Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn mely "szerepkört"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn mely "szerepkört" mely rokonnak/barátnak/ismerősnek kell/lehet betölteni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szerepkörre gondolsz?

Menyasszony:a szerelmes lány

Vőlegény:a szerelmes fiú

Örömanya:menyasszony/vőlegény anyja

Örömapa:menyasszony/vőlegény apja

Tanúk:van ahol a keresztszülő szokott lenni,de lehet testvér,barát,barátnő,akárki

2010. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a menyasszony anyja az örömanya,

A menyasszony apja az örömapa,

Akkor a menyasszony az örömlány???????? XD

2010. aug. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

ma 13:22


LOL ez nagyon tetszett!!!

2010. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kísérőnek olyan családtagot szoktak felkérni, aki még nem házas.
2010. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó. :-)


A vőlegény barátja köszöntőt szokott mondani a vacsora előtt. A vőlegény szintén szokott köshömtőt mondani a vendélgeknek a vacsora előtt. A vőfély szerepét betöltheti a vőlegény barátja, testvére, rokona is, ha bízhattok benne, hogy nem issza le magát, és tudja, mit kell csinálni. Ha akartok koszorúslányt, akkor lehet a rokonságból hajadon lányt/lányokat választani. Vannak vidékek, ahol a kísérő szerepét korban illő, ellentétes nemű, nőtlen/hajadon rokon tölti be, de engem pl édesapám vezetett oltár elé. A tanú sok helyen tradicionálisan valamelyik keresztszülő.


Kb ennyi van, amiről tudok.

2010. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Egyrészt a menyasszony örömlány, mert esküvő után (jobbik esetben :D) megad minden örömöt párjának :D
2010. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

:D :D Örömlány. ez tetszik :P

Ezeket én is tudom!


Arra gondolok, hogy kinek illik bevezetni a menyasszonyt, kit illik tanúnak felkérni meg ezekre. Mert a rokonságom egyik fele igencsak "hagyományőrző" (inkább csak képmutatásból egyébként). És olvastam itt, hogy tanúnak ezt meg azt illik felkérni (pl testvért, vagy keresztapát, nem pedig egy közeli barátot), és emiatt tettem fel a kérdést. Meg sokan leoltják az embert, ha mondjuk a szüleit akarja, hogy kísérjék az oltárhoz, mondván, ez egy hülye amerikai szokás... Pedig általában nem a szülő neveli fel a gyereket, akit férjhez ad? Akkor miért ne ők kísérhetnék az oltárhoz? remélem így már érthetőbb a kérdésem! (amúgy tudom, hogy csináljam úgy, ahogy nekem jó, hisz az én esküvőm, csak tudni szeretném, hogy hagyományosan hogy működik)

vagy ha valaki linkel egy oldalt, ahonnan ezt megtudom, akkor nekem úgy is jó. :D

2010. aug. 9. 13:37
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért nehéz a kérdésedre válaszolni, mert a szokások tájegységenként erősen eltérnek. Pl van, ahol menyasszonytánc van, és van, ahol menyecsketánc. Van, ahol szokás a bolondmenyasszony, és van, ahol nem is hallottak róla stb. Tehát a rokonaidat kellene megkérdezni, hogy azon a területen mi a szokás, mit "várnak el".


Engem különösebben nem érdekelt, ráadásul két különböző tájegységből valók voltunk, én pláne vidéki, a párom városi. na, ezt add össze, hogy mindenkinek jó legyen... Az én rokonaim lagzis zenét vártak, a párom rokonai beszélgetős, csöndes vacsorát komolyzenével. Végül egy dj a mi kedvenc számainkat tette be, lagzis zene helyett meg hangszeres népzene volt.


Én azt javaslom, hogy egyet nézz: a vendégeidet akarod szórakoztatni, azért hívod meg őket, hogy veled örüljenek, de mégis a te esküvőd, tehát rólad szóljon, ne a vendégekről.

2010. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Itt vannak beszámolók: [link] Elolvashatod, hogy másnak milyen lagzija volt, milyen szokásokkal. Láthatod, hogy ahány ház, annyi szokás. Válogathatsz, hogy mit emelsz be a saját lagzidba ezek közül. :-)
2010. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tanú akárki lehet aki nagykorú és cselekvőképes,a mi környékünkön keresztszülő vagy testvér szokott lenni,de egyre gyakrabban előfordul,hogy barát vagy barátnő.

Oltárhoz vagy a szülő szokta kísérni a menyasszonyt/vőlegényt vagy a pár együtt vonul be.Mi együtt vonultunk be.De szerintem akárki bekísérhet akit választasz.

Az ottani szokások a mérvadók!

2010. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!