Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Polgári esküvőnél kell-e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Polgári esküvőnél kell-e menyasszonyi csokor, gyűrűs párna?

Figyelt kérdés
Még most fogunk menni a vőlegényemmel időpontot egyeztetni a hivatalba. Október közepén szeretnénk tartani, akkor 6 hónapos terhes leszek. Jövőre akartunk nagy esküvőt, de így alakult, s még a gyerek születése előtt össze akarunk házasodni. Ilyen esetben nem tudom, pontosan mi szükséges. Valószínű egybe ruhám lesz, boleróval, csak nem tudjuk ilyenkor is kell csokor (párom szeretne), s a gyűrűs párna mennyire fontos. Azt hallottuk, 10 perces az egész. De semmi mást nem tudunk. Csak tanúk lesznek, szülők s egy otthoni vacsi, ami már biztos. Ha összejönne, jövőhét kedden mennénk időpontot kérni.
2010. aug. 13. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

A gyűrűs párna felénk még a templomban sem divat. A gyűrűk a féj násznagyánál vannak.

Csokor nem kell,de azért,ha a párod akar adni neked,az szép gesztus. Ehhez nem kell különleges menyasszonyi ruha.

Sok boldogságot nektek.

2010. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csokor lehet, szép is, nem kell valami hatalmas kertet a kezedben fognod. :) Valami szép és kedves, ami illik a ruhádhoz.

Nálunk a hivatalban felajánlották a párnát, ha van olyan korú kisgyerek, aki vihetné. De mivel nem lesz, az anyakönyvvezető fogja bekészíteni egy nagyon szép (talán Herendi) porcelán tálkában a gyűrűket. Akkor kell odaadni neki, amikor az esküvő előtt még elintézzük a formai részt.

2010. aug. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon egyszerű ruhát akarok, vagy egy fehéret, ami jó hétköznapra is, vagy krém színűt, mivel fehér cipőm nincs, csak drapp, csak nem tudom 6 hónaposan a magas sarkút mennyire bírom. Gyerek talán lesz, szóltunk a tanúknak, még nem tudják el tudnak-e jönni, de ha összejön 4 éves a kislányuk. Vagy még ruhában gondolkozom alkalmi ruhán, nadrágot nem akarunk a pocak miatt, csak nem tudom okt 16 körül mennyire lesz hűvös az idő.
2010. aug. 13. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Holnap lesz az esküvőm, fehér, egyszerű ruhám van, a gyűrűtartó párnát a két éves fiunk hozza, és csokrom is lesz:)
2010. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Privíben tudnál nekem küldeni képet a ruhádról? Fogalmam sincs ilyenkor mit szokás felvenni. Vannak elképzeléseim, de nem vagyok benne biztos azok jók-e. Gratulálok, s sok boldogságot kívánok Nektek!

2010. aug. 13. 23:31
 6/9 A kérdező kommentje:
Megkaptam, szép volt a ruhád. Én másban gondolkodtam, de ez is jó ötlet. Bár nekem kissé nagy lesz a pocim. Még most megyünk időpontot kérni októberre, akkor 6 hónapos terhes leszek.
2010. aug. 16. 17:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez csak polgári esküvő volt? Az kimaradt. Úgy látom nálatok sem csak a tanúk voltak. Én még szülőkben gondolkoztam, s otthon kis vacsit tervezünk.
2010. aug. 16. 17:29
 8/9 Eperke8 válasza:
A parom es en decemberben megyunk CSAK anyakonyvvezetohoz polgari (10 perces) eskuvore, es tavasszal pedig tartjuk a "rendes" templomi ceremoniat, vendegekkel, vacsoraval, csokordobalassal... szerintem ez igy tokeletes is, es semmirol nem kell lemaradni...
2010. aug. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Eperke8 válasza:
ja, egyebkent az en ruham se feher lesz, hanem azsiai stilusu, vajszinu arany es piros ^_^... es mind a ket eskuvon azt fogom viselni...
2010. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!