Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gondolok mindig rá?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolok mindig rá?

Figyelt kérdés
19 vagyok és 3éves kapcsolatom van.Már együtt is élek párommal 2éve fiatal korom ellenére.Ő 28éves!Nagyon jól megvagyunk,szinte nem is észlelem hogy "csak" 19vagyok.Nem voltam bulizós,csavargós sosem,de nem is hiányzik.Ennek ellenére imádok párommal lenni akár otthon akár máshol is.Az elmúlt 1-1,5 évben nagyon foglalkoztat a házasság kérdése,de igazából tudom hogy korai,meg minden...de vajon miért érdekel ennyire ez a téma?
2010. szept. 8. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Érettebb vagy legalább 10 évvel a korodnál.

Más oka nincs, egy kicsit hozzáöregedtél a társadhoz.

2010. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet hogy hülyén hangzik,de én már elötte is az "öregebb"pasikat nézegettem.Nem érdekeltek sosem a velem egykorú begyöpösödött gondolkodású kisfiúk,akik csak kefélni akarnak(tisztelet a kivételnek)De ahogy kedves utolsó írtad,"hozzáöregedtem"a páromhoz.Ez probléma?Nem gondolnám hogy bármi hátrányt szenvedek,csak azért mert nem iszom le magam minden hétvégén,nem cigizel-járok bandákba,nem csavargok mint sok 18-20éves.
2010. szept. 8. 08:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ilyen gondolkodással egyáltalán nem korai a házasság gondolata, hisz ez nem kor függő, van aki 30 évesen sem tudja elképzelni, hogy lekösse magát... A másik pedig, hogy egy kapcsolatnak fejlődnei kell, különben unalmassá, üressé válik, s ahogy íro, ti már jóideje együtt éltek, tehát a következő lépés a házasság, s majd idővel gyerek - teljesen normális, hogy igényled a továbblépést!

Sok boldogságot Nektek!

2010. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki hozzáöregszik egy idősebb társhoz, én nem problémaként írtam. Azt kérdezted, hogy miért érdekel a téma, azért mert egy idősebb nő fejével gondolkodsz.

Az egyik rokonom 28 évesen egy 60 éves férfival élt együtt öt évig, egy kicsit ő is hozzá öregedett.


Engem 19 évesen a házasság gondolatával ki lehetett volna kergetni a világból. Volt akkor egy 29 éves udvarlóm, aki feleségül kért, de én nemet mondtam. Most is úgy érzem, hogy jól tettem, csak 33 évesen házasodtam, és szerettem szabad lenni.


(Én sem ittam soha, mindig tanultam, így nem volt időm és kedvem bulizni.)

2010. szept. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem érdekelne, hogy vagy Te az apukáddal? Milyenek a viszonyok a szüleidnél, a családotokban? Sok olyat láttam, hogy a magyarázat ott lapul abban a családban, ahonnan jöttél.


Nem mintha a kérdés önmagában problémás lenne, csak te kérdezted, én meg tippelek. :)

2010. szept. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Anyum és apum elváltak,alig voltam 4éves.Nem nagyon tudok nyilatkozni apum terén,nem tartom a kapcsolatot vele.Anyumnak lett egy élettársa 8évig,szinte mintha az apukám lett volna,úgy szerettem.Azonban úgy gondolom hogy ez a szitu is hozzájárult ahhoz,hogy érettebb voltam mindig is a koromnál.Gondolom,mit akarsz nekem írni,de nem hinném hogy teljes mértékben apukámat keresem a páromban :D
2010. szept. 8. 09:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Épp most írtam ki egy hozzád hasonló kérdést, ami pontosan ebből adódik, hogy vágyom a házasságra. Pár évvel idősebb vagyok mint te, de nem sokkal, a párom velem egy idős. Mindketten nagyon házasság pártiak és család-centrikusak vagyunk, fiatal korunk ellenére. Már kapcsolatunk első évében felmerült az eljegyzés kérdése, már akkor együtt gondolkodtunk. Nem hiszem, hogy ez feltétlenül gond lenne.

Én így úgy vagyok vele, hogy korai, másrészt pedig vágyom rá. A páromnak még van 4-5 év egyetem úgyhogy egyenlőre tényleg nem aktuális a téma:D

Ilyenek vagyunk, ez nem gond szerintem:)

2010. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elolvastam a te kérdésedet is,és tényleg nem egyről írunk :) de kötekedő mindig van/lesz :D

már-már nekem is kínos ez az egész hogy mindig arra gondolok hogy hozzá akarok menni.Beszélni meg nem igazán tudok róla mert amikor megtettem akkor is kiröhögtek hogy 18-19évesen házasságra vágyom... :S

Igazából párom részéről is nagy hallgatás van,egyszer kétszer felcsendül egy kis célozgatás mind a kettőnk részéről.Az biztos hogy ő is akarná és én is,de valahol mindkettőnket foglalkoztatja a korom...ez egy ördögi kör :D

2010. szept. 8. 10:00
 9/10 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog, köszi, hogy válaszoltál!

Én 18 évesen is pontosan annyira vágytam a családra mint most, szóval nekem is ez egy ilyen örök dilemmám.

Már tudom a valamikori gyerekeim nevét, minden el van tervezve, amit közösen a párommal ellehetett, mindent megterveztünk, ház-tól a városig ahol majd lakni fogunk. Sokan dilisnek mondanának bennünket emiatt, én egyszerűen csak álmoknak nevezem:)

A párom szerencsére partnerem ebben, tudja, hogy korán szeretnék gyereket, a húszas éveimben, és harminc előtt lehetőleg 3-at, de legalább kettőt:D

A sors fintora, hogy neki olyan hosszú az egyeteme, hogy gyakorlatilag "megvénülök" mire kijárja, de hátha lesz valahogy azzal is:)

(még később reagálok ha írsz, most megyek el a géptől)



ami meg amúgy közös bennünk, a barátnőim engem is teljesen idiótának néznek, mikor az eljegyzés, család, házasság szóba kerül:D :)

2010. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Gondolom,mit akarsz nekem írni,de nem hinném hogy teljes mértékben apukámat keresem a páromban :D"


Nagyon előre szaladtál. Nem ezt akartam írni. :P


Ha tovább tippelnék, akkor inkább az lenne a tippem, hogy te tudat alatt meg akarod mutatni a sorsnak, hogy a te házasságod jobb lesz, mint a szüleidé; mintha ezzel megmenthetnéd az övéket, mintegy megjobbítva utólag a saját gyerekkorodat, és talán benne van a vágy is helyreállítani a kapcsolatodat az apukáddal. Ezért lehet a figyelmed középpontjában ilyen fiatalon a házasság intézménye. Ehhez persze egy érett társa van szükséged. Ez már csak logikusan adódik a szituációból. Ez nem sima apa-komplexus, ez annál bonyolultabbnak tűnik nekem. De nincs benne semmi beteges. Ha neked ez nem okoz problémát, akkor semmi gond nincs vele. A korkülönbség sem az. (Ha meg tévedek, akkor így jártam. Ez csupán egy tipp, az alapján, amit te elárultál magadról.) ;)


Ui.: Nem kell rá semmit mondani. Vagy így van, vagy nem, vagy bevallod, vagy nem. Vitatkozni úgy sem fogok veled arról, amit neked kell legjobban tudnod. Tudat alatt biztosan tudod is erre a választ. A jó kérdés: Mi az, ami miatt ez a válasz most még nem jöhet fel tudatos szintre? :)

2010. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!