Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Muszáj nevet változtatni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj nevet változtatni az esküvő után vagy meg lehet tenni később is?

Figyelt kérdés

Párommal külföldön élünk most tervezzük az esküvőt. Mivel nagyon bonyolult volna itt minden papírt átíratni egyszerűbb volna ha akkor változtatnánk a néven mikor végleg hazamentünk. Szóval maradhatunk mind a ketten a jelenlegi nevünknél?

Bonyolítja a helyzetet, hogy sem egyikőnk sem másikónk nevét nem fogjuk használni hanem egy harmadik csaldánevet választottunk( nagyapa vezetékneve). Ezért volna egyszerűbb mindent majd akkor intézni mikor hazamentünk de az esküvőt meg szeretnénk tartani.


2010. aug. 18. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet!


Pusztán anyagi hátránnyal jár a későbbi névváltoztatás, mert házassággal ingyenes, ez után már fizetni kell érte. (Azt hiszem 10000 ft személyenként a kérvényezés.)

2010. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Hazamentünk- úgy érted külföldre, de itthon (Magyarországon) házasodnátok?
2010. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
meg lehet tenni később is, csak akkor már pénzbe kerül, meg több a herce-hurca
2010. aug. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
de ebben az esetben biztos egyszerűbb. akkor az nem is a házassági nevetek lesz, hanem sima névváltoztatás. mindkettőtök ugyanarra
2010. aug. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2. válaszadónak.

Elnézést lehet nem voltam egyértelmű:)

Hazamentünk vagyis Magyarországra. És magyarországon lesz az esküvő is.

A többieknek köszönöm a válaszokat.

2010. aug. 18. 11:43
 6/14 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadónak!

Akkor azt nem tehetem meg, hogy mivel a párom nagyapjának nevét veszi fel akkor én annak a "né" változatát?

2010. aug. 18. 11:45
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
2. vagyok. Én csak azérrt kérdeztem rá, mert akkor viszont egyenesen jön a kérdés, hogy eleve miért nem a "nagyapai" vezetékneven jegyeztetitek be a házasságot? Ha van erre lehetőség? (Ezt nem tudom, hogy itthon mi szerint lehet még pluszban nevet felvenni, ennek nagyon utána kellene járni, de szerintem ilyenkor is lehetsz -né, ha minden papírt átírtak először hogy a férjed pl. Kovács Tamásból Kiss Tamás lett. Szóval ezt kellene intézni legelőször)
2010. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
de, valószínűleg megteheted, csak így picit nehezebb az egész eljárás. mert előbb a kérvény neki névváltoztatáshoz és utána jön a tied, hogy föl akarod venni a nevét. ebben nincs konkrét tapasztalatom, de gondolom így történik majd. először azt hittem, hogy te is egy az egyben a nagypapa vezetéknevét veszed majd fel
2010. aug. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen ez volt az első gondolat, hogy már eleve így megyünk az esküvőre de annyi papírt át kellene akkor itt Írországba íratni ami a párom nevén van szóval ezért gondoltuk hogy névváltoztatás majd 3év múlva mikor végleg hazamegyünk Magyarországra.
2010. aug. 18. 11:54
 10/14 A kérdező kommentje:

legjobb lesz ha hivatalos fórumhoz fordulok...reménykedtem, hogy egyszerűbb:)

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szép napot

Azért ha valakinek konkrét tapasztalata van szívesen várom a választ!

2010. aug. 18. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!