nagyjából 20-30 ezer Ft/fő manapság.

júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak attól függ, hogy az adott helyen mennyibe kerül egy vendég (kb. attól valamivel többet illik). Ha nagyjából tudjátok a menüt, akkor az már egy jó kiindulópont lehet.
júl. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Egyfelől annyit, amennyi Neked belefér, viszont tényleg van egy ilyen, hogy annyit azért illik amennyibe Te kerülsz a párnak, ha belefér akkor kicsit többet.


Egy átlagos esküvő vacsoraköltsége 30-40.000 Ft ma Magyarországon köszönhetően részben annak, hogy a drága vezetés ott szívatja a vállalkozókat ahol csak lehet, szóval én ezzel az összeggel számolnék per fő.

júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindig saját pénztárcához mérd, amúgy ha telik rá, akkor úgy illik, hogy a fogyasztásotokat álljátok. Tudni kéne kb. mennyi a 2 főre eső kaja-pia, annyit adni. Rongyrázós helyen drága.
júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Azért hogy az első azt írta, 25 ezer ft/fő, a második meg hogy 20-30 ezer ft/fő, az itt nem elég. Max olcsó, vidéki helyeken jön ki ennyiből a vendég. Városokban, drága helyeken 30 ezer fölött van, tehát 40 ezer ft/főt illik adni.

Székesfehérváron házasodtam tavaly ott is 30+ ezer ft/fő volt... Nekünk 1-2 vendégen kívül mindenki bőséggel adott, így "jól jártunk". De amúgy, sokaktól hallottam mikor még csak szerveztem az esküvőmet, hogy a nászajándék csak a felét fedezte nekik, úgyhogy erre számítottunk, de hála égnek nem ez lett. Mondjuk, nekünk csak a kaja volt drága, de nem volt rongyrázós esküvő, mert lagzi nem volt, hanem csak a kaja maga, pár apró meglepivel.

De amúgy írtam, 1-2 vendég adott kevesebbet, ők is egyértelműen a tárca miatt, szóval akinek kevesebb pénze van, az kevesebbet kap, ez tök oké. Elvégre a pár nem az ajándék miatt hívja a vendéget, hanem mert "ott a helye".

júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
* kevesebbet ad (kap helyett)
júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Ugy gondolom hogy egy eskuvot akkor rendezz ha van ra penzed.. es ne azt vard hogy a.vendeg sereg majd kifizeti :). A sajat eskuvonkre is igy gondolok es arra is ha menni kell egy eskuvore. :).
júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
30-40 körül adnék maximum, ha legjobb barátok, akkor 60 körül, persze ha előre tudjuk pár hónappal, mikor lesz, mert akkor könnyen elrakom részletekben. (Fogalmam sincs, mennyivel előbb szokás tudni vendégként, egy esküvőn voltam eddig, de már nem emlékszem.)
júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

kb 30-35k közt adnék per fő.

Az, hogy ők puccos, drága helyen rendezik, az ő problémájuk, ő döntésük. Gondolom, ki tudják fizetni, mert az én fizetésem attól nem emelkedik, hogy ők a Hiltonba tervezik.

júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!