Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki adhatna össze minket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki adhatna össze minket?

Figyelt kérdés
Párom katolikus én pedig nem vagyok megkeresztelve. Felnőtt fejjel döntöttem Isten mellett és nem pedig egy történelmi egyház mellett. Be vagyok merítve. Nekem fontos lenne hogy Isten áldása is rajtunk legyen ezért szeretnék "egyházi" esküvőt, de semmiféle olyan megállapodásba nem megyek bele, hogy majd a gyerekeimet ilyen meg olyan vallásra keresztelem meg nevelem. Milyen esélyeink vannak így? Ki adhatna össze minket?
2010. okt. 5. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
A feltételeket nem te szabod, hanem a papok.
2010. okt. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Neked van egy meggyőződésed és kész. Az , hogy a templomban mire kell esküdözni az meg egy más kérdés. Ki az az idióta aki komolyan vesz egy templomi esküt? Holtodiglan jóban rosszban? Akkor is ha a másik ver, alkoholista, elviszi a pénzt szerencsejátékra? Ugyan már... Nem kell ezzel foglalkozni. A pap összead , a többit meg figyelmen kívül hagyod. Gyerekekkel kapcsolatban meg nagyon is igazad van, hogy pici korában nem téríted semmilyen útra.
2010. okt. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
Senki nem fogja és tudja ellenőrizni, hogy milyen vallásra neveled a gyerekeid. Ott azt mondod a papnak, amit hallani akar, aztán kész.
2010. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Ezzel csak az a gond, hogy mindkét vallásban ugyanaz az Isten, tehát ha a kérdező a katolikus templomban hazudik, akkor a felnőtt fejjel választott vallása Istenének is hazudik.
2010. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ezzel csak az a baj, hogy mit érek az áldással, ha hazudok a papnak?!

A hazugság bűn... ami ellentmond annak, amiben hiszek. Ha hazugsággal érem el az áldást az elég furán néz ki. Akkor már jobban járok, ha nincs pap/lelkész a dologban.


De igazából a kérdésem arra irányulna, hogy van-e olyan pap/lelkész/tanító, aki felekezetfüggetlenül összead, és nem akar semmi extrát, csak áldását adja és elmond egy istentiszteletet?

2010. okt. 5. 14:48
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

hát az van ugye, hogy mindegyik lelkész/pap tartozik egy egyházhoz, felekezethez.Olyanról még nem hallottam, hogy valaki pap, de nincsen mondjuk gyülekezete.

Az már más kérdés, hogy van-e olyan, aki csak úgy összead titeket és nem várja el, hogy felvegyétek az egyház szokásait...

amúgy párod hogy áll ehhez?mondtad, hogy ő katolikus, nem ragaszkodik katolikus esküvőhöz??

2010. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valami református vagy más protestáns vallást keress, mert ők szabadabb elvűek. Vagy kérdezz körbe, hogy van-e ilyen pap. Van Balatonföldváron egy jófej fiatal pap a vasút közeli templomban (szép a kertje, esküvőhelyszínnek is szép - bár ez nem az elsődleges szempont), lehet, hogy ő nem várna el ilyeneket, és szimplán csak Isten áldását adná. Ő nem ilyen begyöpösödött egyházi akárminek tűnt, hanem igazi Istenhívőnek. Én nem ott lakom, úgyhogy nem tudom megkérdezni, csak egyszer voltam ott.
2010. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
"Felnőtt fejjel döntöttem Isten mellett és nem pedig egy történelmi egyház mellett." Ezen (amúgy szimpatikus) gondolkodás mentén miért érzed azt, hogy isten áldása csak akkor érheti a házasságod, ha egy történelmi egyház képviselője is közbenjár?? Keressetek egy meghitt, szakrális helyet a pároddal, mondjuk egy kolostorrom vagy erdő, hegycsúcs, ahol mindketten érzitek isten jelenlétét és tegyetek hangos fogadalmat egymásnak, szipogó közönség nélkül, hármasban istennel.
2010. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Párom nem tartja a katolikus szokásokat, a hite meg nem tudom. Én azt mondom keresőfázisban van. De tudja hogy nekem fontos és jó neki úgy ahogy nekem.


"miért érzed azt, hogy Isten áldása csak akkor érheti a házasságod, ha egy történelmi egyház képviselője is közbenjár?" Nem a történelmi egyház képviselőjén van a hangsúly, hanem azon, hogy egy olyan személy, aki Isten által felszentelt lelki vezető áldást mondjon ránk. Nem tudom pontosan miért fontos ez... de így tartom helyesnek.


Az az igazság, hogy találnék ilyen embert a saját felekezetemben, csak attól tartok azt a családunk nem igazán fogadná el... elvonulni meg azért nem szeretnék, mert azt vallom minden lehetőséget meg kell ragadni ahhoz, hogy Isten szólhasson az emberekhez. És egy esküvői istentisztelet pont egy remek alkalom erre. Így nem csak nekünk lenne áldás, de másoknak is.

2010. okt. 5. 17:47
 10/11 anonim ***** válasza:
Isten áldását nem a papok révén fogod megkapni. Egyszerűen kérd tőle és ennyi, vagy így szerinted nem hallja a kérésed?
2010. okt. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!