Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szűk körű, kicsi esküvőt hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szűk körű, kicsi esküvőt hogy lehet szervezni ha a családtagok nem szeretik egymást?

Figyelt kérdés

Volt valaki hasonló helyzetben?


A szüleink nem szeretik egymást, 1-2 alkalommal találkoztak egymással de nem szimpatikusak egymásnak, nem jönnek ki jól, nem tudnak miről beszélgetni.


Gondolom ez egy nagy lagziban nem akkora gond, hiszen mindkét fél rokonságából sokan vannak meghívva és egymással tudnak beszélgetni. De mi nem akarnánk más rokonokat hívni, csak szülők + tesó.

De ezt meg nem tudom úgy elképzelni hogy ne legyen iszonyat kínos, kb. látom magam előtt hogy mindenki ül feszült csöndben és lapátolja be a vacsorát....


Volt más hasonló helyzetben? Mi a jó megoldás ha nem akar valaki nagy bulit szervezni, de a közeli családtagok meg nem jönnek ki jól egymással?


2022. ápr. 5. 15:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Nehéz megértenem, hogy egyesek miért nem tudják egyetlen rohadt napra - pontosítok, pár órára - megerőltetni magukat, és a gyerekük kedvéért elviselni más emberek társaságát. Ha lesz gyereketek, majd neki is két ballagást fogtok tartani, mert a nagyszülők képtelenek emberi módon viselkedni egymással?
2022. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11

Ismét leírom: szó sincs arról, hogy bárki ne lenne képes emberi módon viselkedni. :) Viszont ettől még nem lesz közös téma. Pl. "anyósékat" a belföldi bicikliutak és a művészetek érdeklik, az én szüleimet más országok gasztronómiája és a könnyűzene. Most ez két tök random példa, de a lényeg hogy nincs metszet, nincs közös érdeklődés. Találkoztak már párszor, mindig kínos csendbe torkollt vagy nekünk kellett szóval tartani őket külön-külön.

Gyerekünk nem lesz, de amúgy egy ballagás egészen más, ott úgyis mindenki ül/áll és hallgatja a műsort, nem kell egymás között beszélgetni.

Biztos lehetne erőltetni hogy mindenki műmosollyal bólogasson miközben a másik beszél olyan témákról amik marhára nem érdeklik, csak ennek sok értelme nincs.



Hát mindegy, köszönöm a válaszokat, valahogy majd csak lesz, még odébb van ez az egész, csak most kezdtünk gondolkozni hogy mi hogy legyen, nincs időpont se meg semmi.... bár belegondolva kicsit elszomorodtam hogy vagy nem lesznek ott a szülők, vagy nem lesz jó hangulat. Hát ez van. :(

2022. ápr. 6. 13:10
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi közös érdeklődés nincs, akkor majd beszélgetnek rólatok. Szerintem meg fogják magukat erőltetni, elvégre ez nem egy random találkozás vagy egy karót nyelt ballagás. Ez a számukra legfontosabb emberek legfontosabb napja.
2022. ápr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

#13

Hát az meg nekünk nem lenne szerintem túl kellemes ha minket beszélnének ki az orrunk előtt. :D Legalábbis furán hangzik.

2022. ápr. 6. 13:25
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan furcsa. Az én meg a férjem szülei egyszer találkoztak előtte, semmi közös érdeklődésük nincs kb. De attól még az esküvőn jól el tudták beszélgetni, az ételről, a zenéről, az időjárásról, nosztalgiáztak a saját esküvőjükről, még a végén az iskolás éveik is előkerültek.

Azért egy ember nem olyan kétdimenziós, hogy ne tudjon a konkrét érdeklődési körén kívül semmiről beszélni. Akkor kb senki nem beszélgetne senkivel, mert igen kevés ember érdekelnek pont a bicikliutak vagy a gasztronómia. Négy normális felnőtt embernek képesnek kell lennie egymással small talkot folytatnia, pláne egy ilyen eseményen, mikor amúgy is adott a téma.

2022. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Még kitűzött dátum sincs, csak a "még odébb van", de te már ezerrel pörögsz a témán, meg idegeskedsz előre a semmin. Ráadásul csak egy szimpla éttermi kajálás lesz az "esküvő" 🙄
2022. ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16

Igen, van aki nem szeretne nagy lakodalmat, de elmenne egy vacsorára. Nem tudom, mi ezzel a gond. :)

2022. ápr. 6. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!