Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan vehetném fel a nevét?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vehetném fel a nevét?

Figyelt kérdés
A vőlegényemnek Máté a keresztneve. Legyen az ő neve Kovács Máté, az enyém Baranyai Zsuzsanna (azért írtam ilyet, mert az én nevem még ennél is hosszabb, saját neveket nem szeretnék írni, mert nekem olyan nevem van, amiből nincs másik). Én szeretném felvenni a hagyományos Kovács Máténé formát, viszont az, hogy Máténé...nem hangzik hülyén? Azt a formát semmiképp nem szeretném, hogy Kovács Zsuzsanna, az végképp nem, hogy Kovácsné Baranyai Zsuzsanna...még hosszabb. A leánykori nevem sem szeretném megtartani, olyan mintha nem is lennék a felesége. Ötletek, vélemények? Előre is köszönöm!
2010. aug. 15. 20:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Kovácsné B. Zsuzsanna

ha ez tetszik, nézz utána, hogy le lehet-e egy betűre redukálni a leánykori vezetékneved.

2010. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad az összes választási lehetsőséget... Amelyik jobban jön be.
2010. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Erre is gondoltam, de nem hangzik jól. :( Meg ami még eszembe jutott az a kötőjeles Kovács-Baranyai Zsuzsanna, de így is nagyon hosszú lenne. Még mindig a hagyományoson gondolkozom...de nem tudom hogy hangzik a Máténé...:(
2010. aug. 15. 20:37
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Máténé az gáz.
2010. aug. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
92%
sajnos amit az első válaszoló írt lehetetlen, mivel benne van a szabályzatban hogy a név nem tartalmazhat külön álló betűket, (pl D. Tóth Krisztának sem ez az igazi neve csak a "művész") sajnos ez egy elég nehéz helyzet pl. megoldás lehet ha ő veszi fel a te leánykori nevedet
2010. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ötletek? Ennél már csak tényleg hosszabb verziók maradtak csak.Amiben mind a kettőtök neve szerepel,azok a varíációk csak hosszabbítják a neved.Felveheted csak az ő vezeték nevét is, pl.Kovács Zsuzsanna,de mindenképp -né akarsz lenni,így már választásod nincs,mint a Kovács Máténé,mégha szerinted hülyén hangzik is.
2010. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
esetleg kovácsné zsuzsanna?
2010. aug. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kovácsné Zsuzsanna formát nem lehet felvenni.Vagy Kovács Zsuzsanna vagy Kovácsné Baranyai Zsuzsanna
2010. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

lehetőségek:

Konkrét példákkal nézzük végig, hogyan is választhatunk nevet: a házasulandó pár legyen Nagy József és Kiss Éva.


A korábbi lehetőségek jól ismertek, amelyekben csak a feleségnek voltak változtatási lehetőségei, így lehetett a házasság után: Nagy Józsefné, Nagy Józsefné Kiss Éva, Nagyné Kiss Éva, Nagy Éva, Kiss Éva.

A korábban felsorolt lehetőségek mellett Éva választhatja a Nagy-Kiss Éva, vagy Kiss-Nagy Éva neveket is. A kötőjel ez esetben elmaradhatatlan, mert jelzi, hogy a két fél nevéből összerakott családi névről van szó.

2010. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Máténé szerintem sem jó - nem hangzik jól, és el is rejti a Te személyiségedet, mintha csak egy "függelék" lennél. Értem, hogy régen így volt a szokás, de én annak, aki most házasodik, nem javasolnám.


Szerintem tartsd meg a saját neved. Az a legolcsóbb :), legegyszerűbb, és nem a néven múlik, hogy összetartoztok-e. Úgyis mindenki tudná, hogy házasok vagytok. Én emellett döntenék.

Vagy Kovács-Baranyai Zsuzsanna, de csak akkor, ha ő Kovács-Baranyai Máté lesz. És akkor a gyereketek is lehetne Kovács-Baranyai Pistike, és mindenkinek egyforma neve lenne, az tényleg tükrözné, h egy család vagytok :)

2010. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!