Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Muszáj nevet változtatni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj nevet változtatni az esküvő után vagy meg lehet tenni később is?

Figyelt kérdés

Párommal külföldön élünk most tervezzük az esküvőt. Mivel nagyon bonyolult volna itt minden papírt átíratni egyszerűbb volna ha akkor változtatnánk a néven mikor végleg hazamentünk. Szóval maradhatunk mind a ketten a jelenlegi nevünknél?

Bonyolítja a helyzetet, hogy sem egyikőnk sem másikónk nevét nem fogjuk használni hanem egy harmadik csaldánevet választottunk( nagyapa vezetékneve). Ezért volna egyszerűbb mindent majd akkor intézni mikor hazamentünk de az esküvőt meg szeretnénk tartani.


2010. aug. 18. 11:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Most hagyhatjátok így, ahogy van, változtathattok később.

Ha hazajösztök, a férjed felveszi a nagyapja nevét. Névváltoztatási kérelemmel felveheti. Gondolom, ez az édesanyja lánykori vezetékneve. A szomszéd utcában is van egy férfi aki felvette az anyja nevét amikor már kb harminc éves volt (mármint a férfi) Ő utálta az apját (joggal) és végül felvette az anyja lánykori vezetéknevét. (boccs, most már születési név)

Azután te felveheted ugyanazt a nevet, mint ami a férjed neve. Házasság alatt bármelyik megengedett változatra megváltoztathatod a neved. Ezt is név változtatási kérelemmel lehet.

Kicsit macerásabb, mintha a leendő férjed az esküvő előtt felvenné a nagypapa nevét, de nem lehetetlen (én is változtattam a nevemen a házasságunk alatt) Annyival több utánnajárás és költség, hogy te nem a házasságkötéskor változtatsz nevet, ami csak az igazolványok cserélésének díjába kerülne, hanem egy névváltoztatást kérsz (amikor a kérelemért is kell fizetni)

Szóval csak egy kérelem díjával kerül többe, mintha mindezt házasság előtt tennétek meg. Meg egy picivel több idő, de gondolom, ha ráértek addig amíg haza nem jösztök, akkor az az 1-2 hónap már nem számít.

2010. aug. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja, az én névváltoztatási kérelmembe csak annyit írtam indoklásnak, hogy inkább a most kérelmezett nevet szeretném használni. Nem kértek további indoklást, küldték a papírokat, mehettem intézni az új igazolványokat. Majd ne felejtkezzetek meg a bankszámlákról, közüzemi számlákról sem! (én elfelejtettem átíratni a villanyszámlát az új nevemre, és amikor jöttel órát cserélni, akkor csináltam meg gyorsan)
2010. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már minden világos!!!
2010. aug. 19. 12:18
 14/14 anonim ***** válasza:

Szia

Mi múlt hónapban házasodtunk és én meg tartottam a nevem mert mi is kint élünk írországban és nem akartunk mindent módosítani nem csak itt kint hanem otthon az összes okmányt.

Szerintem hívd fel azt a hivatal anyakönyvi osztályát ahol össze adnak titeket mit tudtok tenni.

Mert arra is kell gondolni hogy akkor mikor bejelentitek hogy össze akartok házasodni akkor a születndö gyerek vezeték nevéről is nyilatkozni kell ez viszont már bonyolítja az egészet ezért javaslom hogy az anyakönyv vezetövel beszéljetek.

2010. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!