Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Református után katolikus esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Református után katolikus esküvő?

Figyelt kérdés
Ha a vőlegény elvált (polgári és református esküvője volt), van lehetősége római katolikus templomi esküvőre a következő házasságkötésekor, vagy csak polgári esküvő jöhet szóba?
2022. jan. 9. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Most akkor református vagy katolikus? De szerintem nem.
2022. jan. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az előző felesége református volt, ezért tartották az esküvőt református templomban.


Az új menyasszonya katolikus, neki első házassága lesz (nem tudom, ez számít-e).

2022. jan. 9. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már csak polgári lehet.

A google az alábbit dobta ki, itt lehet keresgélni, bár nem tudom mennyire hivatalos az oldal:

[link]

2022. jan. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Hivatalosan, egyházjogilag érvényes házasságuk nem lehet.

Ha csak a templomi színház meg a tökéletes fénykép, videó a lényeg, akkor meg keressenek egy olyan papot, aki eljátsza nekik a szertartást némi ellenszolgáltatás fejében. Sajnos vannak ilyenek egyre többen.

2022. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
A katolikus egyház egyáltalán nem megengedő az ilyen esetekben, szóval nem, nem lehet templomi esküvő.
2022. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet, ha valami miatt érvénytelen volt az első házasság.

Furán fog hangzani, de a Katolikus Egyház ugyanúgy felbonthatatlannak tartja két református ember házasságát is - ha teljesültek a házasság létrejöttének feltételei (pl. a felbonthatatlan és kizárólagos házassági szeretetszövetség akarása, a házassági együttélésre való pszichikai képesség, kényszer nélkül hozott döntés - tehát nem azért volt, mert a nagymama így akarta, stb.). Ha felmerül a gyanú, hogy ezek közül valamelyik nem teljesült az első házasságnál, akkor lehet kérni az egyházjogi felülvizsgálatot érvényesség tekintetében. Ha ez megalapozott és nem volt érvényes az első házasság, akkor köthet másodikat, katolikus templomban is. Természetesen akkor, ha a másik fél katolikus.

2022. jan. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus biztos nem lehet elváltként, de református talán.
2022. febr. 22. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!